Skocz do zawartości
Bondzik04

Czas na wieksze ponad 1000l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł czas  rybom zrobić trochę więcej miejsca do pływania i w planach jest zbiornik 320x60x60. Planowany sprzęt  niżej.

1. Światło 6x hydra 32HD

2.Cyrkulacja 2x Maxspect 350  tutaj nie wiem czy wystarczy czy coś innego lub co jeszcze dołożyć?

3.Obieg Jebao DCP 15000

4. Odpieniacz z obecnego akwarium Twistman Extreme 250 jak będzie za mały to wymiana na 300

W tak długim akwarium gdzie najlepiej zrobić komin:

na środku, na całej szerokości jednego boku, na tylnej ścianie?

W obecnym akwarium 800l w obiegu mam hydraulikę 3x40mm przy pompie 10000l jaką średnicę dać do pompy15000l?

Co zmienić co zostawić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin może być mniejszy niż przelew, ja mam przelew o szerokości prawie całej tylniej ściany a komin dużo mniejszy.
 

pompy obiegowe polecam dwie pracujące na mniejszej mocy, cyrkulacje dobierasz do obsady koralowej, 2x350 to moze dmuchac w puste akwa ze skałą. Odpieniacz też dobierasz do obsady. Światło również dobierasz do obsady a o tym nic nie napisałeś. 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bondzik04 napisał:

2.Cyrkulacja 2x Maxspect 350  tutaj nie wiem czy wystarczy czy coś innego lub co jeszcze dołożyć?

Z tym to zdecydowanie musisz przemyśleć. Bo t obędzie w cholerę za mało.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Coltrane napisał:

ale sól wymiesza ;) 

Chyba tylko sól ;]

 

Bondzik przy tej dł€gości akwarium to porozmawiaj z @Raffy14albo @snocho. Oni ci więcej podpowiedzą.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to 350 pójdą do mieszania soli a co do akwarium do mieszania  korale lps/miekie i kilka prostych sps-ów?

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bondzik04 napisał:

hehe to 350 pójdą do mieszania soli a co do akwarium do mieszania  korale lps/mieki i kilka prostych sps-ów?

To nie chodzi o to, że te pompy są słabe. Bo patrząc na to, że 320x60x60 to 1152l brutto, szyba pewnie 15mm, do tego z góry z 3-5cm bez wody. Więc de facto to jest 31,7 x 5,7 x 5,7dm = więc około 1000l netto. Ale co innego jak pompa ma pchać wodę na półtora czy dwa metry a co innego jak na ponad 3.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to od Ciebie zależy co lubisz i co Tobie się podoba :) od siebie polecam nowe jebao SOW, są tanie i ciche.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie falowniki ogarną takie akwarium dajcie jakieś  propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bondzik04 napisał:

jakie falowniki ogarną takie akwarium dajcie jakieś  propozycje

to zależy jaka obsada ale takie 4sztuki jebao SOW-20 to moim zdaniem minimum. U siebie na ten moment w 800l mam 3szt i będzie więcej.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz montować falowniki?

Ja mam akwarium widoczne z 3 stron i zamontowałem dwa falowniki CP 40 na tylnej szybie. U mnie chodzą na 3/10 mocy, więc są mocno przewymiarowane, a i tak mam dosyć mocny przepływ wody+ naprawdę kozacki efekt falowanie powierzchni. Śmiem twierdzić, że wyszło lepiej niż z Wavboxem :)

U Ciebie pewnie i 3 CP wystarczyły, ale 4 dały by lepszy efekt. Ewentualnie zrobić analogicznie z falownikami Gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary zacne. Sam miałem jamnika ale krótszego 250x60x60.

Dmuchałem jebałkami 2x rw-20 i 2x rw8. Na bank 2x gyre350 będzie mało, przynajmniej docelowo mało.

Będziesz musiał coś dokładać.

Co do kominów to ja miałem 2szt  - na bokach akwarium. Spływ bezproblemowo ustawiany.

Na obieg myślę, że 15k spokojnie starczy - sam w 820 mam 10k i nie narzekam.

Hydraulikę spokojnie możesz budować na 40 - i tak będziesz miał zapas przepływu.

Światło - co kto lubi, co będzie w środku rosło.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Coltrane napisał:

to zależy jaka obsada ale takie 4sztuki jebao SOW-20 to moim zdaniem minimum. U siebie na ten moment w 800l mam 3szt i będzie więcej.

To będzie chyba dobry pomysł z sow 20 4szt jak będzie za mało do dołożę jeszcze dwie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w najbliższych tygodniach będzie klejone i ma być z szyby 12mm OW przy wymiarze ostatecznym 300x60x60 czy grubość szkła jest wystarczająca?

Drugi problem to gdzie zrobić komin  plan jest na prawej stronie pod cztery rury 40mm dwie powrót rewizja  i spływ, plan jest żeby gorą pociągnąć jedna rurę na drugi koniec akwarium czy to dobre rozwiązanie  lub zrobienie komina ns środku  ale tutaj kwestie  estetyczne mi się nie podobają. Jak to najlepiej rozwiązać. W planach są dwie pompy Jecod 10000

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.