Skocz do zawartości

Historia edycji

R3BEL

R3BEL

16 godzin temu, Bzyk002 napisał:

Witam, mam takie pytanie jak pozyskujecie RODI u siebie? Dokładnie chodzi mi o to czy macie zawory do "płukania" osmozy? Ile wody musicie spuścić by leciało "zero" po RODI, a może odpinacie DI z początku by RO sie przepłukało? 

Kupiłem w listopadzie RO do tego nowe DI i po 3 tygodniach za każdym razem po RODI z początku leci mi jakieś 100-150ppm które po około 1-2 litrze spada do 1-2ppm. 

Moja kranówka ma 356ppm a po RO (jak kupiłem) wychodziło 10ppm plus DI i było zero. Jest możliwość że DI tak szybko sie zużyło? 

Chodzi mi o taki zawór do płukania, ja u siebie nie miałem ale go dorobiłem. Ale dalej nie widzę różnicy.

Moim zdaniem w niektórych przypadkach samo takie rozwiązanie zwyczajnie nie wystarczy. Ja u siebie początkowo też miałem tylko rozwiązanie jak kolega zamieścił na zdjęciu (z drobną różnicą: w miejscu zaworu ręcznego miałem elektrozawór sterowany programatorem), ale też bardzo szybko zużywała mi się żywica (max to 2 tygodnie). Dlatego też za radą kolegów z forum dokonałem małej przeróbki przy łączeniu filtrów i zamontowałem tuż za membraną, a przed DI, trójnik (z dodatkowym elektrozaworem wody do ścieku / może też być zawór ręczny jeśli nie masz autodolewki i wodę do dolewki przygotowujesz w osobnym zbiorniku). Dzięki takiemu rozwiązaniu, po uruchomieniu dolewki, przez 1min woda za membraną leci do ścieku (elektrozawór ścieku otwarty, elekrozawór dolewki za DI zamknięty), a po minucie zmiana (elektrozawór ścieku zamknięty, elekrozawór dolewki za DI otwarty) i dzięki temu woda trafiająca z membrany na DI ma jakieś max 10-11ppm, a za Di już 0ppm. No i jak na razie miesiąc mija od ostatniej wymiany, a zasyp żywicy wygląda nadal bardzo dobrze.

R3BEL

R3BEL

15 godzin temu, Bzyk002 napisał:

Witam, mam takie pytanie jak pozyskujecie RODI u siebie? Dokładnie chodzi mi o to czy macie zawory do "płukania" osmozy? Ile wody musicie spuścić by leciało "zero" po RODI, a może odpinacie DI z początku by RO sie przepłukało? 

Kupiłem w listopadzie RO do tego nowe DI i po 3 tygodniach za każdym razem po RODI z początku leci mi jakieś 100-150ppm które po około 1-2 litrze spada do 1-2ppm. 

Moja kranówka ma 356ppm a po RO (jak kupiłem) wychodziło 10ppm plus DI i było zero. Jest możliwość że DI tak szybko sie zużyło? 

Chodzi mi o taki zawór do płukania, ja u siebie nie miałem ale go dorobiłem. Ale dalej nie widzę różnicy.

Moim zdaniem w niektórych przypadkach samo takie rozwiązanie zwyczajnie nie wystarczy. Ja u siebie początkowo też miałem tylko rozwiązanie jak kolega zamieścił na zdjęciu (z drobną różnicą: w miejscu zaworu ręcznego miałem elektrozawór sterowany programatorem), ale też bardzo szybko zużywała mi się żywica (max to 2 tygodnie). Dlatego też za radą kolegów z forum dokonałem małej przeróbki przy łączeniu filtrów i zamontowałem tuż za membraną, a przed DI, trójnik (z dodatkowym elektrozaworem wody do ścieku / może też być zawór ręczny jeśli nie masz autodolewki). Dzięki takiemu rozwiązaniu, po uruchomieniu dolewki, przez 1min woda za membraną leci do ścieku (elektrozawór ścieku otwarty, elekrozawór dolewki za DI zamknięty), a po minucie zmiana (elektrozawór ścieku zamknięty, elekrozawór dolewki za DI otwarty) i dzięki temu woda trafiająca z membrany na DI ma jakieś max 10-11ppm, a za Di już 0ppm. No i jak na razie miesiąc mija od ostatniej wymiany, a zasyp żywicy wygląda nadal bardzo dobrze.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.