Skocz do zawartości
erni20133

Co to atakuje akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ja bym lał końskie dawki bakterii i świecił tylko niebieskim światłem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, =Fresz= napisał:

Ja bym lał końskie dawki bakterii i świecił tylko niebieskim światłem.
 

Końskie tz jakie ? Podwójne? Codziennie ? 

Czy seachem stability Ok? Czy inne bakterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kup sprawdzone śmierdziuchy special blend i lej codzienie przez tydzień startową dawkę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wlałem 2.5 ml wody utlenionej  nie wytrzymałem :) tylko mam 2 pytania odnośnie tej kuracji 

1. Czy lanie bakteri przy kuracji wodą utlenioną ma sens ? Czy przestać lać na ten czas ?

2. Czy brak odpieniacza ma jakieś znaczenie przy laniu wody utlenionej?

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, erni20133 napisał:

Dzisiaj wlałem 2.5 ml wody utlenionej  nie wytrzymałem :)

Witam. Słuchaj kolegów co pisali wyżej. Za dużo kombinujesz. Ja miałem i Dino i cynano i zielone. I nie robiłem nic nie lałem bakterii ,nie robiłem podmian, nie zaciemniałem zbiornika,  świeciłem normalnie  i karmiłem tylko rybki. A miałem tego więcej od ciebie. Poprostu miałem tego dosyć jak ty i położyłem NATO wszystko laske. I znikło samo biologia zadziałała. Jedynie lałem ATI essential bo nie robię podmian . Także cierpliwośći nie zniknie w tydzień tylko może w miesiąc.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację musiałem przedobrzyć , i za to oberwałem plagą.......podejrzewam że każdy w jakiś sposób obrywa prowadząc akwarium ..... najgorsze są straty i oby ich nie było.

Leje wodę utlenioną 3 dzień, świece 50% samym niebieskim Dino jakby odpuszcza co dzień coraz mniej ale jest jeszcze .....

Plaga jak plaga Dino pokrywajace korale piasek skały , wręcz dusi korale nie mogę czekać , mam nadzieję że się uda....

20191204_184643-1328x747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lejąc  bakterie specjal blend przez jakiś czas nie należy świecić  swiatlem uv ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to Special blend mają w swoim składzie bakterie fotosyntetyczne więc powinny mieć światło pisał coś o tym Tester w swoim wątku o nowym akwarium

Sorki zle przeczytałem Twoje pytanie,oczywiście należy świecić normalnym światłem a uv raczej nie no bo po co uv będzie zabijało bakterie jakie dozujesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.