Skocz do zawartości
Wilkers

Wysokie No3 nie pomaga vsv podmiany i bakterie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od 6 miesięcy 64l słona kostkę odpieniacz resume filtr fzn 3 w środku matrix i wata filtrująca na wylocie wymieniana co 2 dni (wcześniej był dodatkowo węgiel i absorbent PO4) do czasu ospy dojrzewanie przeszło spokojnie bo skala i 20% bylo wody z działającego zbiornika piasek żywy .obsada kilka miękkich i kilka lps gdy zbiornik nawiedziła ospa padło mi kilka ryb ogólnie tylko salaris wyskoczył parę blazenkow wykończyła ospa . Zostały mi 3 krewetki na aiptasie dwa jeżowce mitrax i standardowo kilka ślimaków .po ospie użyłem przez kilka dni lampy UV 13w  żarnik philipsa . Po tym zabiegu miałem odczekać kilka tygodni aż wszystkie cysty ospy zginą bez żywicieli i zacząć od nowa a tu zonk parametry skoczyły mi do No3 według Jbl 80 Po4 niby 0 salifert wyjelem absorbent PO4 i wedle zaleceń bakterie podmiany 10% /sól Red sea Salt /i czekanie mija już miesiąc No3 trochę spadło do 50 i tak już zostało Po4 podskoczyło do ok 0.25 leje vsv bakterie lecz No3 ani drgnie do tego wyskoczyło Dino i glony włosowate korale nie wyglądają najgorzej nawet całkiem nieźle tylko jeżowiec zaczął gubić czarne kolce dokarmiam raz na dwa dni krewetki ale bardzo znikomymi porcjami więc No3 raczej nie bierze się z pokarmu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile lejesz tego vsv dziennie, jakie to vsv? jak długo lejesz czy stosujesz jakiś schemat dozowania? czy wyłowiłeś wszystkie martwe ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ryby wyłowione już dawno nic martwego nie zalega w zbiorniku .vsv leje od ok miesiąca . Mikstura vsv standard wódka ocet jabłkowy i cukier pierw lałem 0.5ml na zbiornik dwa razy dziennie po 0.25ml. No3 spadlo z 80 na 50 i stanęło .zwiększyłem o 0.25ml dając 3x 0.25ml i No3 dalej stoi  tylko Dino wywaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak no3 duże to duże dawki bakterii i odpieniacz na mokro. vsv samo ci nie zabije no3, to tylko pożywka. 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie bakterie podajesz? 

Miałem podobnie u siebie dopiero po zastosowaniu bakterii pro bio s spadło do 5 z 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wrzucę później bakterie podaje specjal blend pro bio i nitro out . Woda jest kryształ czysta odpieniacz na mokro codziennie kubek wywala żółtej cieczy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzyłeś PO4? Jak salifertem lub czymś podobnym to możliwe, że masz wyzerowane fosforany i bakterie nie chcą zaskoczyć. Warto sprawdzić Hanką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo mieszania w tym akwarium, żarniki uv, vsv, ja bym zrobił dużą podmianę wody, opłukać wkłady filtracyjne w wodzie z podmiany i poczekać aż zbiornik się ustabilizuje. Może tez za dużo karmisz bo obsada widzę spora była jak na taki zbiornik. Mam takie samo akkwarium i podobny setup, też kiedyś kombinowałem z laniem róznych specyfików a to tylko dokarmia glony, cyjano i dino.

Edytowane przez grzsio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wilkers

Pierwsza sprawa testy JBL do morskiego to kiepski pomysł i mało wiarygodny.

Co do wiarygodności po4  mała  hanka lub zanieść  wodę do badania do sklepu lub ktoś kto ma taki test.

Następnie daj fotkę  zbiornika, jest taka zasada nic nie lejemy do akwarium zanim nie potwierdzisz testów w prawie 100%

Lanie czegokolwiek na pałę do akwarium to proszenie się o kolejne kłopoty. 

Czasem nie warto na siłę  obniżać  parametrów jeśli koralom jest dobrze, po co? moda na zerowe parametry? jak dla mnie to bzdura, owszem można (trzeba )  przy sps, ale w twoim przypadku miękkich i Lps ? 

Nakłada się  zasadnicze pytanie czego tak bardzo chcesz  zjechać  z No3 jeśli test nie jest wiarygodny w 100%. lejesz do baniaka jak widzę już wszystko,ale to nie tak działa i nie tak ma to działać.

Poczytaj  setki tematów  na tym forum o no3 i wyciąg  wnioski sam. :)

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ogólnie o wysyp glonów Dino i jakieś nitkowate kępki ale to nie bryopsis. Podejrzewam że to z uwagi na duży poziom No3 i Po4 . Przed ospa No3 było 5 a Po4 0.07 badane w sklepie w Warszawie i zero problemów. po ospie i UV stan obecny. Co do wyboru testu JBL na No3 to ktoś wstawiał porównanie testów i JBL wypadł najlepiej jeżeli chodzi o No3 .  Salifert No3 pokazuje podobnie . Salifert Po4 jest niedokładny ale kiedy miałem absorbent PO4 wykazywał 0 po wyjęciu absorbentu wykazuje coś pomiędzy 0.1 a 0.25 więc obieram te wyższa  bo on bardzo zaniża .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrobić zdjęcia mniejszego niż 9MB a max na forum to 1mb a w sprawach obróbki zdjęć itp jestem ciemny . Chyba odkryłem przyczynę problemu podejrzewam że jest to skala zakupiona na olx niby ze zbiornika w którym przez brak zasilania doszło do tragedii i tylko na tej skale rosną glony podejrzewam że skala oddaje wszystko choć zastanawia mnie że była 2 miesiące w zbiorniku i było wszystko  co przyjęła ,robię podmianki 10%co tydzień czyli około 6l po podmiance około 4 godz poziom No3 jest 20 na drugi dzień 30 badane dwoma testami . Hanka Po4 pokazała 0.03 salifert coś jak by 0.25 . Komu wierzyć ? Po nowym roku zabieram wodę do oczyszczali ścieków tam mają bdb spektogram kolegi żona jest tam laborantka to azot i fosfor mi zbada , bo co sklep to inny wynik niby wszystko ok nawet acropora polipuje co mnie dziwi przy takim No3,  glony mysle  że to derbesia i powoli zajmuje korale więc polecę z chemią flukonazol podobno bezpieczny dla mieszkańców baniaka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.