Skocz do zawartości
Bzyk002

Płukanie osmozy? Jaki TDS?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwa zawory, jeden na ścieku drugi po membranie. Otwieram wode, przepłukuje membranę po brudnej stronie i to u mnie wystarcza. Tak mam, że praktycznie codziennie potrzebuje małe ilości wody RODI i jeśli właśnie tak codziennie odpalam to tds zawsze na 0 od samego poczatku. Kiedy system stoi kilka dni to muszę odpuścić ze dwa litry RODI aby zeszło do 0. Nie bardzo widzę sens przepłukiwania membrany zarówno po stronie brudnej jak czystej bo niby skąd miałoby się coś pojawić po stronie czystej, a przed wejściem na żywice?


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed każdym użyciem odpuszczam najpierw ściek. Zakładam że wylanie objętości tego co siedzi w korpusie przed membrana praktycznie zapewnia że nie przepycham ścieku przez membranę tylko to co leci z kranu.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w baniaku nie widzę, a ta biała membrana siedzi dobrze na swoim miejscu. Co może taka żywica ewentualnie złego w Akwa wyrządzi?

Edit* 

Ja nigdy nie płukałem i zero miałem tylko przez 2-3 tygodnie (wode przygotowuje raz w tygodniu w wiekszej ilości)

Odkąd zaczołem płukanie jest cały czas zero już kilka tygodni. 

Prędzej wyciągałem wężyk z DI i płukałem tak dług aż TDS pokazuje 10-13ppm i dopiero przepuszczam to przez DI teraz dodałem kilka zaworów i jest wygodniej. Ale brakuje mi jeszcze TDS'a na stałe po membranie przed DI i za DI. 

Ile pokazuje wam TDS po samej membranie? 

Edytowane przez Bzyk002 (wyświetl historię edycji)

ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób by podłączyć elektrozawór który samoczynnie uruchomi płukanie membrany . Chce zrobić autodolewke sterowaną tunze  ro water controller  8555 który będzie podłączony do włącznika czasowego by dolewala sie woda tylko dwa razy na dobę i przed każdym uruchomieniem fajnie by było jak by sie samo płukało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.