Skocz do zawartości
Beti

v2. mini ocean 2000L słonej wody ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czym aktualnie świecisz nad tym akwa , dalej tymi Razorami r420 ?


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, azja-83 napisał:

Hej, czym aktualnie świecisz nad tym akwa , dalej tymi Razorami r420 ?

Hej. Tak nadal r420 + T5 + 2 x Listwa Led razem 1.4 kw do póki działają i jest serwis pod nosem będą wisieć, jak padną zastanowię się co nowego, obecnie jedna idzie na serwis po 5latach do Mariusza coś ją boli czasówka

 

 

Mój nowy nabytek z wymiany

017A7A2D-1AB7-4E2E-8122-11D3FD555E90.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti,Ładne te zoaski, a tymi listwami led rozumię że podbijasz tylko niebieski kolor ? Czy to są jakieś multicolor od Orpheka żeby uzupełnić jakiś ewentualny niedobór  ? 


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azja-83 napisał:

od Orpheka żeby uzupełnić jakiś ewentualny niedobór

dokładnie tak to są belki Led 120w od Orpheka (tylko niebieski) wiszą na przodzie akwarium, gdy gasną T5 jest świetny kolor niebieski w akwarium


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti jakiś filmik byś nakręciła.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2023 o 21:13, katani napisał:

Beti jakiś filmik byś nakręciła.

Dobrze @katani nakręcę tylko przyjdzie jedna z lamp z serwisu od Mariusza ( luft) musiałam wymienić część diod wentylatory i popsuło się czasowe wyłączenie, lampa zdziera już drugi zbiornik od 2017 roku pierwszy raz servis, jak zaświeci zrobię jakieś video :P

 

edit o tyle złomu z lampy teraz jest zrobiona :) po serwisie 

9A8449C7-DA7B-48C7-90B6-9BA29348B74E.thumb.jpeg.1a6efee90a004e2d69dc3a8bb0e351b2.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Beti napisał:

Dobrze @katani nakręcę tylko przyjdzie jedna z lamp z serwisu od Mariusza, musiałam wymienić część diod wentylatory i popsuło się czasowe wyłączenie, lampa zdziera już drugi zbiornik od 2017 roku pierwszy raz servis, jak zaświeci zrobię jakieś video :P

myśle ze kwestia 2 dni jeszcze

@FREY Jakby Maxspect wypuścił lampy typu Philips Corale Care, Skye, PS Alpha - bez wiatraczków, z ledami rozłożonymi na dużej powierzchni - chapałbym jak Reksio szynkę.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up 40 miesięcy 

zrobiłam testy od dawna nie było :)

no3 20, po4 0,12 Kh 9,0 pH 8.17 monitorowane, zasolenie 36ppm


EA22CDA8-3ABA-440D-99E1-C3F7DD5CEAA2.thumb.jpeg.503fe1e90c545dbf48077f366e2eb553.jpeg
DBE33E80-23B5-4712-9D7D-8AFEBE6791E1.thumb.jpeg.98979ef8e2b2fc2ee72addbb6d4b03b3.jpeg
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Betiile masz tam tych anthiasów bo nie mogę się doliczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jkk napisał:

@Betiile masz tam tych anthiasów bo nie mogę się doliczyc?

Zostało około 35szt a było ponad 40szt dużo się porobiło samców i się na początku wystrzelały, obecnie już jest ok 

Jest 8 samców i tak obecnie jest od dłuższego czasu.:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt Wielkanocnych 

życzą  rybki :wub:

;)

A996F11F-EB59-43BE-9CF4-4BB9AE65F6FB.jpeg

92F87DC5-4B53-4D75-BBF1-0E8D919A9806.jpeg

E79D823A-041A-42AF-A0C6-F64904147A5C.jpeg

3060FF6D-2AFA-4FEE-B09C-4C7B62E36753.thumb.jpeg.6a141583bafb7d2d7ca03565c3ad106b.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych i wesołych 20230317_224036.thumb.jpg.9fd663096c2d7e913e5dc7a2aeef06fb.jpg

Oraz słonecznych świąt życzy Alcoholik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Alcoholik napisał:

Zdrowych i wesołych 20230317_224036.thumb.jpg.9fd663096c2d7e913e5dc7a2aeef06fb.jpg

Oraz słonecznych świąt życzy Alcoholik

To salarias czy slizg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest z rodziny ślizgowatych

Istiblenius Chrysospilos Red-Spotted Blenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2023 o 12:40, Maniekkkkk napisał:

@Betijak się ma akwarium , dawno aktualizacji nie było ;)

Widzisz, ostatnio się  tyle dzieje ze zapomniałam coś dodać ,

aktualnie akwarium przechodziło mały eksperyment, mianowicie od trzech miesięcy nie podmieniłam wody i wyłączam na noc odpieniacz w ramach testów i różnych tutaj opinii z forum, jeden podmienia wodę drugi nie, jedni maja odpieniacze jedni nie etc…

zapewne nie jeden zada pytanie po co lub czy nie ryzyko, ale uznałam ze w tak dużym zbiorniku ustabilizowanym zaryzykuje.

Na moje oko jeszcze bez okularów stwierdzam ze korale dostały większego kopa w przyrostach akwarium zarasta w oczach. Parametry dozowania różnych płynów były w tym czasie dwa razy korygowane, brak podmian i odpięcie odpieniacza na 12h nie zanotowałam pogorszenia parametrów czy utraty korali.

Niestety tez złe wieści,

takie ze padł mi żółtek który był od początku mojej przygody z morszczyzną, czyli od 7 lat

padła tez jedna zebresoma i dwa anthiasy, ale nie wiąże tego z brakiem podmian, tak myśle ze albo padły ze starości albo czysta eliminacja w zbiorniku słabsze padną, często się to zdarza w zbiornikach ze jeden drugiego wyeliminuje.

Ogólnie co jeszcze, zlikwidowałam refugium na rzecz więcej skały teraz to około 100 kg w samym sumpie, bardzo skupiłam na kontroli żelaza, potasu, siarki,oraz utrzymuje 6.5 Kh to takie szczegóły.

Ogólnikowo akwarium ma się dobrze planuje podmianę około 200 l w połowie października czekam jeszcze na ICP w ramach porównania od trzech miesięcy i zobaczymy.

wieczorne już zdjęcie, ale coś tam widać „jest gęsto” :) 

IMG_9646.thumb.jpeg.6d8263318d4af0525d3f55190486ff9e.jpeg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C02 scrubber jeszcze stosujesz? Jakie obserwacje? Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mazmaciek napisał:

A nie lepiej by było pienidło wyłączać na dzień? Nocą podbijało by trochę pH 

Mam dobre pH połączenie powietrza z zewnątrz budynku w określone wiosna -jesień 

57 minut temu, tomko napisał:

C02 scrubber jeszcze stosujesz? Jakie obserwacje? Pozdr., tomko

Stosuje w okresie zimowym 

teraz PH 8.1-8.2 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomko Ja stosuję, 5l (z allegro) wystarczyło mi na prawie 11 miesięcy (zasypuję ATI carbo ex 1,5l) pH mam 8,1-8,3. Raz do tej pory musiałem wyczyścić z osadu wlot powietrza do odpieniacza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Beti napisał:

Widzisz, ostatnio się  tyle dzieje ze zapomniałam coś dodać ,

aktualnie akwarium przechodziło mały eksperyment, mianowicie od trzech miesięcy nie podmieniłam wody i wyłączam na noc odpieniacz w ramach testów i różnych tutaj opinii z forum, jeden podmienia wodę drugi nie, jedni maja odpieniacze jedni nie etc…

zapewne nie jeden zada pytanie po co lub czy nie ryzyko, ale uznałam ze w tak dużym zbiorniku ustabilizowanym zaryzykuje.

Na moje oko jeszcze bez okularów stwierdzam ze korale dostały większego kopa w przyrostach akwarium zarasta w oczach. Parametry dozowania różnych płynów były w tym czasie dwa razy korygowane, brak podmian i odpięcie odpieniacza na 12h nie zanotowałam pogorszenia parametrów czy utraty korali.

Niestety tez złe wieści,

takie ze padł mi żółtek który był od początku mojej przygody z morszczyzną, czyli od 7 lat

padła tez jedna zebresoma i dwa anthiasy, ale nie wiąże tego z brakiem podmian, tak myśle ze albo padły ze starości albo czysta eliminacja w zbiorniku słabsze padną, często się to zdarza w zbiornikach ze jeden drugiego wyeliminuje.

Ogólnie co jeszcze, zlikwidowałam refugium na rzecz więcej skały teraz to około 100 kg w samym sumpie, bardzo skupiłam na kontroli żelaza, potasu, siarki,oraz utrzymuje 6.5 Kh to takie szczegóły.

Ogólnikowo akwarium ma się dobrze planuje podmianę około 200 l w połowie października czekam jeszcze na ICP w ramach porównania od trzech miesięcy i zobaczymy.

wieczorne już zdjęcie, ale coś tam widać „jest gęsto” :) 

IMG_9646.thumb.jpeg.6d8263318d4af0525d3f55190486ff9e.jpeg

Witam

Wydaje mi się że masz rację, rybki nie padły z powodu dokonanych zmian, lecz tak jak piszesz przyszedł na nie czas.

Co do odpieniacza, tutaj można wywołać burzę, jest tyle zdań podzielonych, osobiście proponował bym go całkiem odłączyć i napowietrzać wodę jakąś pompą powietrza z kostką lipową, czy czymś takim.

Sam uważam że odpieniacz niepotrzebnie trzepie wodę z tych dobrych i z tych złych składników, a korale pobierają z toni wszystko co im jest zbędne, można porównać to też do akwarium roślinnego nie ma zastosowania odpieniacza a rośliny też pobierają z wody różne składniki i też są suplementowane.

Na koniec dodam że też w swojej kosteczce mam od 3mies wyżucony odpieniacz, chodzi tylko brzęczek z kostką lipową 24h.

Zauważyłem to samo co ty, moje gonioporki i alveopory dostały kopa, przestały mi skakać parametry a pH utrzymuje się na 8,3.

Pozdrawiam i życzę dobrze prowadzącego się zbiornika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cheilon napisał:

@tomko Ja stosuję, 5l (z allegro) wystarczyło mi na prawie 11 miesięcy (zasypuję ATI carbo ex 1,5l) pH mam 8,1-8,3. Raz do tej pory musiałem wyczyścić z osadu wlot powietrza do odpieniacza. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Spox, dzięki za info.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Alcoholik napisał:

Witam

Wydaje mi się że masz rację, rybki nie padły z powodu dokonanych zmian, lecz tak jak piszesz przyszedł na nie czas.

Co do odpieniacza, tutaj można wywołać burzę, jest tyle zdań podzielonych, osobiście proponował bym go całkiem odłączyć i napowietrzać wodę jakąś pompą powietrza z kostką lipową, czy czymś takim.

Sam uważam że odpieniacz niepotrzebnie trzepie wodę z tych dobrych i z tych złych składników, a korale pobierają z toni wszystko co im jest zbędne, można porównać to też do akwarium roślinnego nie ma zastosowania odpieniacza a rośliny też pobierają z wody różne składniki i też są suplementowane.

Na koniec dodam że też w swojej kosteczce mam od 3mies wyżucony odpieniacz, chodzi tylko brzęczek z kostką lipową 24h.

Zauważyłem to samo co ty, moje gonioporki i alveopory dostały kopa, przestały mi skakać parametry a pH utrzymuje się na 8,3.

Pozdrawiam i życzę dobrze prowadzącego się zbiornika

 

Możesz powiedzieć gdzie trzymasz kostkę od brzęczka? W sumpie czy akwarium? Czy miałeś wielki skok azotanów i fosforanów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti wyciągnij jakiegoś iPhone albo samsunga i zrob ładne zdjęcie koralowców :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kirzan napisał:

Możesz powiedzieć gdzie trzymasz kostkę od brzęczka? W sumpie czy akwarium? Czy miałeś wielki skok azotanów i fosforanów?

Tak mogę powiedzieć, ja mam akwarium z panelem filtracyjnym, 3 komory, kostkę trzymam w środkowej komoże a na kostce leżą 2 worki lifebiofil z aquaforest.

Jeśli chodzi o parametry to nie zauważyłem żadnej zmiany, czy też skoków, właśnie zmierzyłem pH i ku mojemu zaskoczeniu wyszło 8,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.