Skocz do zawartości
palaeo

Kolejne pytanie o lampę LED

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam oświetlenia do 118 x 55(h) x 50.

Rozważam Zetlight Horizon QMAVEN ZT6800 II, Maxspect Recurve 060 lub 090 albo dwa AI 26 led.

Zbiornik rafowy z miękkimi i ewentualnie kilka LPS. Bardzo proszę o jakąś poradę, jestem tu nowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zetlighta  zt 6600 w 115cm     . na 120cm  bedzie za mała   bedą niedoświetlone boki .  akwa w/g mnie  max 80-90cm   co do reszty to sie nie wypowiem bo nie znam tych lamp.    a co do obsady ja tez kiedys  jak zaczynałem  mówiłem ze zakładam tylko zbiornik z miekkimi  i kila  lpsów.    jeśli sie wciągniesz  zobaczysz ze po czasie  bedziesz chciał spsy. wymieniłem po 4 latach na lampę 8x54 wat i załowałem ze kupiłem zettligta  bo trzeba było 2 razy kupowac lampę.  tez pytałem jaką lampę i starzy wyjadacze podpowiadali mi  zeby kupic od razu t5   ale nie posłuchałem . :)   są  teraz fajne lampy  ledowe  lub hybrydy  ale bardzo drogie.  miekkie i lpsy fajnie rosły pod zetlightem  ale spsy  i kolorki   ruszyły jak zamontowałem t5.   co do prądu to powiem Ci troche się bałem T5  ,ALE W SUMIE NIE WYSZŁO DUZO WIĘCEJ przy całym sprzecie jaki jest w akwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect recurve r6-060 za mała. Mam ją nad akwa 90cm szer. i to jest max, które ona może "obsłużyć". 090 myślę, że spokojnie da radę. Lampę polecam:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recurve 090 (240W) przy 120cm może być lekko ciemnawo po bokach. Mam tą lampę nad akwarium o boku 100cm i doświetla boki ale musiałem ją podwiesić. Klastry LED są dość blisko siebie, ale ratują paski które doświetlają boki akwa.

 

79296029_285654639034608_3154314550157770752_n.thumb.jpg.b14cbcb442ab70a3e0a49afab779d310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. A czy ktoś z Was ma dođwiadczenia z AI 26 led? Podobają mi się te lampy, ale nawet przy 2 sztukach boję się, że 180 W na ok. 300l brutto to może być za mało dla miękkasów i LPS.

A MAXSPECT RSX R5-200 ?

 

Pozdrawiam,

 

Mikołaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lampa świeci nad baniakiem 100x100cx70wys. i euphyllie rosną. Sarco na dnie też nie grymasi, a lampa ma 240W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie Hydry 26 nad 120x60x60 i na pewno światła nie brakuje :) Mam kilka SPS-ów, sporo LPS-ów.

Ja pojechałem kupić Maxpecta, na miejscu miałem możliwość porównania z Hydrą i Radionem. Hydra i Radion były porównywalne, może nawet Radion świecił ciut lepiej, ale różnica w cenie była spora.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.