Skocz do zawartości
dany

Zbiornik po latach czy się nada?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, chce wrócić do akwarystki, mam zbiornik który leżał 9 lat w piwniczce koło domu, temperatura wahała się tam od (-10st do 15st).

Wcześniej był używany 6 lat.

Czy po tylu latach nada się do użycia?

Czy w związku z temperaturą mogą wystąpić jakieś rozszczelnienia, pomimo tego, że teraz stoi zalany i nie przecieka?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dany napisał:

Koledzy, chce wrócić do akwarystki, mam zbiornik który leżał 9 lat w piwniczce koło domu, temperatura wahała się tam od (-10st do 15st).

Wcześniej był używany 6 lat.

Czy po tylu latach nada się do użycia?

Czy w związku z temperaturą mogą wystąpić jakieś rozszczelnienia, pomimo tego, że teraz stoi zalany i nie przecieka?

Tak szczerze zbiornik ma 15 lat. Silikon już pewnie jest sparciały albo cholera wie co z nim jest. Albo rozkleić i skleić na nowo. Albo w ogóle zamówić nowe ;)
Bo jak pierdzielnie to raz i zostaniesz z wodą po kostki ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie trzeba by go rozkleic wyczyścić i sklecić od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wogóle podejmie się rozklejenia i sklejenia od nowa? Kiedyś pytałem 2 szklarzy - żaden nie chciał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, heatbeat napisał:

A ktoś wogóle podejmie się rozklejenia i sklejenia od nowa? Kiedyś pytałem 2 szklarzy - żaden nie chciał...

Bo w tym samym czasie skleja 10 zbiorników i wyjdą na tym lepiej ;)
Robota ciężka i upierdliwa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozkleisz sam  wystarczy  nóż do tapet.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo struna od gitary, zależy od grubości spoiwa. Poprostu musisz czymś wjechać pomiedzy szyby, aby "rozłączyć" masę klejącą. Zabezpiecz ściany tak aby nie upadły podczas rozklejania, co groziło by ich rozbiciem. Spoiwo silikonowe z szyb bardzo dobrze usuwa się benzyną. Poprostu masa odchodzi nie rozpuszczając się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapytam, jaki jest rozsądny czas użytkowania zbiornika? Dla uproszczenia - litraż 300 l, klasycznie bezfugowo klejony. Po jakim czasie przekładka do nowego?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dale napisał:

A przy okazji zapytam, jaki jest rozsądny czas użytkowania zbiornika? Dla uproszczenia - litraż 300 l, klasycznie bezfugowo klejony. Po jakim czasie przekładka do nowego?

Szczerze,  zadalam to pytanie  przy zamawianym zbiorniku 

Odp około 10lat max 

 

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozklejam, a zwykła ta benzyna Pb95?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dany napisał:

No to rozklejam, a zwykła ta benzyna Pb95?

Zwykła też się nada. Za młodu jak wymieniałem uszczelke pod pokrywą zaworów (pokrywana zawsze silikonem), to stosowalismy co było pod ręką. Na tamte lata silniki jeszcze posiadały gaźniki i dostęp był niemal nieograniczony do etyliny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpal jeszcze  tą benzynę.

To będzie lepszy efekt.A później posmaruj olejem najlepiej 0W40.

A na poważnie zaopatrz się w skrobaki z wymiennym ostrzem i oczyść szklo mechanicznie.

Chyba że wiezysz w efekt placebo. 

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raz poprawiałem akwarium co było sklejone o 2mm zbyt ciasno i model się do niego nie mieścił, czyściłem mechanicznie i niestety mimo wszystko się rozkleiło na ekspozycji :( kolega na miejscu poprawiał i już trzymało. Jak zaczynasz na nowo z hobby to już dobrze jest kupić nowy zbiornik, to ułamek ceny całego projektu a głowa spokojna.

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.