Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Wybicie wapna do wody

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem po co zakładasz kolejny temat co kilka dni o tym samym

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Guban88ok3m napisał:

Bo nie dostałem konkretnej odpowiedzi ??? Jak widzisz zapytałem o zmetnienie ale nic nikt nie odp 

to jak tu nikt nie odpowie to załóż jeszcze 10 takich


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sygen napisał:

to jak tu nikt nie odpowie to załóż jeszcze 10 takich

Po tym zrezygnuje. Można raz dwa ale też bez przesady rozumiem jakbym codziennie pisał o to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim temacie dostałeś odpowiedzi co robić a mnie wierzyć się nie chce że od takich dawek masz mętną wodę.Druga sprawa to czemu od razu założyłeś że to zmętnienie od ballinga jest a może to inna przyczyna


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sygen napisał:

W poprzednim temacie dostałeś odpowiedzi co robić a mnie wierzyć się nie chce że od takich dawek masz mętną wodę.Druga sprawa to czemu od razu założyłeś że to zmętnienie od ballinga jest a może to inna przyczyna

Może i masz rację ale stało się to po ballingu  może być zbieg okoliczności.  Akwariuk miesiąc po przekladceee tak pomyślałem że to wina ballinga . Kh poleciało o 2 więc zacząłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bialy osad na pompach, skale?

Jak nie to stawiam że to zakwit bakterii, przerabialem ostatnio oba te tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mati21 napisał:

Masz bialy osad na pompach, skale?

Jak nie to stawiam że to zakwit bakterii, przerabialem ostatnio oba te tematy.

Nie na pompach nie grzalkach skałach itp,ale szyby mam jakby takim.mega delikatnym osadem białym porośnięte Al w bardzo łatwo schodzi pod czyscikiem i zaraz w wodzie unoszą się drobinki jakby z tej szyby się porobilo i unosiło. Jeden kolega też stawia na zakwit,  ale to się stało po zaczeciu lania ballinga więc stąd te podejrzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wapń się wytrącił to zmierz go testem i powiedz o ile spadł. Jeśli jest na poziomie jak na poprzednim pomiarze lub więcej to będzie zakwit bakteryjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dla syna napisał:

Jeżeli wapń się wytrącił to zmierz go testem i powiedz o ile spadł. Jeśli jest na poziomie jak na poprzednim pomiarze lub więcej to będzie zakwit bakteryjny. 

Wyjaśniłes wszystko.  W takim układzie jest to zakwit . Co teraz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbędne jest mocne natlenianie. Każdy zbiornik reaguje inaczej ale trzeba się trzymać jednej zasady. Żeby zakwit bakteryjny nie podusił innych mieszkańców. W nocy często zakwit przybiera na sile. U mnie pomógł odpieniacz na mokro. U innych bardziej hardkorowe metody. Poczytaj o zakwicie bakteryjnym, będziesz wiedział więcej niż ja, gdyż nie miałem jakiegoś skrajnego przypadku aby jakoś mocno to studiować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dla syna napisał:

Niezbędne jest mocne natlenianie. Każdy zbiornik reaguje inaczej ale trzeba się trzymać jednej zasady. Żeby zakwit bakteryjny nie podusił innych mieszkańców. W nocy często zakwit przybiera na sile. U mnie pomógł odpieniacz na mokro. U innych bardziej hardkorowe metody. Poczytaj o zakwicie bakteryjnym, będziesz wiedział więcej niż ja, gdyż nie miałem jakiegoś skrajnego przypadku aby jakoś mocno to studiować. 

Nie mam odpieniacza , jadę na kaskadzie ale doczytałem że warto usunąć wate gdyż jest siedliskiem tego wszystkiego. Cyrkulator do gory by dodatkowo bujał tafla korale się pompuja więc jest tlenu w akwa wystarczająco ryby też pływają po całym akwa więc nie jest najgorzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Guban88ok3m napisał:

tlenu w akwa wystarczająco ryby też pływają po całym akwa więc nie jest najgorzej 

Tlen w takiej sytuacji to bardzo ulotna sprawa. W godzinę potrafi zostać skonsumowany przez bakterie. Cyrkulatory skierowane na taflę napewno pomogą. Zobacz czy kaskadę da się podkręcić bo ona też zaciąga trochę tlenu. Jak masz możliwość to warto pożyczyć lampę uv ale akwarystyczną, nie do utwardzania lakieru itp. U siebie nie miałem problemu z natlenianiem bo mam odpieniacz mocny jak na mój zbiornik a dodatkowo obieg włączyłem 40x objętość zbiornika i cyrkulator też 40x objętość. Z tym że była niezła pralka, ale spsom to się podobało. Ryby miały troszkę gorzej utrzymać się w takim nurcie i siedziały pod skałami. Po trzech dniach nie było śladu zakwitu. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja  jakies  4 miesiace temu miałem zakwit ,wyciagnołem wate  z sampa ,sciagnołem kubek z odpieniacza aby natleniac wode i poszła w ruch  lampa uv   zrobiłem to wszysko z rana  na drugi dzien rano woda była kryształowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.