Skocz do zawartości
erni20133

Co to atakuje akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest za plaga? 

Nie wiem jak do tego doszło akwarium 6 miesięcy 

1. Zmieniłem dostawcę  solanki

2.dodałem kawałek żywej skały 

Z Sampa ze sklepu .

W nocy jest ok ale w dzień katastrofa 

20191116_133544-1328x747.jpg

20191116_133549-1328x747.jpg

20191116_133554-1328x747.jpg

20191116_133600-1328x747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może  odsprzedać trochę chemiklean  w Radomiu lub okolicach ? Dzisiaj lub jutro 

Mam 64l w akwa ,  muszę się  spieszyć, przez neta doszło by gdzieś  na wtorek ...

 

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam odessać przez watę sprawdź parametry, walkę chemią zostaw sobie jak już nic nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, erni20133 napisał:

muszę  działać chemią....

nic nie musisz - odsysaj jak kolega radzi , filtruj wodzę przez watę i wodę z powrotem do zbiornika

rano jest mniej ? to zaciemnij zbiornik na 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mam kaskade wata na wylocie ,  pipetą  przedmuchuje skakałe , korale I przemieszam piasek i robi się w miarę czysto przed nocą  rano jest czysto w nocy świecę nocnym tak z 10% niebieskim , ale w dzień brudno robi się w kółko co godzinę.... musiał bym sprzątać,   światło  10% w dzień rolety zaciągnięte  i ciemno w dzień, ale jakby ta plaga odrożniała dzień od nocy o oszukać się nie dała :)

dziwne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, erni20133 napisał:

  pipetą  przedmuchuje skakałe , korale I przemieszam piasek

 

bierzesz rurkę i odsysasz z piasku do jakiejś butelki - a nie mieszasz ! bo po co ?

to co w butelce przez watę i wodę do zbiornika

lekkie przedawkowanie bakterii też nie zaszkodzi

a zaciemnienie zbiornika polega na tym że całkowicie odcinasz światło a zbiornik przykrywasz jakimś kocem - kompletne ZERO światła

nie wystarczy zaciągnąć żaluzje i przyciemnić światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie  przygotowałem akwa  do nocy zajęło mi to z 3 minuty posprzątać i tak czysto będzie do 7 może,   pozniej znowu wychodzi plaga, szkoda mi korali zwłaszcza zoa bo są malutkie ..

20191116_193225-1328x747.jpg

20191116_133554-1328x747.jpg

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku tez się bawiłem w odsysanie,przedmuchiwanie itd itp ...szkoda czasu i energi ,nie tak łatwo się pozbyć cyjano .Zdecydowałem się na chemie i od tamtej pory jej używam ,od razu jak tylko pojawi się ognisko cyjano daje chemie 2-3 dni i po pladze ,stosuje Royal https://www.coralhouse.pl/royal-nature-red-slime-remover-100-ml---cyano~p33820 żadnych strat w życiu ,daje dawkę o więcej niż polowe mniejsza niż zalecana .Wyjatkiem byl pierwszy raz gdzie dalem zalecana i korale z żywych kolorów przeszły w pastele i to był jeden jedyny minus. 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemią tak naprawdę usuwasz tylko skutki - czyli gasimy pożar.

Trzeba pomyśleć co jest przyczyną. Stawiam na słabą cyrkulację i brak bakterii.

Zrób podstawowe testy - NO3 i PO4 - to trochę rozjaśni co się dzieje.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jeżeli dino nie wchodzi na korale to bym chemię darował. Przerabiałem za "młodu" różne specyfiki, owszem były skuteczne ale jak już wyżej pisali na objawy ;) Przy zerowych parametrach też możesz mieć tą plagę, przy bardo dobrej cyrkulacji również. W moim przypadku, po ustabilizowaniu zbiornika zbawienne okazało się trzymanie temperatury poniżej 26. Przemyśl trzy razy podanie chemii. Prócz cyjano i dino wybijesz równiesz pożyteczne bakterie, w ich miejsce mogą znowu pojawić się "te złe". Plaga musi coś jeść, może przesadzasz z jakimiś kropelkami? Może nowy dostawca solanki stosuje sól bardziej bogatą niż poprzedni? Czynników jest wiele, wystarczy znaleźć ten jedyny i wszystko będzie ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solankę gotową   kupowałem w erybce

Teraz kupuję  w seafrags 

Codziennie daje 1/3 kostki solowca , w sobotę daję  3 krople JBL korallfluid, Fauna Marin LPS Grow and Color  podaje do mordek pipetą, w środę  i sobotę po 3 ml seachem reef Plus i complete

seachem stability  co tydzień po podmiance 1 nakrętka , nigdy nie dawłem codziennie tylko po podmiance 

w kaskadzie matrix250ml phosguard 100ml ,500ml siporax z erybki ich i wata .

 

 

 

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro chemiclean dwie miarki 38+38 litra  odczekałem 48h i zrobiłem  podmiankę 20%  żadnego efektu jak było tak jest z cjano i Dino w nocy nie ma w dzień jest .....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może się mylę,ale masz bardzo biało,może problemem jest światło?. Zaciemnić-Zwiększyć cyrkulację i ciągła filtracja przez watę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe rzadko świecę , a zdjęcie może zmiejszyłem niebieskie do zdjęcia , ogólnie to tylko niebieskim,  czasami nawet też z 40% idzie noc więc plaga się zawija na noc :) myślę że cyrkulacja jest ok światło też .... chemiklean nie pomógł ani trochę może przyszła mąka :) może zastosować ten lek na grzybicę flukonazol ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na 3-4 tygodnie baniak bez podmian, nie wkładaj rąk, nie lej niczego. Tylko mrożonka. Żadnego dokarmiania korali.

Ustabilizuje się samo. Zwykle jest to objaw braku równowagi. A ten wywołany jest naszym zamiłowaniem do kolorowych etykiet. Trzeba być naprawdę doświadczonym akwarystą żeby wiedzieć na pewno co wlać. I niezwykle odpowiedzialnym, żeby powstrzymać się przy połowie dawki...

Wtedy mamy jakąś szansę że to zadziała jak powinno, nie powodując większych szkód.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2019 o 07:16, erni20133 napisał:

w sobotę daję  3 krople JBL korallfluid, Fauna Marin LPS Grow and Color  podaje do mordek pipetą, w środę  i sobotę po 3 ml seachem reef Plus i complete


Obstawiam iż masz przenawożone akwarium. Po co dozujesz tyle aminokwasów, minerałów i  witamin. Ile miesięcy ma ten zbiornik? Kogo tak naprawdę dokarmiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chwialek napisał:


Obstawiam iż masz przenawożone akwarium. Po co dozujesz tyle aminokwasów, minerałów i  witamin. Ile miesięcy ma ten zbiornik? Kogo tak naprawdę dokarmiasz?

Dokarmia budżet sklepu i producentów ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorbery witaminy dokarmiacze... po co to, mam taka samą kostkę,najlepiej dziala nie grzebanie i podmiana wody co tydzień. Ale jak kolega chce kombinować i nie słucha bardziej doświadczonych to co tu robic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, erni20133 napisał:

może zastosować ten lek

Może zacznij czytać etykiety, karty charakterystyk, ale ze zrozumieniem treści. Znalazłeś leki więc dasz radę - tylko etap w jakim znajduje się twój zbiornik nie wymaga leków a cierpliwości i umiarkowania lub całkowitego odstawienia dodatków.

Jakby coś to pytaj - nie przejmuj się tym iż wprost napisze ci 1, 2, 3  czy też 5 osoba iż robisz głupotę, wysłuchaj, zapytaj, zrozum. Nauczysz się wszystkiego obserwując zbiornik.

PS - zainwestuj w RODI i uniezależnij się od wody ze sklepów - wówczas masz większą kontrolę co lejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co robić to cholerstwo mnie wykończy , po tygodniu dałem drugą dawkę chemiklean czyli wczoraj zmiejszylem samo niebieskie do połowy wyciagnołem tym razem wate z kaskady i jak wróciłem dzisiaj to szok ...... takiego syfu jeszcze nie widziałem zamiast mniej jest więcej ....jutro 48h zrobię podmianke 20%  i chyba zacznę lać wodę utlenioną

 

Może za dużo dawałem do tego akwa tych ulepszaczy podmianki  i jeszcze coralfluid , ,fundamentalas level 1

 

O co chodzi z tym przedawkowaniem bakteri na pozbycie się tej plagi ?

 

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał klasyk "dzieci rób, jak nie wiesz co robić ". Chemiclean na dino, pierwsze słyszę. Daj jeszcze z 10 dawek i też efektu nie będzie. Co najwyżej cyjano się pojawi z podziękowaniem za wybicie konkurencji. Już Ci tu pisali. Odsysaj cierpliwie (z tym że ja bym nie lał tego z powrotem,  a świeżą solankę). I nie leje żadnych suplementów, bo tylko dokarmiasz glona.  Kilka tygodni i będzie po sprawie. Cierpliwość to podstawa. W tydzień, dwa, nic nie zrobisz.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ironista napisał:

Chemiclean na dino, pierwsze słyszę. Daj jeszcze z 10 dawek i też efektu nie będzie. Co najwyżej cyjano się pojawi 

I Dino i cjano i było i jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak codzien zdjecie z akwa po pracy , odsysanie i po paru minutach wygląda pięknie, ale jutro znowu to samo 

zrobiłem w końcu No3

Testy salifert

No3 --25/50

Po4 -- 0

Kh -- 8

 

20191129_173313-1328x747.jpg

20191129_173305-1328x747.jpg

20191129_173324-1328x747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.