Skocz do zawartości
Maciek86

Spływ z akwarium do panela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem zmiany akwarium i chodzi mi po głowie akwarium z panelem. Chciałbym zrobić szeroki panel tak na 20-25cm i wysoki na 50cm żeby wsadzić tam normalne pienidło. Odpieniacze zazwyczaj mają sugerowane zanurzenie ok 20 cm. I tu mam problem jak wyciszyć przelew przez grzebień żeby nie było wodospadu 30cm i żeby nie zabierać miejsca przegrodami. Dodam że rozwiązanie podniesienia odpieniacza żeby wystawał poza akwarium odpada.

Ktoś ma jakieś fajne rozwiązanie?

 

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz mieć 20cm wody w panelu i woda ma opadać 30cm przez grzebień? Może jakaś rampa zakończona miejscem na watę czy coś chociaż z 2 strony woda będzie się rozpędzać na pochylni i też na końcu może być hałas.
U mnie woda opada do komory pompy ok 10cm i nie ma hałasu ale delikatnie czasem bąbelki się robią, nie wiem czy nie lepiej wydzielić przegrodami, ile ci zajmą 2 przegrody z 1cm z powierzchni panela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 normalny panel a pod odpieniacz coś podłóż albo zrób już półkę pod odpieniacz ,po przeciwnych stronach przyklej paski szyby 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Maciek86 napisał:

 Chciałbym zrobić szeroki panel tak na 20-25cm i wysoki na 50cm żeby wsadzić tam normalne pienidło. Odpieniacze zazwyczaj mają sugerowane zanurzenie ok 20 cm. I tu mam problem jak wyciszyć przelew przez grzebień żeby nie było wodospadu 30cm

robisz "stelaż" albo kupujesz odpieniacz mocowany magnesami np. Tunze 9001 czy 9012 (nie znam poj. zbiornika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 75x75x50h panel 25x50h
Po przelewie odieniacz pompa i wydzielona część na dolewkę. A jeśli chodzi o podkładanie pod spód żeby go podnieść odpada. Z dwóch powodów estetyka i jak by przelał wszystko w koło zachlapane.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Chciałbym pożądany odpieniacz mam teraz hydora 250 w innych akwarium miałem tunze żaden nie spełniał moich oczekiwań. Dlatego stawiał bym na coś wydajnego

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akwarium 75x75x50h panel 25x50h
Po przelewie odieniacz pompa i wydzielona część na dolewkę. A jeśli chodzi o podkładanie pod spód żeby go podnieść odpada. Z dwóch powodów estetyka i jak by przelał wszystko w koło zachlapane.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka


Chciałbym pożądany odpieniacz mam teraz hydora 250 w innych akwarium miałem tunze żaden nie spełniał moich oczekiwań. Dlatego stawiał bym na coś wydajnego

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka


No to najłatwiej i bez kombinacji obniżyć poziom przegrodami, może 2 może więcej to już do zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad 2 przegrodami.
Tylko 2sz zmniejszy panel o jakieś 3 cm.
Spadek wody między przegrodami był by wtedy ok 12 cm. Jak myślicie jak by było w tedy z hałasem

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: lepiej mieć mniej miejsca o 3 czy 5 cm czy się denerwować ciągłym hałasem?
Ja mam u siebie 70x70x35 z czego wydzielony panel 40x14x34cm h i daje radę, teraz bym nawet zmniejszył ten panel do 20cm tylko roboty za dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: lepiej mieć mniej miejsca o 3 czy 5 cm czy się denerwować ciągłym hałasem?
Ja mam u siebie 70x70x35 z czego wydzielony panel 40x14x34cm h i daje radę, teraz bym nawet zmniejszył ten panel do 20cm tylko roboty za dużo default_).gif
Masz rację lepiej się nie denerwować .
Ale warto zaczerpnąć języka i szukać rozwiązań. Może na tyle ludzi ktoś ma jakiś pomysł? Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nawet jeśli użyje 2 przegląd czy nie będzie głośno przy spadku wody

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by zastosować rozwiązanie podobne do tego, które stosuje się w kominach? Czyli zrobić balkonik w panelu z dwoma otworami i dać rurki - jedną krótszą aby była cały czas pod wodą i drugą wyższą z durso?

 


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może by zastosować rozwiązanie podobne do tego, które stosuje się w kominach? Czyli zrobić balkonik w panelu z dwoma otworami i dać rurki - jedną krótszą aby była cały czas pod wodą i drugą wyższą z durso?
 
Można i tak tylko pytanie co zabierze więcej miejsca: komin w panelu czy 2-3 przegrody, które dodatkowo wymuszą obieg w panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2019 o 16:36, Maciek86 napisał:

żeby nie było wodospadu 30cm

Obawiam się, że 2-3 przegrody nie wyciszą wodospadu. Hałas powstaje już przy znacznie mniejszej różnicy poziomów.
Może pochylnia, choć sam nie wiem czy jest na nią/nie dosyć miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mi przez myśl zrobienie drabinki żeby woda spływała jak po pietrach. Piętra np co 3cm. Tylko nie było by możliwości dostać się do środka.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeszło mi przez myśl zrobienie drabinki żeby woda spływała jak po pietrach. Piętra np co 3cm. Tylko nie było by możliwości dostać się do środka.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka


Szkoda ci miejsc żeby wkleić przegrody z szyby np. 4mm a chcesz robić drabinki po szerokości grzebienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ci miejsc żeby wkleić przegrody z szyby np. 4mm a chcesz robić drabinki po szerokości grzebienia?
Nie to że mi szkoda tylko szukam rozwiązań. Sam panel to ograniczone miejsce więc każdy centymetr ceny. Podejrzewam że na przegrodach się skończy. Dwie przegrody mogły by spływu nie wygluszyć trzeba by było użyć 4 a to miejsca zajmuje. Drabinka by nie zajęła więcej niż 3 cm oczywiście po całej długości grzebienia. Tylko nie wiem jak by się to sprawdziło czy ktoś coś takiego kiedyś testował.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawę załatwiła wklejona szybka pod kątem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie sprawę załatwiła wklejona szybka pod kątem
Możesz wstawić zdjęcie jak to wygląda u ciebie

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.