Skocz do zawartości
Bartez26

Pierwszy morski baniak 49L aquael nano reef duo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam spławik jbl. Pokazuje mi na miarce że pomiędzy 1,020 a 1,025 jest idealne Zasolenie tzn. Ma podział e ten zakres jest na zielono. Z tego co widzę na tabeli która wysłałeś to najprawdopodobniej chodzi tu o te środkowe wyniki. 

Co do Cato test salifert. Na soli napisane że przy 25°C Ca powinno wynosić 380-430.

Ok chyba odpowiedziałem na wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale w takim wypadku to nie oznacza że te zakresy sie pokrywają. Pomiar zasolenia masz do pupy za przeproszeniem kup refraktometr i wtedy będziesz mieć pewność. W ten sposób nie dziwne że jakieś parametry odbiegają od normy zasolenie musi być stałe najlepiej 35 psu, nie ma tu mowy o zasoleniu w zakresie bo w tym słoiku skoki możesz mieć ładne.

Masz automatyczną dolewkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam doświadczyłem na sobie, że bez ato nie da się utrzymać zasolenia przy tak małym litrażu.

Poza tym konia z rzędem temu kto na 10 spławikach nawet tej samej firmy odczyta ten sam pomiar ;)

Nie jestem fanem robienia z akwarium poligonu chemicznego i podobnie będę prowadził większe akwarium ale ato i pomiar zasolenia to podstawa. Tak samo jak temperatura. 

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to czy ta sól jest dobra ja jej nie znam musialby się wypowiedzieć jakiś zawansowany morszcak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki refraktometr polecacie? Jakiś w rozsądnej cenie

Dziś mam planowana podmiany wody, to po wszystkim porobię testy i napisze co wyszło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak... Podmiany 5 l zrobiona, wyniki testów następujące :

Zasolenie : 1024

No3 : 50 (!) 

KH : 7,0 (lepiej) 

Ca : 480

Temp : 26°

Skoczylo mi NO3 mimo że nie podaje pokarmu... Dziwne... 

Wysokim Ca się nie martwię bo w sumie będzie miało co je zjadać bo od niedawna mam kilka LPS ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie. Mam nie lada dylemat. Otóż moje Lpsy niestety umierają... :( NO3 oscylowalo na poziomie 25-50...w połowie stycznia postanowiłem ratować się purigenem. Ale do tej pory nie widzę poprawy. Macie jakieś pomysłu co robić? Dodam że z obsady są tylko korale, żadnych ryb tylko jeden mitrax. Korali nie dokarmiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie masz bardzo wysokie po4  no3 w granicach 50 jest nie takie straszne przy niskim po4 . Strzelać nie znając parametrów wody to my nie będziemy . Zrób jeden test icp kosztuje 100 i zobacz co się dzieje . Zacznij od tego . Na teraz zrób dużą podmianę tak ze 30 % , ale jak oddasz próbki tego co jest teraz w baniaczku , inaczej będziesz miał przekłamane wyniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok testy robię regularnie PO4 wychodzi niewykrywalne ca 440 KH 7,5

Ale zeczywiscie zrobię tak jak piszesz i oddam próbki wody do testow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób koniecznie icp bo albo coś Ci przekłamuje wyniki albo  coś oddaje do wody jakieś świństwo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam awarię! Miałem w poniedziałek jechać kupić sól bo mi się skończyła (zostało może z 60 g) a dziś 15 l poszło w podłogę bo wata w filtrze mi się zablokowała a nie było mnie w domu! Okolice Wołomina może ktoś ma pożyczyć że 100g soli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam to akwarium już 5 mies. I zawsze dawałem na wierzch i nic się nie działo. Teraz wrzuciłem do koszyka i zamknąłem więc już nie będzie szansy na to... Zrobiłem 3 l i dolałem z tą solą co miałem, trudno muszą przeżyć dwa dni na falowniku i zmniejszonym poziomie wody... Dopiero w poniedziałek będę mógł kupić sól 

IMG_20200214_164536.jpg

Obniżyłem dolewkę żeby nie zapełnić akwa RO, zmniejszyłem obieg filtra żeby nie bablowal za bardzo i trudno musimy przetrwać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.