Skocz do zawartości
MichałAsia

Red Sea Reefer 170 Deluxe czy to ma sens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pod mojej długiej nieobecności. 

Miałem dwa zbiorniki, które są opisane na forum, niestety zlikwidowałem. niestety choroba nawraca i chciałbym Was zapytać o taki gotowy zestaw. 

Mam ograniczone miejsce w które wejdzie właśnie ten zestaw, nie chciałbym kupować wszystkiego osobno, czy taki zestaw jest samowystarczalny? mam jeszcze stary zbiornik 100 litrowy z panelem, zostawiłem sobie wszystko po za oświetleniem, odpieniacz, dolewkę levelautomatic i całą reszte, skałę mam suchą, która leży jakieś dwa lata.  

Do startu potrzebuje sól i bakterie. 

Może ktoś z Was posiada taki zestaw i powie mi czy taki zestaw jest samowystarczalny. 

 

 

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy temat.Też często krążę myślami przy  tym zestawie.

Jedno co dodam od siebie.Cenowo-nie mało.Estetyka na fajnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jeśli zaczynać od zera i kupować filtr RO, skałe, czyścik i całą reszte na start to wyjdzie nie mała kwota. Skałe mam i to dość dużo myślę że z 25 kg, siporax, więc moje koszty zamkną się pewnie w 5500zł po zakupie soli i nowych wkładów do filtra RO, można nawet dodatkowo zainstalować odpieniacz do sumpa bo mam akurat taki, gdy system się obciąży po roku. Praktycznie mam cały zestaw który mogę dołożyć do tego zbiornika. 

Estetyka wykonania jest na duży plus. Ma być porządnie. Sam zbiornik fajnie zrobiony bo z szyby o grubości 1cm i to dużo daje, bo wygląda naprawdę super, a przy mojej 4 letniej ciekawskiej córce to się przyda. 

Tęsknię za grammą loretą hehe

 

me.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MichałAsia napisał:

Wiesz co jeśli zaczynać od zera i kupować filtr RO, skałe, czyścik i całą reszte na start to wyjdzie nie mała kwota. Skałe mam i to dość dużo myślę że z 25 kg, siporax, więc moje koszty zamkną się pewnie w 5500zł po zakupie soli i nowych wkładów do filtra RO, można nawet dodatkowo zainstalować odpieniacz do sumpa bo mam akurat taki, gdy system się obciąży po roku. Praktycznie mam cały zestaw który mogę dołożyć do tego zbiornika. 

Estetyka wykonania jest na duży plus. Ma być porządnie. Sam zbiornik fajnie zrobiony bo z szyby o grubości 1cm i to dużo daje, bo wygląda naprawdę super, a przy mojej 4 letniej ciekawskiej córce to się przyda. 

Tęsknię za grammą loretą hehe

 

me.jpg

Podzielam opinię.Również patrzę na ten zestaw ze względu na to że "większość" już mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógł by mi rozjaśnić sprawę czy w tym zestawie jest odpieniacz, Piszą że jest zintegrowany skimer powierzchniowy ale żadnej informacji szczegółowej nie da się znaleźć. Jaki odpieniacz będzie najlepszy

I czym się różnią te dwa zestawy 

Red Sea Reefer 170 Czarny 

RED SEA REEFER 170 DELUXE (130+35 L)

Po za lampą w wersji deluxe jest coś więcej. bo różnica w cenie jest 2300zł. Więc kupując zestaw z erybki bez wersji deluxe można za te pieniądze kupić fajną lampę i odpieniacz. 

Taki odpieniacz NYOS QUANTUM 160 będzie dobry?

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to werjs Deluxe ma jeszcze miejsce na refugium ale nie wiem czy wszystkie modele. Nyos 160 zdecydowanie za mocny do takiego akwa.


05749fb103997611a51b80b26a0bdd6du1932a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem za lampą z tego zestawu, i rzeczywiście jeśli do zbiornika doliczy się lampę z uchwytem to taka cena wychodzi. Myślę że uruchomienie tego zbiornika powinno się zamknąć w kwocie 7 tysięcy bez życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to mała kwota.Ale tak mi się wydaje że nie dużo większa od zbiornika klejonego na zamówienie.

Jaka finalna decyzja?Będzie zakup RedSea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmagam się z decyzją czy 170 czy Red Sea Max nano, dzisiaj byliśmy w aquario z córką i chciała każdą rybkę hehe, pytałem się o żywą skałę i dowiedziałem się że nie można już sprzedawać żywej skały, chyba że ktoś ma jeszcze zapasy, nie wiedziałem o tym. Zastanawiam się nad nano dlatego że powinienem się zmieścić w 5 tysiącach razem z dwoma dodatkowymi cyrkulatorami Tunze Turbelle Nanostream 6040, sól, nowe wkłady filtra + membrana, jakieś testy. Chciałem wystartować na wodzie z podmianki z aquario bo dzisiaj też o tym rozmawiałem i mam się przypominać. Oczekiwanie na zbiornik to 3 tygodnie w każdym ze znanych mi sklepów. Wiem że 170 lepsza bo ma sumpa i dużo większy, ale patrząc na konieczność zakupu odpieniacza i cyrkulatorów + cała reszta to myślę że jednak wyjdzie w okolicy 10tysięcy jak nic. Rozpatrywałem możliwość zamówienia szafki na zamówienie ale wyjdą podobne koszta. Sam nie wiem co zrobić, jedno jest pewne że coś kupie, budżet mam na razie zabezpieczony w wysokości równych 5k i myślę hehehe. Na youTube są fajne przykłady z nano. Może mniejsze a bardziej wypasione w korale, sam nie wiem.....

 Red Sea Max Nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 tysięcy to bez problemów postawisz ładny zbiornik w okolic 200L. Oczywiście, bez szaleństw, ale już coś jest. 
Szafka +szkło - 1000zł
Hydraulika 100
Lampa zależy co chcesz ale 2000zł to będzie taka średnia
pompy obiegowa i cyrkulatory 700zł
RODI 150
Pierdoły (refraktometr, kleje, grzałka, itp) 500zł

Zakładając, że nie chcesz wszystkiego na wypasie oczywiście, a raczej takie "średniaki".
 

Odpieniacza nie potrzebujesz, ułatwia sprawę, ale niezbędny nie jest. Odpowiednie refugium, skarpety, czy popularne rollermaty też załatwią filtrację. 
Ale zostaje Ci około 600zł na wybór... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo akwa jak reefer tylko u polskiego szklarza. + szafka z płyty. 

Lampa najtaniej i najlepiej 6x24w t5 ;) i sporo zostaje na resztę gratów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170406_165346_resize.jpg

Właśnie już nie chcę takiego zbiornika, patrzę w stronę gotowca, który ma porządne walory estetyczne, gdzie każda rzecz jest przemyślana. Miełem dwa zbiornik, jeden mam do tej pory w kompletem filtracji, odpieniacz i cyrkulatory, duperele. Brakuje lampy.

Chcę porządny zbiornik i ładną szafkę. Zobaczymy bo może jeszcze coś się dozbiera po świętach. Z tego co widze to chyba mało kto ma w PL takie zbiorniki.

Taka 170 była by najlepsza więc ma pierwszeństwo w moich myślach, czytam, szukam przeliczam. Miejsca na 170 mam ale 10k mnie denerwuje hehe bo to będzie zbiornik bez życia. Oczywiście wyciągne od Was jakieś szczepki heheh. Coś kupie bo moja ładniejsza połowa również chce więc raczej z tym problemów nie będzie. Chciałbym zrobić zakup bez zbytniego angażowania konta oszczędnościowego hehe ale pewnie się tego nie uda zrobić. No zobaczymy. 

Na zdjęciu są dwie lampy, ten ethereal potem świecił nad 170litrami ale tak szczerze nie do końca podobało mi się. 

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, Sebastiano napisał:

Nie jest to mała kwota.Ale tak mi się wydaje że nie dużo większa od zbiornika klejonego na zamówienie.

Jaka finalna decyzja?Będzie zakup RedSea?

Seba poznajesz? :P

c9f541de4cae774c8792c03b035079a3.jpg

Można zrobić ładnie i tanio i lampę DIY i szafkę u porządnego stolarza, a akwarium mieć używane od kolegi :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, =Fresz= napisał:

Seba poznajesz? :P

c9f541de4cae774c8792c03b035079a3.jpg

Można zrobić ładnie i tanio i lampę DIY i szafkę u porządnego stolarza, a akwarium mieć używane od kolegi :

Jakbyś te 2 cm blatu mniej zrobił i bez uchwytów na drzwiach to by było jak u ludzi. :ph34r:

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, daj sumpa. Jak masz z kabelkologią i hałasem. Jakie wymiary, koszty?

Do kogo, gdzie, kiedy trzeba się zgłosić, jak znam życie zaraz będą pytania, a pod jakie korale, a jakie światło i cała ta reszta na którą pewnie czasu nie znajdę.

Ila mam dać za ten zbiornik w takim stanie? eeeee no ile

 

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wielkości reefera tak na wypasie Max 600-700zl, Szafka zależy od płyty ;) Ale w tej cenie 4000 za nowego reefera spokojnie zmieścisz się akwa + szafka i jeszcze dużo sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, sith114 napisał:

Jakbyś te 2 cm blatu mniej zrobił i bez uchwytów na drzwiach to by było jak u ludzi. :ph34r:

Szafka musiała być w stylu mebli które są w pokoju inaczej nie mógł bym myśleć o tym akwarium :P taki warunek piękniejszej połówki heh Lampa też pierwotnie biała nie była :P

11 minut temu, MichałAsia napisał:

Wygląda dobrze, daj sumpa. Jak masz z kabelkologią i hałasem. Jakie wymiary, koszty?

Do kogo, gdzie, kiedy trzeba się zgłosić, jak znam życie zaraz będą pytania, a pod jakie korale, a jakie światło i cała ta reszta na którą pewnie czasu nie znajdę.

Ila mam dać za ten zbiornik w takim stanie? eeeee no ile

Fotka w trakcie jak powstawał zbiornik. Otwory to moja brzydka robota :P ale do sumpa tylko ja zaglądam. Rury są pionowo nie były jeszcze wtedy przytwierdzone. Kątowniki stalowe na tyle w rogach sam dokręciłem ale stolarz mówił że szafka i bez nich bez problemu utrzyma dużą masę. Szafkę robił dobry znajomy za 100zł. Akwarium 250zł używane  z całym orurowaniem, sumpem od Sebastiano. Lampę dostałem za free bo była uszkodzona, wymieniłem t5 na ledy dokupiłem zawiesie z aledrogo i sterownik od magu i lampa wyszła tak około 300zł. Do tego sprzęt jak pompa obiegowa falownik dozownik i wyszło za wszystko trochę więcej jak 1tyś. 

66b4c76f4f660c88df0daa58e8efd162.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kto mi taki złoży, ja ogólnie rózne rzeczy robię w życiu, o takiego samuraia własnymi rencami uczyniłem, ale do zmontowania zbiornika nie mam siły, wydaje mi się że mogę popełnić jakieś błędy które będą mnie denerwować w dłuższym czasie, potrzebuje kogoś kto mi ogarnie takie tematy. Zbiornik może mieć maksymalnie długi 70, szeroki 50 , a wysoki to sam nie wiem czy 50 czy 60, szyba to minimum 10mm i OW może być tylko z przodu i jak to zaprojektować żeby zmieścić się w 5k i kupić fajną lampę na przykład hydre 26 ? 

Pytam się jak ? 

ad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MichałAsia napisał:

I kto mi taki złoży, ja ogólnie rózne rzeczy robię w życiu, o takiego samuraia własnymi rencami uczyniłem, ale do zmontowania zbiornika nie mam siły, wydaje mi się że mogę popełnić jakieś błędy które będą mnie denerwować w dłuższym czasie, potrzebuje kogoś kto mi ogarnie takie tematy. Zbiornik może mieć maksymalnie długi 70, szeroki 50 , a wysoki to sam nie wiem czy 50 czy 60, szyba to minimum 10mm i OW może być tylko z przodu i jak to zaprojektować żeby zmieścić się w 5k i kupić fajną lampę na przykład hydre 26 ? 

Pytam się jak ? 

ad.jpg

No ogólnie to tak.
Szafka- jak zamówisz to stolarz Ci wytnie złoży wniesie i jeszcze wypoziomuje w docelowym miejscu.

Akwarium- szklarz czy tam firma Ci sklei stawiasz na szafce.

Hydraulika to sprawa prosta byle powoli i nie żałować kleju.

Wymiary reefera zewnętrzne znasz. Zostaje wymiar komina:
Tutaj masz kolegę możesz podpytać co i jak wygląda jeśli chodzi o wymiary:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, =Fresz= napisał:

Seba poznajesz? :P

c9f541de4cae774c8792c03b035079a3.jpg

Można zrobić ładnie i tanio i lampę DIY i szafkę u porządnego stolarza, a akwarium mieć używane od kolegi :

Poznaję i pamiętam.Pamiętam zbiornik,pamiętam i mega mile wspominam Twoją wizytę i pamiętam pakowanie do auta:P.A swoją drogą.Mega estetycznie to wygląda.:clapping

4 godziny temu, dadario napisał:

Za 5 tysięcy to bez problemów postawisz ładny zbiornik w okolic 200L. Oczywiście, bez szaleństw, ale już coś jest. 
Szafka +szkło - 1000zł
Hydraulika 100
Lampa zależy co chcesz ale 2000zł to będzie taka średnia
pompy obiegowa i cyrkulatory 700zł
RODI 150
Pierdoły (refraktometr, kleje, grzałka, itp) 500zł

Zakładając, że nie chcesz wszystkiego na wypasie oczywiście, a raczej takie "średniaki".
 

Odpieniacza nie potrzebujesz, ułatwia sprawę, ale niezbędny nie jest. Odpowiednie refugium, skarpety, czy popularne rollermaty też załatwią filtrację. 
Ale zostaje Ci około 600zł na wybór... 

Szafka i szkło 1000zł to dość odważne stwierdzenie.Chyba że masz na myśli używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupił używany, z wypowiedzi tak wnioskuje gdy opisywał hydraulike. Tak na szybko licząc ta 170 z lampą 5600 do tego odpieniacz tak za 1400, dwa cyrkulatory po 300zł, sól wkłady i takie tam, no 10k jak nic. Trzeba albo zbierać albo kupić nano. Nie dociera do mnie myśl że mam to zamawiać, kiedy ja to zrobię nie ma szans. Sprzedam żonę, aaa nie już ją sprzedałem. Z tym projektowaniem macie 100% racji, wyjdzie dużo taniej, ale  diabeł tkwi w szczegółach, miałem dwa zbiorniki robione klejone, w drugim dorabiałem nowy sump a stary nawet gdzieś leży sobie w domu , i zawsze coś się nie do końca mi podobało, grzebień się odkleił, szafka jakaś dziwna. Tu nawet grzebień jest ładny hehe. 

Mam dużo hydrauliki złączek kształtek, dolewkę fajną z levelautomatic. 

A może sprzedać ten mały zbiornik mmm z szafką to jest myśl parę złoty będzie, zobaczę co tam jest i porobię fotki. O widzicie i już się zaczyna gonitwa za króliczkiem, teraz do puki nie kupie to się masakra nie skończy.

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak pomyślałem tak zrobiłem, wystawiłem zestaw na sprzedaż, myślę że będzie to uczciwa cena 650zł, każdy grosz przybliża mnie do 170 !!!!! więc się nie targować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odpieniacza: zdecydowanie za duży. Ja w Reeferze 350 kilka miesięcy temu też się nad nim zastanawiałem. Prześledziłem zagraniczne fora i nawet przy tym litrażu sporo amerykańców decydowało się na wersję 120. Proponuję jeszcze raz zastanowić się, czy na pewno musi to być Nyos. Ja byłem na niego napalony ze względu na ciszę, estetykę wykonania i cały ten ogólny performance. Zmieniłem zdanie, gdy bardziej zagłębiłem się w temat. Na R2R masę ludzi narzeka na zbyt dużą czułość Nyosa. Wsytarczy włożyć rękę do akwa, a ten już przelewa i tak przez cały okres użytkowania. By się na początku przegryzł też musi pomielić z tydzień czasu. No i podstawowa wada - jak od razu go nie podniesiesz w sumpie to nic z tego nie będzie - mi to przypomina problemy w Vertexach sprzed kilku lat - trochę słabo jak na sprzęt tej klasy. Wiadomo, że jest jakaś optymalna głębokość zanurzenia dla prawidłowej pracy, ale przy tym odpieniaczu, tak jak to ludzie opisują to lekkie przegięcie - 1 czy 2 cm w jedną stronę i już przelewa albo buczy. O podkładaniu przeciętego na pół wężyka pomiędzy body a kubek w celu wyciszenia skrzypienia już nie wspomnę. Są odpieniacze nie nastręczające tylu problemów, bardziej bezobsługowe i równie ciche.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt posiadam Nyosa od pół roku bardzo często przelewał , ciężko go wyregulować aczkolwiek ja zwężyłem dopływ wody do odpieniacza i nic nie trzeba podnosić i wtedy reguluje się nim bardzo porządnie , cóż to jest taki sam defekt jak w odpieniaczach KZ , nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego producenci nie dorzucają przystawki do regulacji dopływu wody do odpieniacza ewentualnie regulacji mocy pompy . Nyos ma duży plus jest bezgłośny i naprawdę bardzo porządnie zrobiony , w pełni rozbieralny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SHURANA 150 i nie sprawiał żadnych problemów, porządna konstrukcja. Regulowało się wypływ wody i po sprawie, chociaż też trzeba było go ustawić bo mi buczał ale to może pompa. Patrzyłem za Nyos 120 pewnie będzie bardziej optymalny, kierowałem się tak naprawdę tym że chciałem mieć coś porządnego, schludnego, ale jak czytam wasze opinie które pewnie mają swoje uzasadnienie to mam wątpliwości.

Jak bym się uparł to zbiornik 170 mogę zamówić już dziś ale pewnie bym zwariował z niecierpliwości na brak odpieniacza, i reszty klamorów. Z drugiej strony mogę zamówić kompletne NANO ze wszystkim co potrzeba. Ale czy to ma sens właśnie takie nano. Widziałem dużo ciekawych raf prowadzonych właśnie w tym zbiorniczku Nano i wygląda to dobrze.

Nie wiem jak Wy, ale ja wolę uruchomić wszystko od początku do końca, bo potem dokładanie różnych elementów układanki różnie się kończy. Oczywiście w późniejszym czasie można dołożyć dozowanie baillinga ale to pewnie po roku od uruchomienia.

Mógłbym coś zaoszczędzić na cyrkulatorach bo wybrałem dość drogie od TUNZE, ale za jakość trzeba zapłacić, a raz kupi się coś porządnego i ma się spokój. W poprzednich zbiornikach miałem Jebao RW-4 i RW-8 niby spełniały swoje zadanie, ale traciły wydajność po kilku  miesiącach i trzeba było je gruntownie czyścić. 

Samo posiadanie nawet najmniejszego sumpa daje dużo więcej możliwości filtracji i wydaje mi się łatwiejszej konserwacji tygodniowej. Szkoda że żadnej promocji nie było na te zbiorniki, wnioskuję że trzymają wartość, bo nawet na rynku wtórym trudno coś znaleźć.

Bardzo Wam dziękuję że pomagacie mi w tym temacie !

Śledziłem wątek tego Pana mam nadzieję że nie dostane bana za wklejenie linka https://www.nano-reef.com/forums/topic/385110-kinetic-red-sea-reefer-170/

świetnie to zrobił ale zaprzestał pisania, warto zobaczyć, pozbył się czarnej farmy z tylnej ściany..

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.