Skocz do zawartości

Historia edycji

Dareklisc

Dareklisc


Blad

Mieszanka ale głównie lpsy, parę spsow , zoasy , ricirdee. Do tej pory na podstawie testów uzupełniałem strony, jod, czasami wlałem reef plus . KH Ca i mg z strzykawy, KH dzienne spadki -0.2 to też leje codziennie 2,5 ml roztworu, jod z colombo co 3 dzień 0,3ml, stront ml, azotan sodu 0,3ml . Zaprzeproszeniem już mnie ...uj strzela jak codziennie muszę się z tym bawić :) myslalem żeby zrobić roztwory o mniejszym stężeniu i to pod papę podpiąć ale nie mam takiego zaplecza żeby pompę gdzie upchać :)

jak to sprawdzić/policzyć ile 1L podmiany podnosi mi wszystkie pierwiastki ? Głównie KH Ca mg. Już nie mówię o żelazie i zlcalej innej gamie rzeczy bo tego na dobrą sprawę inaczej niż testami icp nie sprawdzę.  Inna sprawa czy taka solanka ma się kręcić cały czas czy np jak ja zrobię w poniedziałek to mogę zamknąć w bańce i może stać te parę dni bez cyrkulacji ? Kwestia dolania wody do tej solanki to nie problem. Właśnie bardziej interesuje mnie to czy w taki sposób będę mógł zrezygnować z robienia balinga i dodatkowego dolewania reszty substancji

 

Cieszy mnie jak to wszystko się kręci w akwarium ale cały urok zaczyna znikać jak codziennie trzeba otworzyć to swoje małe laboratorium i babrać się w dziesiątkach mililitra 

Dareklisc

Dareklisc


Blad

Mieszanka ale głównie lpsy, parę spsow , zoasy , ricirdee. Do tej pory na podstawie testów uzupełniałem strony, jod, czasami wlałem reef plus . KH Ca i mg z strzykawy, KH dzienne spadki -0.2 to też leje codziennie 2,5 ml roztworu, jod z colombo co 3 dzień 0,3ml, stront ml, azotan sodu 0,3ml . Zaprzeproszeniem już mnie ...uj strzela jak codziennie muszę się z tym bawić :) myslalem żeby zrobić roztwory o mniejszym stężeniu i to pod papę podpiąć ale nie mam takiego zaplecza żeby pompę gdzie upchać :)

jak to sprawdzić/policzyć ile 1L podmiany podnosi mi wszystkie pierwiastki ? Głównie KH Ca mg. Już nie mówię o żelazie i zlcalej innej gamie rzeczy bo tego na dobrą sprawę inaczej niż testami icp nie sprawdzę.  Inna sprawa czy taka solanka ma się kręcić cały czas czy np jak ja zrobię w poniedziałek to mogę zamknąć w bańce i może stać te parę dni bez cyrkulacji ? 

 

Cieszy mnie jak to wszystko się kręci w akwarium ale cały urok zaczyna znikać jak codziennie trzeba otworzyć to swoje małe laboratorium i babrać się w dziesiątkach mililitra 

Dareklisc

Dareklisc


Blad

Mieszanka ale głównie lpsy, parę spsow , zoasy , ricirdee. Do tej pory na podstawie testów uzupełniałem strony, jod, czasami wlałem reef plus . KH Ca i mg z strzykawy, KH dzienne spadki -0.2 to też leje codziennie 2,5 ml roztworu, jod z colombo co 3 dzień 0,3ml, stront ml, azotan sodu 0,3ml . Zaprzeproszeniem już mnie ...uj strzela jak codziennie muszę się z tym bawić :) myslalem żeby zrobić roztwory o mniejszym stężeniu i to pod papę podpiąć ale nie mam takiego zaplecza żeby pompę gdzie upchać :)

jak to sprawdzić/policzyć ile 1L podmiany podnosi mi wszystkie pierwiastki ? Głównie KH Ca mg. Już nie mówię o żelazie i zlcalej innej gamie rzeczy bo tego na dobrą sprawę inaczej niż testami icp nie sprawdzę.  Inna sprawa czy taka solanka ma się kręcić cały czas czy np jak ja zrobię w poniedziałek to mogę zamknąć w bańce i może stać te parę dni bez cyrkulacji ? 

Dareklisc

Dareklisc

Głównie mieszanka ale głównie lpsy, parę spsow , zoasy , ricirdee. Do tej pory na podstawie testów uzupełniałem strony, jod, czasami wlałem reef plus . KH Ca i mg z strzykawy, KH dzienne spadki -0.2 to też leje codziennie 2,5 ml roztworu, jod z colombo co 3 dzień 0,3ml, stront ml, azotan sodu 0,3ml . Zaprzeproszeniem już mnie ...uj strzela jak codziennie muszę się z tym bawić :) myslalem żeby zrobić roztwory o mniejszym stężeniu i to pod papę podpiąć ale nie mam takiego zaplecza żeby pompę gdzie upchać :)

jak to sprawdzić/policzyć ile 1L podmiany podnosi mi wszystkie pierwiastki ? Głównie KH Ca mg. Już nie mówię o żelazie i zlcalej innej gamie rzeczy bo tego na dobrą sprawę inaczej niż testami icp nie sprawdzę.  Inna sprawa czy taka solanka ma się kręcić cały czas czy np jak ja zrobię w poniedziałek to mogę zamknąć w bańce i może stać te parę dni bez cyrkulacji ? 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.