Skocz do zawartości
Grzegorz95

Nowa większa solanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam przenosiny z małej  kostki na większe akwarium 250 l w obiegu. 

Akwarium pracuje sobie już drugi tydzień. Wszystko zostało przeniesione z małego cała żywa skala. I część wody. Robię podmianki przelewajac wodę. Z Jednego akwarium do drugiego. 

Zadziwia mnie fakt że akwarium po za delikatnym brązowym nalotem na piasku nie wykazuje śladów dojrzewania. Robiłem pomiary, no2 oraz amoniaku nie ma. Po4 nie ma no3 jest na minimalnym poziomie. 

Czy przy przenosinach jest możliwy skok no3 bez trujacego amoniaku itp. Czy to wszystko dopiero się zacznie? 

 

received_460621794597575.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie i dwa dni temu wystartowałem kostkę 49l na wodzie z podmian od Kolegów z okolicy i suchej skale. Amoniaku brak, NO3 na poziomie 0,25 i spada, ale pojawiło się jedno małe ognisko cyjano. Włożyłem małą szczepkę xenii i nie grymasi, ale od początku mam makroglona. Po dokładnie dwóch tygodniach na szybach pojawił się lekki zielony nalot. Czekam i obserwuję dalej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Slawo napisał:

Dwa tygodnie i dwa dni temu wystartowałem kostkę 49l na wodzie z podmian od Kolegów z okolicy i suchej skale. Amoniaku brak, NO3 na poziomie 0,25 i spada, ale pojawiło się jedno małe ognisko cyjano. Włożyłem małą szczepkę xenii i nie grymasi, ale od początku mam makroglona. Po dokładnie dwóch tygodniach na szybach pojawił się lekki zielony nalot. Czekam i obserwuję dalej.

Pozdrawiam

Na suchej skale trochę inaczej dojrzewa zbiornik. Nie ma na niej martwych stworzeń / bakterii itd. Wszystko dłużej trwa. 

Jak startowalem z moim pierwszym po włożeniu skały do tygodnia wysyp glonów. Później na chwilę było cyjano. Mniej więcej do miesiąca wszystko znikło. 

Może dlatego nie mam żadnego wysypu glonów ani amoniaku. Bo w skale nie ma martwych stworzen. W końcu skala została tylko przełożona ze zbiornika do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.