Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, katani napisał:

Tak się czasem zastanawiam, czy z anthiasami miałem więcej szczęścia niż rozumu, czy o co chodzi. Dużo osób pisze, że ma problemy z ich utrzymaniem a u mnie trafiły do akwarium w takiej fazie rozwoju baniaka, jak na zdjęciu poniżej. Miały po 4 cm, prawie pierwsze rybki, zero biologii i po 3 latach na 6 zakupionych 6 mam do dzisiaj. 

20180422_185632

 

Idę o zakład, że sam przytargałeś je ze sklepu i transport nie trwał zbyt długo? Ja z kurierki straciłem wszystkie, ze sklepu stacjonarnego 5 na 6 żyje i ma się dobrze. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co kaman z tymi Anthias, czy to zależy z jakiego regionu świata? Kiedyś w v1 miałam z Wietnamu, kupione w sklepie i się trzymały, teraz jak przylatuje Indonezja wszystko leci :(

@montymick, ładny baniak ,gratki :clap:

@katani, fajnie wspomnieć początki baniaczka :wub:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomko napisał:

Idę o zakład, że sam przytargałeś je ze sklepu i transport nie trwał zbyt długo? Ja z kurierki straciłem wszystkie, ze sklepu stacjonarnego 5 na 6 żyje i ma się dobrze. Pozdr., tomko

Prawda. Jedynymi rybami, jakie miałem dostarczone kurierem to mandaryny z Jadwigi. I t obył kurier express, niecałe 20 godzin i u mnie.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 sztuki od E Octopus z Rybnika, wszystkie po kwarantannie i obyło się bez strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2021 o 15:05, Steron napisał:

Brakuje mi w tym akwarium tylko ruchliwości i pomarańczowego kolorku stadka Pseudoanthias

Mówisz i jest,

niestety tylko 6szt zdobyłam dorosłe squamipinnis około 5-6cm zobaczymy, trzecia próba :D

Co do ruchliwości hmmm, nie wiem co masz na myśli, ale ruchliwie jest jak sohal pogoni np innego pokolca hihi...:googleye

20210129_174549_copy_1464x726.thumb.jpg.3003cd6dfd538ce93ec9ed7fbfd480a9.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo ty! :thumbsup:


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti podjedź do Anatola. Ma ładne pseudoanthias Evansi(jeśli dobrze rozpoznałem) oraz dispary. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dadario napisał:

@Beti podjedź do Anatola. Ma ładne pseudoanthias Evansi(jeśli dobrze rozpoznałem) oraz dispary. 

O widzisz, nie byłam tam z pół roku. Dzięki Szymon 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym swoje chętnie zamienił na tuka/evansi.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.412 dzień :)

Mała aktualizacja,  wieczorny filmik d.... nie urywa. :D

Skrzydlice emigrowały do nowego lokum do Jastrzębia-Zdroju. 

Juz były tak duże że się za sohala brały :D

Reszta po staremu,

a w sobotę czyszczenie części sumpa i podmiana 300 litrów wody. 

20% spaghetti z refugium też pójdzie do kosza.

Ostatnio kupiłam 6szt Anthias, niestety zostały 4 szt coś nie mam szczęście do tych rybek.

kupiłam jeszcze 2 lampy led 

  • Orphek Oswietlenie LED rafy OR3 Reef Day Plus 120cm

wersja alexpres same diody niebieskie. Koszt 2szt z opłaceniem cła i Vat= 870zl lampa wygląda identycznie jak te Orphek

Icp zaginęło,  muszę wysłać w poniedziałek jeszcze raz, poczta dała ciała. MarinLab bez problemu przyjmie powtórną próbkę. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa super, wyładowane koralami po brzegi :) Ryby mają niezłe parcie na szkło :P
To zamiast skrzydlic jakaś murena (duch?) czy coś?


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, goclik napisał:

Akwa super, wyładowane koralami po brzegi :) Ryby mają niezłe parcie na szkło :P
To zamiast skrzydlic jakaś murena (duch?) czy coś?

Nie, już nic...były ale w ciągu 7miesiecy urosły z 6cm do 25 :Dwystarczy, teraz mają raj w akwarium fish na 4000l.

Murena mi się nie podoba:( mam fajnego Plotosus lineatus Sumik koralowy, jest świetny. To super odkurzacz, zjada resztki pokarmu z dna, ogólnie wszystko jedzący. 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Beti napisał:

a w sobotę czyszczenie części sumpa i podmiana 300 litrów wody. 

20% spaghetti z refugium też pójdzie do kosza.

@Beti czy glony z refugium zazwyczaj usuwasz regularnie w małych ilościach czy rzadziej, ale większą ilość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Arek77 napisał:

@Beti czy glony z refugium zazwyczaj usuwasz regularnie w małych ilościach czy rzadziej, ale większą ilość ?

Regularnie co około 3tyg 20% +- tyle tego rośnie. Muszę to robić bo juz są bardzo zbite, rosną jak szalone. 

Potas już idzie z pompy dozującej, żelazo dozuje ręcznie z Af.

No3 około 10, Po4 0.06 -0.08 Kh 7.4

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozujesz cos na zbicie po4/ no3 przy tylu rybach czy samo refugium i skala  w sumpie utrzymuje niskie po4/no3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bondzik04 napisał:

Dozujesz cos na zbicie po4/ no3 przy tylu rybach czy samo refugium i skala  w sumpie utrzymuje niskie po4/no3?

Pompa dozuje

Nitra PhosMinus 40ml/24 

Np Pro 40ml/24 + bakterie Pro Bio S 20kropli/24 (ręcznie )

No3 10, Po4 0.08

Refugium dozowanie z pompy Potasu,10ml/24, żelazo co 3 dzień 10kropli (ręcznie)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti znajdę gdzieś w Twoim temacie ostatnie wyniki z ICP (przeglądałem od listopada i nie znalazłem? Jak u Ciebie wygląda sytuacja z mikro? W szczególności metale ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 10:08, Beti napisał:

No3 około 10, Po4 0.06 -0.08 Kh 7.4

Hmm coraz bardziej Twoje akwa utwierdza mnie, że darzenie do zerówek nie ma sensu... 

Jak tam u Ciebie spsy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek77 napisał:

@Beti znajdę gdzieś w Twoim temacie ostatnie wyniki z ICP (przeglądałem od listopada i nie znalazłem? Jak u Ciebie wygląda sytuacja z mikro? W szczególności metale ciężkie.

tu masz świeżynkę, która zagubiła się w drodze do analizy, po 14 dniach przyszły wyniki, choć nie bardzo wierzę Po4, w dniu wysłania próbki robiłam hanką po4 i było na poziomie 0.07

tu masz analizuj sobie co tam potrzebujesz :)

icp 05.02.20201.pdf

 

Godzinę temu, atk napisał:

Hmm coraz bardziej Twoje akwa utwierdza mnie, że darzenie do zerówek nie ma sensu... 

Jak tam u Ciebie spsy? 

no jeśli masz korale mieszane to nie widzę powodu brnąć w zera,

sps-y nie narzekam, uważam że ok.

ważne byś miał stałe te parametry, mogą być wyższe ale stałe.

 

ps. od 2 miesięcy stopniowo przeszłam na Tropic Marin Pro-Reef


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Beti napisał:

tu masz analizuj sobie co tam potrzebujesz :)

Dozujesz jakieś pierwiastki śladowe na podstawie tych wyników? Typu vanad, molibden, nikiel itp? Bo u mnie niektóre metale są niewykrywalne na ICP i nie wiem czy zacząć je dodawać czy.... dać sobie spokój. 

 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Arek77 napisał:

Dozujesz jakieś pierwiastki śladowe na podstawie tych wyników? Typu vanad, molibden, nikiel itp? Bo u mnie niektóre metale są niewykrywalne na ICP i nie wiem czy zacząć je dodawać czy.... dać sobie spokój. 

 

Dozuje raz w tygodniu dodatkowo do wszystkiego (czyli całej suplementacji )

S, Mo, B, 

To mi ewidentnie spadało przy poprzedniej soli, teraz zaczyna się równać przy zmianie soli na Tropic Marin. 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.

Dawno nic nie było,  to od 2 tyg wisi jajeczko rekina marmurkowego, zobaczymy co z tego będzie...:)

Czekamy na narodziny..

 tu jeszcze taka rozgwiazda, nowy mieszkaniec rafy.

20210415_152916_copy_1612x726.thumb.jpg.0868c9e18dbe25eac7831a97161aae52.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Wrzuć fotki jak się rekinek już wykluje


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka dziś smutna wiadomość, rano patrzę a Naso na boku trup, wczoraj jadł, normalnie pływał. 

Znając temat Naso, właśnie tak kończą,  już tak 4 szt poszła ogólnie w tym moim całym hobby.

I chyba więcej się nie zdecyduję,  jednak te ryby potrafią zaskoczyć, raz że pięknem a dwa śmiercią w każdej chwili. 

No cóż, sztuka miała 27cm :unsure: brak zadrapań czysta jak łza, raczej to zawał .


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa z tymi Naso [emoji25], nie dawno sam przerabiałem ten temat, po ponad 5 latach odszedł [emoji25]

Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.