Jump to content
RosheD

Jamniczek (Na razie ściernisko)

Recommended Posts

Niestety rybka znana z tego, że jest agresywna i bardzo terytorialna, o czym w sklepach bardzo rzadko informują. Jeżeli już męczy innych mieszkańców, to raczej nie ma co liczyć, że się uspokoi. Ja bym ją oddał lub odsprzedał komuś kto ma dla niej lepsze warunki.

Równie piekną kolorystycznie rybą jest Loretka, którą mam też u siebie. Jest mniej agresywna, ale też potrafi zaciekle bronić swojego terytorium. Najlepiej zostawić sobie ją na koniec, jak już będziesz miał większość obsady.

Jak proponujecie ją wyłowić? Widziałem jak się wciska w skałe o wielkości 1GR więc złapanie siatką - level ultra hard

Jak nie masz opcji na pułapkę, taką kupną, to może spróbuj zrobić sam, butelka  - odcinasz szyjkę i mocujesz ją tak jak lejek czyli, gwintem do środka butelki, papu do środka i do akwarium, jak wpłynie to będzie miała problem by wypłynąć. (przynajmniej powinna mieć, problem. Oczywiście o ile się zmieści przez gwint, i druga sprawa jeśli jest jedna w akwarium. 

Lub siatka i podczas karmienia. 

Godzinę temu, RosheD napisał:

Cześć Wam, popełniłem w sobotę kamikadzę. Byłem w pobliskim lokalnym sklepie po wundermani oraz czyszczącą. Pływała z nimi ładna rybka (jak coś tak pięknego może być tak agresywne) a mianowicie fioletowy przód, żółty ogon...  pictichromis paccagnellae. Co radzicie zrobić z tym lalusiem, oddelegować do sumpa na lepsze czasy, czy raczej odnieść do sklepu?

Gagatek rano przeganial krewetkifc91f870ff66917c5ffda7d5625e766d.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Ja złapałem w 15 sekund. 

Nie karmiłem jakiś czas (dzień lub dwa, nie pamiętam) 

Mały podbierak do akwa, suchy pokarm na tafle wody, wypłynęła zjeść, siup i złowiona. 

Jak na razie siedzi i nie wychodzi spod tej skałki ani na 10 cm :D
A jak to jest ze sklepami, muszą przyjąć z powrotem taką rybkę jeśli nie poinformowali mnie o jej zachowaniu?

Nie muszą, mi odmówiono. 

Dalem ogłoszenie i pływa teraz w innym zbiorniku. 

A wymianę proponowałeś ?
Od razu można rozpoznać dobry sklep :D

Cześć Wam, tamtą bestyjkę wymienili mi na wundermani.
Akwarystyka morska bywa kręta i wyboista, aktualizacji masa a zarazem nowych problemików.
Jak widać na załączonych zdjęciach euphylia dostała ubytków a zarazem nie bardzo chce się otwierać, macie jakieś pomysły?

Pokazane korale są w moim baniaczku od 8 dni.

Zasolenie 1025

No3 0.1

Więcej testów nie mam, będę się w najbliższym czasie zaopatrywał w teściki saliferta.

79783210_452006835752395_1286636751497986048_n.jpg

86716976_637066670388076_6293278337443823616_n.jpg

86738741_201057517758932_5582034218537451520_n.jpg

87097362_479816422708827_6762114038307487744_n.jpg

Ja tak jedna straciłem. A jedną udało się uratować. Woda z akwarium do pojemniczka 1l do tego 5 kropel płynu lugola i moczenie przez 5 min. Powtórzyłem tak dwa razy i wydaje mi się że pomogło. Ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Ewentualnie kup jakiś dip do korali.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

No właśnie nie mam pojęcia co by mogło ją trapić, krewetki dobrze dokarmiane - artemia - płatki - fito

Z szkieletu (gdzie wcześniej była główka) pozostały tylko takie smarki na oko brązowe.

Moim zdaniem powinieneś działać bo za 2 dni już z niej nic nie będzie. Nie masz nic do stracenia a może się uda uratować

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ok, po pracy skoczę po lugolę do apteki i zrobię jak mówiłeś.