Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o szybką odpowiedz. Padła mi pompa odpieniacza i bedzie dopiero za 5-10 dni . Czy akwarium pociagnie bez odpieniacza tyle czasu/?

 

Edytowane przez jackami (wyświetl historię edycji)

70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak
Skieruj cyrkulatory w stronę lustra wody by natlenienie było odpowiednie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo obciążone, ale 10 dni to dużo.... prawdę mówiąc 5 też - w mojej ocenie.

Jak obciążone, może być różnie. Pamiętaj że jedna wtopa wywołuje następną. Jak masz możliwość, podmień na coś...

A jaki serwis tyle naprawia?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic nową. Niestety będę po za domem a żona tego nie ogarnie. W domu będę 15.12 w godzinach południowych. Akawrium myśle, że nie jest bardzo obciążone. Borsuk, hepatus, brzydal, 3 blazenki, auriga, korale w wiekszosci miekkie + milka i seriatopora

 


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę. Na tym forum jest kilka zbiorników prowadzonych bez odpieniacza.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na luzie .

Karmic najwyzej co drugi dzień i tyle lub co dzień ale mniej .

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje brzęczyk i kostkę i natlenianiać w sumpie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę akwarium sps-owe bez tego urządzenia ale system jest dostosowany. Jeżeli u Ciebie odpieniacz nie odpowiada za utrzymanie NO3 w ryzach, nic się nie wydarzy.

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko poproś żonę aby wyjęła ten bezużyteczny, plastikowy złom z sumpa. Brak przepływu wody przez odpieniacz =  martwe strefy => kłopoty. Jak masz prawidłowy obieg wody to nic nie będzie, a może nawet będziesz pozytywnie zaskoczony po powrocie. 

Ja przynajmniej zawsze jestem :) 

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek56 Nie pierwszy raz spotykam się z taką Twoją wypowiedzią na temat odpieniacza. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo jesteś jemu przeciwny. Ty może odnosisz sukcesy w prowadzeniu w ten sposób zbiornika, jednak "dróg jest wiele" i każdy ma prawo wyboru swojej metody. Może warto było by z takimi "radami" trochę się powstrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dadario napisał:

@Jacek56 Nie pierwszy raz spotykam się z taką Twoją wypowiedzią na temat odpieniacza. Nie rozumiem dlaczego tak bardzo jesteś jemu przeciwny. Ty może odnosisz sukcesy w prowadzeniu w ten sposób zbiornika, jednak "dróg jest wiele" i każdy ma prawo wyboru swojej metody. Może warto było by z takimi "radami" trochę się powstrzymać?

Pokaż mi swój zbiornik i możemy dyskutować. Nikomu nic nie narzucam. Czytaj ze zrozumieniem. Urządzenie nie działa, brak przepływu wody, brak właściciela, mogą wytworzyć się martwe strefy i będą kłopoty. A to że jest to bezużyteczny plastikowy złom, no coż, jak wiele zbiorników na forum pokazuje można bez …...

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat zgadzam się z Jackiem. Pompa stanęła, w kolumnie odpieniacza została woda, która teraz będzie tam stała 10 dni i się kisiła. Po powrocie właściciel będzie chciał wymienić pompę, przy wyjmowaniu odpieniacza cały ten zakiszony syf trafi do obiegu i może być różnie. Daj żonie szczegółowe instrukcje i niech wyjmie niepracujące pienidło z sumpa.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ci co odstawiali zawsze byli pozytywnie zaskoczeni :P ja też nie mam odpieniacza i się bardzo dobrze z tym czuję, zresztą koralowce chyba też bo rosną i są kolorowe. Są bardziej ekonomiczne rozwiązania trzymania w ryzach No3. Tak jak pisali poprzednicy daj żonie instrukcje żeby wyciągnęła ustrojstwo i żeby mniej karmiła. Wrócisz zrobisz test i zdasz nam tu relację ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jacek56 napisał:

Tylko poproś żonę aby wyjęła ten bezużyteczny, plastikowy złom z sumpa. Brak przepływu wody przez odpieniacz =  martwe strefy => kłopoty. Jak masz prawidłowy obieg wody to nic nie będzie, a może nawet będziesz pozytywnie zaskoczony po powrocie. 

Ja przynajmniej zawsze jestem :) 

popieram Jacka w momencie gdy to jest popsute staje się bezużytecznym złomem


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek56 nie wiem co mój zbiornik ma do tematu odpieniaczy, ale jak poszukasz to znajdziesz zdjęcia (tak przyznaję, trochę nieaktualne). Jego kondycja pozostawia wiele do życzenia, ale to moja wina (zaniedbanie, niedbałość, eksperymenty, błędy przy zakładaniu).
Tak jak napisałem, nie pierwszy raz spotykam się z Twoją opinią, że odpieniacz to zło. Wiem, można prowadzić rewelacyjne zbiorniki bez, jednak dla wielu (zwłaszcza początkujących) odpieniacz jest elementem zabezpieczającym i ułatwiającym prowadzenie zbiornika. 
Tak, niedziałający odpieniacz w zbiorniku nie jest dobrym pomysłem, jednak odnoszę się do Twojego podejścia w ogóle do tych urządzeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, dadario napisał:

jednak dla wielu (zwłaszcza początkujących) odpieniacz jest elementem zabezpieczającym i ułatwiającym prowadzenie zbiornika.

Ja jestem początkujący i nie widzę potrzeby posiadania ;) poważnie. Nigdy nie miałem odpieniacza, widziałem go tylko w sumpie u znajomego i na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są piękne zbiorniki z odpieniaczem jak i bez, kluczem jest sam akwarysta. Dziękuję i dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Raffy14 napisał:

[...] kluczem jest sam akwarysta. [...]

Trafione w sedno

Dobry akwarysta poprowadzi zbiornik na różnych solach, różnymi metodami i z różnym sprzętem.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Otóż to ;) kwestia tylko ekonomii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne podsumowanie. Podobała mi się riposta Jacka. "Pokaż mi swój zbiornik i możemy dyskutować". Bardzo trafne stwierdzenie. W sumie taka fotka powinna być obowiązkowa w stopce jako potwierdzenie kompetencji lub ich brak osoby wypowiadające się.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, grzechotnic napisał:

Piękne podsumowanie. Podobała mi się riposta Jacka. "Pokaż mi swój zbiornik i możemy dyskutować

a jak wg Ciebie ma taki zbiornik wyglądać aby docenić akwarystę? tak pytam z ciekawości tylko..

Bo można pokazać akwarium ale proszę pamiętać są różne gusta, nie każdy ma patyki i Lps-y i jak się nie spodoba to co? będzie gorszy czy mniej doceniony na forum?
wg, mnie z takim stwierdzeniem trzeba być ostrożnym można kogoś bardzo urazić, a chyba w tym hobby nie o to chodzi, każdy też prowadzi swój zbiornik na ile go stać i na ile mu wiedza pozwala. ;)

trochę to zabrzmi strasznie, ale to takie cwaniackie trochę stwierdzenie, bez urazy:P


pozdr.




 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wg Ciebie ma taki zbiornik wyglądać aby docenić akwarystę? tak pytam z ciekawości tylko..

Bo można pokazać akwarium ale proszę pamiętać są różne gusta, nie każdy ma patyki i Lps-y i jak się nie spodoba to co? będzie gorszy czy mniej doceniony na forum?
wg, mnie z takim stwierdzeniem trzeba być ostrożnym można kogoś bardzo urazić, a chyba w tym hobby nie o to chodzi, każdy też prowadzi swój zbiornik na ile go stać i na ile mu wiedza pozwala. [emoji6]

trochę to zabrzmi strasznie, ale to takie cwaniackie trochę stwierdzenie, bez urazy[emoji14]


pozdr.




 
Ja nie czuje się urażony. Zdaje sobie sprawę że w tej materii jest dużo lepszych odemnie a jak się uczyć to wiadomo od najlepszych. Pytasz jak by miał wyglądać? Hmm.... Bo ja wiem. Myślę że zadbany i przemyślany zbiornik widać na pierwszy rzut oka. W naszym hobby z tego co zauważyłem jest cała masa ludzi doradzających. Częto też pojawiają się gównoburze bo jeden akwarysta wie coś lepiej od drugiego albo tak mu się wydaje. Taka stopka mogła by sporo podpowiedzieć. Ja mam morskie akwarium dopiero od niecałych dwóch lat więc widać mój brak kunsztu na zdjęciu. Teraz już wiem co zrobił bym inaczej żeby wyglądało lepiej i powoli się doskonalę.6af20fc81af66732832bf25ce8cac5ce.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ten ukwiał to na niezłym farcie sobie miejscówkę znalazł :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego dziada nie mogę się pozbyć. Stopę wpuścił głęboko w dziurę od spodu skały. Dmuchałem na niego cyrkulatorem, draznilem kostka lodu i nic. Nie ruszy się nawet na milimetr przez co nie mam go jak odlepić od skały.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dadario napisał:

@Jacek56 nie wiem co mój zbiornik ma do tematu odpieniaczy, ale jak poszukasz to znajdziesz zdjęcia (tak przyznaję, trochę nieaktualne). Jego kondycja pozostawia wiele do życzenia, ale to moja wina (zaniedbanie, niedbałość, eksperymenty, błędy przy zakładaniu).
Tak jak napisałem, nie pierwszy raz spotykam się z Twoją opinią, że odpieniacz to zło. Wiem, można prowadzić rewelacyjne zbiorniki bez, jednak dla wielu (zwłaszcza początkujących) odpieniacz jest elementem zabezpieczającym i ułatwiającym prowadzenie zbiornika. 
Tak, niedziałający odpieniacz w zbiorniku nie jest dobrym pomysłem, jednak odnoszę się do Twojego podejścia w ogóle do tych urządzeń. 

Przeczytaj sobie co mam napisane w stopce  ze zrozumieniem, sam tego nie wymyśliłem, skopiowałem od chłopaków  zza wielkiej wody. 

Pokaż zdjęcie swojego zbiornika tak jak kolega grzechotnic to zrobił. Czyjej rady akwarysta powinien posłuchać? Po czym ocenić ile są warte porady danej osoby?

Tobie chyba jako początkującemu odpieniacz nie pomógł skoro zbiornik kuleje???

Co jest najgorsze na tym forum powielanie frazesów, odpieniacz ułatwia (ciekawe co??? ) i zabezpiecza (przed czym???) . Generalnie nikt nie potrafi odpowiedzieć sensownie na te pytania.

1 godzinę temu, @Beti napisał:

a jak wg Ciebie ma taki zbiornik wyglądać aby docenić akwarystę? tak pytam z ciekawości tylko..

Bo można pokazać akwarium ale proszę pamiętać są różne gusta, nie każdy ma patyki i Lps-y i jak się nie spodoba to co? będzie gorszy czy mniej doceniony na forum?
wg, mnie z takim stwierdzeniem trzeba być ostrożnym można kogoś bardzo urazić, a chyba w tym hobby nie o to chodzi, każdy też prowadzi swój zbiornik na ile go stać i na ile mu wiedza pozwala. ;)

trochę to zabrzmi strasznie, ale to takie cwaniackie trochę stwierdzenie, bez urazy:P


pozdr.




 

Tu nie chodzi o obsadę i gusta tylko o warunki życia, które zapewniamy naszym podopiecznym nieważne czy to są korale czy ryby. 

Warto posłuchać o czym panowie rozmawiają, po 21 minucie wywiadu.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.