Skocz do zawartości
darek1973

Ciągła walka z NO3 i PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem skąd tak złe parametry przy spaghetti, przecież to powinno Ci wytrzepać wodę praktycznie do zera.

Zostaw niech Ci się rozrośnie x 3 i wyczyści wodę.

U mnie przy No3 -50 i Po4- 0.15 bakterie, ceramika i vsv przez 2 miesiące nic nie dalo, a spaghetti w 3 tygodnie No3 -3  Po4 - 0 (mierzone małą hanką)

Żelazo jakieś dajesz dla makroglonów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno pytanie...

Co złego się dzieje ? zbiornik wygląda jak petarda, korale widać że im pasuje więc...,?

Goniopora wygląda bosko, ja bym nic nie robiła,trochę tylko to karmienie zmniejszyć, rano nie dałeś zdjęcia, ale teraz widać ze ten zbiornik wygląda dobrze.Nastepnie masz dużo Lps zaczniesz jechać ostro w dół oby nie było zonka :)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jakbyś miał PO4 0.5 to byś już nic w tym akwarium oprócz ryb nie miał.

 


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr1 napisał:

Piękne akwarium. Po wywaleniu refugium i dsb możesz narobić sobie jeszcze większych kłopotów bo to może u Ciebie działać i parametry pójdą w kosmos. Ja bym to zostawił i zapodal mieszankę wódki i octu ale bez cukru podpięte pod pompę dozujaca i do tego litr polimerow podkówek z Tropic Marin przy wylocie z odpieniacza w worku z dużymi oczkami. Możesz też to wspomóc phosguardem z Seachem.

 

 

Dziękuję za miłe słowa . Co to za polimery z Tropic Marine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, @Beti napisał:

Jest jeszcze jedno pytanie...

Co złego się dzieje ? zbiornik wygląda jak petarda, korale widać że im pasuje więc...,?

Goniopora wygląda bosko, ja bym nic nie robiła,trochę tylko to karmienie zmniejszyć, rano nie dałeś zdjęcia, ale teraz widać ze ten zbiornik wygląda dobrze.Nastepnie masz dużo Lps zaczniesz jechać ostro w dół oby nie było zonka :)

 

 

Dzięki za miłe słowa. Co do LPS-ów to zastrzeżeń nie mam, chodzi mi raczej o SPS-y. Słabo rosną i niektóre mi zeszły, nie mówiąc o jako takich kolorach

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotr1 napisał:

Druga sprawa jakbyś miał PO4 0.5 to byś już nic w tym akwarium oprócz ryb nie miał.

 

Nieprawda, PO4 0.5 to nie jest żaden problem, miałem powyżej 1 i nic nie padło.

Dunn et al. (2012) examined the effects of phosphate enrichment (0.09, 0.2, and 0.5 ppm) on the coral Acropora muricata. Both of these studies were performed in aquaria where at least some of the negative, indirect effects of nutrient enrichment which can occur on a real coral reef, such as algal overgrowth, could be minimized. Surprisingly, in both studies the corals grew fastest at the highest phosphate concentrations tested (0.25 and 0.5 ppm, respectively).

https://reefs.com/magazine/skeptical-reefkeeping-ix-test-kits-chasing-numbers-and-phosphate/

 


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darek1973 napisał:

chodzi mi raczej o SPS-y. Słabo rosną i niektóre mi zeszły, nie mówiąc o jako takich kolorach

a to inna strona medalu, co dozujesz ? jaka lampa ile Wat..robiles kiedyś ICP


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2019 o 09:43, @Beti napisał:

a to inna strona medalu, co dozujesz ? jaka lampa ile Wat..robiles kiedyś IC

Dozuje A F Build, AF Amino mix oraz ballinga z Aqua Medic. Światło mieszane- 3 belki T5 39 watt oraz Kessil a160 tuna blue

Wczoraj wyczyscilem piasek w DSB, dodałem bio-blok od Maxspecta i mam zamiar zacząć dodawać VSV. Powiedzcie mi czy mogę dać  spirytus ?

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2019 o 19:30, Darek85 napisał:

Zbiornik piękny.

DSB nie wygląda za ciekawie. Siporax też strasznie zarośnięty. Czy ta rura po lewej stronie to rewizja?? Możesz zrobić zdjęcie sumpa z dalszej odległości żeby było widać całość komór?

Przepraszam, że tak późno odpowiadam. W sobotę robiłem porządki w sumpie więc siporax wygląda lepiej. Ta biała rura, którą miałem i wymieniłem na wąż to powrót podłączony do rollermata.1574453393508895984006.jpg.bd87607bc4341c87d1963e1f049f6a75.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, fidelart napisał:

jakie bakterie dajesz i co ile ? 

kup no3po4x a nie vsv 

Z bakterii daje biogro po każdej podmianie

Gdzieś czytałem, że no3po4x to nic innego tylko vsv ale dużo droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem No3 na poziomie 25-50 

Stosowałem :

NitraPhos minus - G..... dawało 

VSV - trudno mi było opanować 

I pewien bardzo doświadczony morszczak powiedział mi : nie żydz tylko kup No3Po4X zjedzie Ci No3 nawet przy niskim Po4 , dziś po niecałej butelce 500ml mam No3 - 2 Po4-0  

 

Każdy baniak jest inny ale nie zaczynaj od eksperymentów tylko kup produkt przeznaczony do tego , sprawdzisz postępy i później myśl czy warto zmieniać . Mam w obiegu 220l , dozuje 2-3 ml na dzień No3Po4X nie zbiednieje , a działa .  

Oprócz tego kup bakterie jakieś w kropelkach np z Korallen-Zucht czy inne i dawaj codzień .

U mnie pomogło mega :)


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fidelart napisał:

Ja miałem No3 na poziomie 25-50 

Stosowałem :

NitraPhos minus - G..... dawało 

VSV - trudno mi było opanować 

I pewien bardzo doświadczony morszczak powiedział mi : nie żydz tylko kup No3Po4X zjedzie Ci No3 nawet przy niskim Po4 , dziś po niecałej butelce 500ml mam No3 - 2 Po4-0  

 

Każdy baniak jest inny ale nie zaczynaj od eksperymentów tylko kup produkt przeznaczony do tego , sprawdzisz postępy i później myśl czy warto zmieniać . Mam w obiegu 220l , dozuje 2-3 ml na dzień No3Po4X nie zbiednieje , a działa .  

Oprócz tego kup bakterie jakieś w kropelkach np z Korallen-Zucht czy inne i dawaj codzień .

U mnie pomogło mega :)

Jakie bakterie z Korallen Zucht?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darek1973 napisał:

Przepraszam, że tak późno odpowiadam. W sobotę robiłem porządki w sumpie więc siporax wygląda lepiej. Ta biała rura, którą miałem i wymieniłem na wąż to powrót podłączony do rollermata.1574453393508895984006.jpg.bd87607bc4341c87d1963e1f049f6a75.jpg

Pytam o tą rurę pomiędzy przegrodami

1574453393508895984006.jpg.bd87607bc4341c87d1963e1f049f6a75.jpg.53435ffd40025fd922c214756d600f00.jpg

 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Darek85 napisał:

Pytam o tą rurę pomiędzy przegrodami

1574453393508895984006.jpg.bd87607bc4341c87d1963e1f049f6a75.jpg.53435ffd40025fd922c214756d600f00.jpg

 

To jest rewizja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerób to. Też tak miałem. Rewizją ciągle sączy się woda i spływa nią syf prosto do komory refugium. Nie wiem czy masz tam jakąś filtrację mechaniczną ale rewizja ją omija. Omija również odpieniacz.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, darek1973 napisał:

Jakie bakterie z Korallen Zucht?

np : Korallen-Zucht ZEObak 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fidelart napisał:

np : Korallen-Zucht ZEObak 

Dzięki. Już zamawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Darek85 napisał:

Przerób to. Też tak miałem. Rewizją ciągle sączy się woda i spływa nią syf prosto do komory refugium. Nie wiem czy masz tam jakąś filtrację mechaniczną ale rewizja ją omija. Omija również odpieniacz.

Dziękuję za podpowiedź. Przerobiłem tak ,że rewizją woda spływa do komory odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.