Skocz do zawartości
Tapajos32

Mithrax wcina korale?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie znikneła mi mała euphilia wyraznie ktos ją podjadał podejrzewałem wurdemanii które czesto widziałem w jej pobliżu ale wczoraj zauważyłem mitraxa który na moich oczach oderwał naleńki kawałek blastomussy, codziennie jest karmiony - czy ktos mial podobny przypadek? Czy to oznacza eksmisje? Szkoda bo jest ulubieńcem synka.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam wundermanii, raz musiałem cała skalę wyciągnąć żeby te dziadostwa wyłowić bo 2 sztuki potrafiły wyjeść całą główkę euphylii w jeden dzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tapajos32 napisał:

itam

 

Jak w temacie znikneła mi mała euphilia wyraznie ktos ją podjadał podejrzewałem wurdemanii które czesto widziałem w jej pobliżu ale wczoraj zauważyłem mitraxa który na moich oczach oderwał naleńki kawałek blastomussy, codziennie jest karmiony - czy ktos mial podobny przypadek? Czy to oznacza eksmisje? Szkoda bo jest ulubieńcem synka.

Pozdrawiam

 

Tak ja miałem,niestety musiałem się go pozbyć.Wykończył mi piękną euphyllie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było niestety sporo potwierdzonych przypadków, gdzie Mitraxy zbyt mocno interesowały się LPS'ami. Krewetki zazwyczaj wyrywały jedzenie z mordek, gdzie Mitraxy potrafiły zając się samą tkanką. Sam mam u siebie jednego, ale póki co skrobie skały i siedzi w SPS'ach.


c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kraby to wszystkożercy.Mitrax preferuje glony,ale to nie znaczy że nie zasmakuje w koralowcach,lub rybkach.Dla mnie krab w akwarium,to wcześniej lub później  szkodnik.

I jeszcze jedno, z moich obserwacji to młode osobniki mitraxa to przeważnie jarosze, ale im starsze tym bardziej przechodzą na dietę mięsną.U mnie w akwarium jak padła jakaś rybka to nie było szans jej wyłowić bo mitrax zaciągał w skały i zjadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Mitrax oskubał mi jakieś 20 -30%  Sarco ,ale jak na razie mu przeszło bo juz miał dostać exmisje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zlikwidował całą valonie a teraz pięknie czyści skały. Jak zobaczę, że skałki czyste to zacznie dostawać nori. Już jadł i wsuwał ładnie. 

Czytałem, że problem jest z samcami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Czytałem, że problem jest z samcami

Problem jest z samcami jak wódki nie lejesz.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wciągnął całą Sinularię (byłem tego świadkiem, przeganiałem go chwytakiem :P), na szczęście ona się odbudowuje z malutkiej tkanki.

Edytowane przez czesiu (wyświetl historię edycji)

d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam destrukcyjną dla akwarium działalność Mitrax'ów.

Myślę że są wyjątki ale u mnie wszystkie a miałem ich z 10 szt pięknie obskrobywały tkankę z korali.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam mu jeszcze szanse kupilem krewetki koktailowe moze jak zakosztuje to sobie odpusci jak nie to w poniedzialek eksmisja do sklepu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój czasem podskubuję milkę, ale nie jakoś tragicznie, jak dostanie Nori na kilka dni jest spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.