Skocz do zawartości
MaroniMw

identyfikacja glonu w dojrzewajacym akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

czesc jest troszke tego na szybie i nie wiem co to moze byc ? akwarium dojrzewa juz ponad miesiac i wyskoczylo to w pierwszym tygodniu po dodaniu (wg wskazan producenta) NITE-OUT II --- microbe-lift...

 

glon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO któreś Bryopsis, u mnie też było zawleczone oraz elementem któregoś dojrzewania, ale potem znikło samo, czasem tylko odrasta na lockline'ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo jeszcze widać ale mi się wydaje, że to nie bryopsis - on ma postać bardziej "choinkową".

Sam bryopsis raczej nie zanika i mało co chce to żreć.

Ze sprawdzonych leków to bezpieczny i sprawdzony flokonazole - dostępny na receptę w aptekach.

..... ale nie uprzedzajmy faktów :) poczekaj i zapodaj fotkę za kilka dni - bez paniki.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to jest bardzo młode Bryopsis, wiem, bo miałam dużo, po lewej u góry zaczyna mieć choinkę

ale rzeczywiście, bez paniki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dziekuje za zainteresowanie glonem i podpowiedzi. wieczorem wrzuce jeszcze filmik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MaroniMw napisał:

Podobno ten to je: Elysia crispata

Ohh, wszyscy by chcieli :-)

Serio to być może, ale raczej chyba nie, poza tym trudno je dostać, czasem się trafiaja jako bonus.

O, właśnie widzę je w handlu jako pogromcy Bryopsis. Być może, kto wie. To byłoby cudowne, naprawdę :-)

Te glony co rosną na szybach  po prostu delikatnie zdrapałabym żyletką i łapała siatką, żeby jak najmniej zostało tego w akwa. A potem postarałabym się o konkurencję pokarmową, jak z wszystkimi glonami, np. spagetti do sumpa. U mnie jak już pisałam było elementem któregoś dojrzewania, samo znikło (nie wiem, może coś je jadło ale nie wiem co) i co najbardziej w tym chyba interesujące to rosło tylko na gładkich elementach: szybach i plastiku, na skale (ceramika no name) nie rosło. Na flukonazol zawsze przyjdzie czas.

edit: z tą skałą to mi właśnie dało do myślenia

edit 2: ceramika to Aquaroche albo RiffSystem, nie pamiętam, ale chyba Aquaroche

 

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-slimaki mi to dokladnie wszystko zjadly z szyby. zostala ona tylko lekko zabrudzona brazowym pylem okrzemek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MaroniMw napisał:

-slimaki mi to dokladnie wszystko zjadly z szyby.

no i po problemie :-) A te ślimaki to jakieś zwykłe czy zakupiłeś Elysie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-no wlasnie kupilem jakies i mialy byc to tylko turbo ale byly tak male ze trudno okreslić mysle ze jakas mieszanka. kupilem ok 40 sztuk.
jeszcze mam nastepny problem bo nie wiem co to jest i czy sie to karmi ? to na fotce,  rowniez bardzo bym prosił o pomoc.

1 w akwriumaasssss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimaki turbo? wow :-) bo bryopsis też są chyba różne, te łatwiejsze (jadalne) i te mniej ;-) no chyba że to nie bryopsis :-P

A to maleństwo?  To jest chyba jakiś ukwiał albo jakiś grzybek?, ale jakiś bardzo jasny, czasem bym nakarmiła odrobiną mrożonki, ale pilnowałabym, czy to przypadkiem nie jest niechciane  'majano'.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maelen pomyslalem moze czy te slimaki bo kupujac prywatnie z olx mialy byc tylko turbo czy one czasem nie zjadly tego bo nic innego nie bylo w akwarium - tylko to i okrzemki a slimakow bylo no ponad 40 bardzo malych. to na zdjeciu raz ma kolor bialy raz wchodzi w zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-tez tak mysle ze moze to wezowidlo ale przejrzalem te wezowidla w necie i te wszystkie ktore widzialem maja 5 łap a ten ma 7.- moze mu 2 odpadną hm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej mają 5 odnóży, ale zdarza się że mają 6 lub 7. To że któreś straci też jest bardzo prawdopodobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno jest wężowidło. Wężowidła jak wszystkie szkarłupnie mają  pięciopromienną symetrię ciała więc te siedem ramion to jakiś błąd w regeneracji (w biologii nie wszystko da się przewidzieć). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No fajne to wężowidło.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.