Skocz do zawartości
Sumo4871

Quadricolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w ustaleniu co mu może dolegać. Parametry

no3 - 5.8

po4 - 0.63

kh - 14

Mg - 1550

Ca - 460

Zasolenie 1.026

Chodzi po akwarium gdzie chce, nic go nie blokuje, ładny był przez tydzień od wsadzenia do akwarium. Pomóżcie 

20191212_203556-980x2016.jpg

Edytowane przez Sumo4871 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że takie po4 to nadal spooro za dużo, włożyłbym jakiegoś phosguarda albo coś w tym stylu.

kH też wysokie to też mu może nie pasować

A jakie masz tam korale i jak sobie radzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosypie jeszcze wiecej phosguarda. Obsada 3 x euphylia 2x caulastrea, kilka acanastrea rhodactis skala z zoa briareum. To z tego 2 euphylie tylko malo sie pompuja no i quadri a tak reszta bardzo ladnie w ciagu dnia sie prezentuje. A co zrobic z tym KH bo nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Wszedzie chemia 

Edytowane przez Sumo4871 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić kilka podmian na jakieś biedniejszej soli, jakby magnez przy okazji trochę spadł też by nie zaszkodziło bo też dużo go masz.

Jakiej soli używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF reef salt. Podmiany robie raz w tyg 10%. Ok zrobie teraz ze 3 x 20% co 3 dzien zobaczymy co bedzie i jak sie parametry zmienia. Biedniejsza sol to jaka np ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef salt będzie dobry rób podmianki na nim, myślałem że używasz jakiejś mega soli że kh takie wysokie :)

Producent podaje że kh do 8.5 także przy podmiankach powinno trochę spaść no i po4 przy okazji też 

Porób podmianki i myślę że powinno być lepiej :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczymy co bedzie za tydzien dwa jeszcze tu wroce z informacja, a poki co dzieki za rady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, a jakie masz zasolenie? Takiego KH nie uzyskasz z żadnej popularnej soli przy zasoleniu 35ppt. To zasolenie co podałeś w pierwszym poście to SG czy gęstość?

Stosujesz jakiegoś Ballinga?

Nie szarżuj tak z tymi podmiankami. Moim zdaniem głównym problemem jest na tą chwilę wysokie KH. W takim wysokim KH słabiej mnożą się bakterie probiotyczne i stąd może być problem z PO4. Ja dodałbym bakterii i jakąś pożywkę, tak aby bakterie załatwiły temat.

20% podmianka na soli z KH 8,5 obniży KH o ponad 1. To już może być duży szok dla obsady.   

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.026 to SG z automatycznego pomiaru. A powiedzcie czy moze to KH to przez dolozenie 0.5 kg kulek maxspect tyg temu i jak kolega mówi brak bakterii ktore trzeba by uzupełnić. Ballinga jeszcze nie bo male redukcje sa Ca i Mg

Edytowane przez Sumo4871 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne. To że dołożyłeś kulki nie spowodowało nagle braku bakterii, doszło kolejne miejsce, gdzie mogą się namnażać.

Opisz dokładnie setup, co masz, co dodajesz do zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwa na tej samej soli. Zasolenie 1.022

zmniejsz zasolenie ,wysokiego nie lubią 20180309_181223.jpg.a8b4219e909062b1200d6b106dae563c.jpg

20180426_135121.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium posiadam doktorka , blazenka , kauderni , dascyllusa , debeliusa , wundermani , percnona , mala murenke , pizamke, z korali pisałem wyzej : 3 x euphylia 2x caulastrea, kilka acanastrea rhodactis skala z zoa briareum oraz przedstawiam na zdjeciu.  

Codziennie podaje kostke artemi skropiona kropla fish V, potem AF vitality, amino mix i 10 kropli phyto mix kropelke potasu, jodu i strontu. Raz w tyg kostke fitoplanktonu i po 5 ml componentu ABC. podmieniam co tyg 10 % wody. 

W sumpie siedzi 2kg kulek maxspect , 200ml phosguard ,100 ml purigenu, 200 ml wegla , chemipure, matrix i life bio fil.

Pewnie to istotne walczylem ostatnio z glonami podalem dawke flukonazolu i na cyjano mucosidol. Ale quadri juz wczesniejbyl schowany. Przeszedl cale akwarium siedzi od 2 tyg w jednym miejscu ale  wyglada jak wyglada.

BandPhoto_2019_12_13_10_09_06-658x320.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sumo4871 napisał:

W akwarium posiadam doktorka , blazenka , kauderni , dascyllusa , debeliusa , wundermani , percnona , mala murenke , pizamke, z korali pisałem wyzej : 3 x euphylia 2x caulastrea, kilka acanastrea rhodactis skala z zoa briareum oraz przedstawiam na zdjeciu.  

Codziennie podaje kostke artemi skropiona kropla fish V, potem AF vitality, amino mix i 10 kropli phyto mix kropelke potasu, jodu i strontu. Raz w tyg kostke fitoplanktonu i po 5 ml componentu ABC. podmieniam co tyg 10 % wody. 

W sumpie siedzi 2kg kulek maxspect , 200ml phosguard ,100 ml purigenu, 200 ml wegla , chemipure, matrix i life bio fil.

Pewnie to istotne walczylem ostatnio z glonami podalem dawke flukonazolu i na cyjano mucosidol. Ale quadri juz wczesniejbyl schowany. Przeszedl cale akwarium siedzi od 2 tyg w jednym miejscu ale  wyglada jak wyglada.

BandPhoto_2019_12_13_10_09_06-658x320.jpg

 

Masz świerze akwarium  uwazam ze dużo dodajesz tych wszystkich (dodatków )  ja mam akwa 700 litr i rok czasu jade na samych podmianach 5%  wszytko hula jak trzeba .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bmirek1 napisał:

 

Masz świerze akwarium  uwazam ze dużo dodajesz tych wszystkich (dodatków )  ja mam akwa 700 litr i rok czasu jade na samych podmianach 5%  wszytko hula jak trzeba .

 

To wogole nie dawac nic i karmic tylko artemia ryby i kontrolowac parametry i jak Ca i Mg spadnie regulowac je komponentami lub ballingiem ? a co wtedy z koralami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziekuje za info zrobie podmiane obnize powoli kh do 8-9 poziom soli tez do 1.022 i zaprzestane dolewania dodatkow i zobaczymy jak sie bedzie dzialo w baniaku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej. Dużo dodatków na tak młody ocean. Zasolenie podnieś do 1,025. Rób podmiany i lej bakterie. Rąk nie wkładaj do akwa;). System się fajnie ustabilizuje. 

Mój quadri wygląda tak:

Screenshot_20191215_094324.thumb.jpg.35e9548f9d51099cf2b268d561d1d2e7.jpgScreenshot_20191215_094450.thumb.jpg.6bf39436926921df7ceab77f788b2c61.jpg

Edytowane przez pawellb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.