Skocz do zawartości
Kiks

Aquaforest Liquid Artemia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie ktoś stosował ten pokarm. Proszę o opinnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kiks napisał:

Witam jak w temacie ktoś stosował ten pokarm. Proszę o opinnie

sam jestem ciekawy i chętnie bym potestował na swoich antiasach, cena trochę europejska jak na żarcie dla ryb, ciekawe jak ilościowo w środku tej artemii jest w porównaniu np do mrożonek ON bo może się okazać że finalnie jest tej artemii w Aquaforestowym więcej niż w kilku tabliczkach ON. Do tego widzę potencjał dla automatycznego karmienia pompą dozującą takiego płynnego pokarmu, gdzie przy mrożonkach takiej możliwości nie ma. @sewer widziałem trochę filmików wrzucał z karmienia i wyglądały one przyjemnie ;)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Coltrane napisał:

sam jestem ciekawy i chętnie bym potestował na swoich antiasach, cena trochę europejska jak na żarcie dla ryb, ciekawe jak ilościowo w środku tej artemii jest w porównaniu np do mrożonek ON bo może się okazać że finalnie jest tej artemii w Aquaforestowym więcej niż w kilku tabliczkach ON. Do tego widzę potencjał dla automatycznego karmienia pompą dozującą takiego płynnego pokarmu, gdzie przy mrożonkach takiej możliwości nie ma. @sewer widziałem trochę filmików wrzucał z karmienia i wyglądały one przyjemnie ;)

Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gr4b3Q napisał:

Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Jakby się uparł zawsze można zamontować mini lodówkę, widziałem już kilka takich rozwiązań jednak nie widziałem na polskim rynku wcześniej produktów takich jak mrożonki w postaci innej niż kamień ;) Ciekawi mnie natomiast data "spożycia" po otwarciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemia, mimo że popularna, nigdy jakimś super-żarciem nie była. Juz lasonogi, kryl i ikra homara jest dużo lepsza. A jak ktoś chce podawać żywe, pompą, to nic lepszego jak z hodowli kiełży.

No ale marketing nadrabia... wszak w AF każda taką artemię przed zapakowaniem w butelkę faszerują witaminami, białkiem, czosnkiem itp... potem badają czy aby zdrowa, czy normy spełnia i nabijają w butelkę...

Kupił bym, ale jeszcze mi się ryby przyzwyczają? :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Artemis ma zły stosunek nutrientow do odpadu a i te substancje odżywcze są takie sobie. Na RC był spory wątek o tym. 

Nawet larwy artemii powinny być zjedzone w ciągu max 48h od wyklucia.

Co do produktu to się nie wypowiadam bo nie znam.

Z mrożonek dużo lepsze jest mysis ale ostatnio stosuje też suchy pokarm.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artemia, mimo że popularna, nigdy jakimś super-żarciem nie była. Juz lasonogi, kryl i ikra homara jest dużo lepsza. A jak ktoś chce podawać żywe, pompą, to nic lepszego jak z hodowli kiełży.
No ale marketing nadrabia... wszak w AF każda taką artemię przed zapakowaniem w butelkę faszerują witaminami, białkiem, czosnkiem itp... potem badają czy aby zdrowa, czy normy spełnia i nabijają w butelkę...
Kupił bym, ale jeszcze mi się ryby przyzwyczają? [emoji4]



Ktoś ostatnio pisał ze te kiełże można nawet w beczce na ogrodzie hodować. Masz może gdzieś więcej info na ten temat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na ten temat ostatnio rozmawiałem z Nanokaczorem - w lecie na pewno odpalę jakąś hodowlę na balkonie, ale w zimie nie chcę domu zagracać. no chyba że w słoiku :) W każdym razie, wydaje się proste - nie ma ryzyka że coś nam zje całą hodowlę, nie trzeba jakiegoś szczególnego reżimu ...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych , ktorzy nie lubią karmić artemią (ja karmię i rybki to wcinają) jest jeszcze pare innych pokarmów. Te dwa bez etykiety wkrótce pojawią się w sprzedaży, póki co testy ... Jeden dla rybek wege i drugi drobny pokarm dla koralowcow i mniejszych ryb. U mnie anthiasy to uwielbiają. 4c251281b2cce249975a088b069b3caf.jpgd5b5b3c0464a3e4c79b2a5ab75f15c8a.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sewer napisał:

Dla tych , ktorzy nie lubią karmić artemią (ja karmię i rybki to wcinają) jest jeszcze pare innych pokarmów. Te dwa bez etykiety wkrótce pojawią się w sprzedaży, póki co testy ... Jeden dla rybek wege i drugi drobny pokarm dla koralowcow i mniejszych ryb. U mnie anthiasy to uwielbiają. 4c251281b2cce249975a088b069b3caf.jpgd5b5b3c0464a3e4c79b2a5ab75f15c8a.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

wege dla ryb :D znam fajny kawał o psach co były na diecie wegańskiej i właściciele zachwyceni, niestety gdy kiełbasa spadła na dywan to zjadły ją razem z dywanem ;)

Piękne akwarium!


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer, możesz sprowadzić to do "nie lubienia", ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że przez długi czas karmiłewm ryby wyłącznie artemią, ze śladowymi ilościami innych pokarmów. Bo i wielkość odpowiednia i wciągały wszystkie... Teraz, od około miesiąca karmię głównie pokarmami oznaczanymi jako "lasonogi", "mysis", "kryl drobny", "ikra homara". Co tam jest, nie wiem. Widzę różnicę w budowie ryb.

Nie wiem też czy dieta solowcowa nie była odpowiedzialna za padanie chelmonów - pływały u mnie po kilka miesięcy i schodziły... A wtedy karmiłem raczej głównie artemią.

Dlatego to raczej nie kwestia moich sympatii.

Choć nie ukrywam że taka artemia może być dobrym nośnikiem czosnku, witamin, czy innych "odżywek" - jako pokarm chętnie przyswajany...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.