Skocz do zawartości
Kuba1001

Pomocy :/ resun

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powstrzymać resuna sk-300 przed wyrzucaniem takiej ilości powietrza do wody.

 

Przez to woda jest okropna. Mam już powoli dosyć resuna nie mogę dojść do ładu albo przelewa albo strasznie daje powietrze do wody. Jak to naprawić ?

Aktualnie dłuższa rurka powietrza i zatkany jeden otwór poboru wody + delikatnie powiększony.

ef50f6c4bbb851c7216799a923b561b0.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używałem to bąbelki się zmniejszyły po kilku dniach. Tak jakby się uszczelnił ale zawsze lekko puszczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2019 o 15:17, Kuba1001 napisał:

zatkany jeden otwór poboru wody + delikatnie powiększony

Rozumiem że jeden zatkałeś ,a drugi powiększyłeś?Jeżeli tak to nie ma sensu,po to się zatyka jeden z otworów żeby zmniejszyć dopływy wody,jeżeli powiększyłeś drugi to możliwe że nic nie zmieniłeś.

A tak na marginesie ,to ten odpieniacz do niczego się nie nadaje,równie dobrze możesz go wyrzucić i nic się nie stanie.Pewno zauważyłeś że nawet po modyfikacjach,w kubku jest tylko lekko brązowa woda,która raczej nie śmierdzi.Jak byś czyścił kubek z prawdziwego odpieniacza,to zapach jak z szamba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzegorz77 napisał:

Rozumiem że jeden zatkałeś ,a drugi powiększyłeś?Jeżeli tak to nie ma sensu,po to się zatyka jeden z otworów żeby zmniejszyć dopływy wody,jeżeli powiększyłeś drugi to możliwe że nic nie zmieniłeś.

A tak na marginesie ,to ten odpieniacz do niczego się nie nadaje,równie dobrze możesz go wyrzucić i nic się nie stanie.Pewno zauważyłeś że nawet po modyfikacjach,w kubku jest tylko lekko brązowa woda,która raczej nie śmierdzi.Jak byś czyścił kubek z prawdziwego odpieniacza,to zapach jak z szamba.

Trudno się nie zgodzić

Jakie masz akwarium??? Jeżeli mała kosteczka to można śmiało prowadzić na samych podmiana wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Usunąłem osłonę wirnika. 2. Wydłużyłem rurkę powietrza w kolanku zasysającym wodę i powietrze tak, że wlot powietrza jest ok. 1cm od wirnika. 3. Dodałem kawałek gąbki gruboziarnistej w kanale gdzie przepływa woda po odpienieniu. Znalazłem też sposób na pozbycie się pęcherzyków powietrza wydostających się wylotu. W odpieniaczu są dwie dziurki, którymi zasysana jest woda. Wystarczy jedną z nich całkowicie lub częściowo przytkać co zmniejsza przepływ wody przez odpieniacz. I po bąbelkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gr4b3Q napisał:

1. Usunąłem osłonę wirnika. 2. Wydłużyłem rurkę powietrza w kolanku zasysającym wodę i powietrze tak, że wlot powietrza jest ok. 1cm od wirnika. 3. Dodałem kawałek gąbki gruboziarnistej w kanale gdzie przepływa woda po odpienieniu. Znalazłem też sposób na pozbycie się pęcherzyków powietrza wydostających się wylotu. W odpieniaczu są dwie dziurki, którymi zasysana jest woda. Wystarczy jedną z nich całkowicie lub częściowo przytkać co zmniejsza przepływ wody przez odpieniacz. I po bąbelkach.

Większość tych modyfikacji kiedyś zrobiłem w swoim resunie,gdy miałem 43l kostkę.Cieszyłem się jak dziecko,bo coś tam piany zaczęło lecieć do kubka,i puszczał mało bąbli powietrza do wody.Kiedy z 43l przeszedłem na 200l i w sumpie zamontowałem odpieniacz z prawdziwego zdarzenia,wtedy zrozumiałem że dużo lepiej bym zrobił gdybym w miejsce które zajmował resun w kaskadzie wrzucił jakąś ceramikę,czy watę.Tak jak pisałem wcześniej,mimo tego że coś tam pieni to tak naprawdę,ściąga minimalną ilość brudu,tak że tylko lekko brązowa jest woda w kubku odpieniacza i do tego wcale nie śmierdzi.Odpad z prawdziwego odpieniacza niestety że tak to ujmę "wali okrutnie".:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak owszem jeden otwór zatkałem a drugi dosłownie leciutko powiększyłem ale to nie ma wpływu. Akwarium 130l.
Teraz resun znowu wrócił do normy ale macie racje nic z kubka nie czuć tylko zwykła brązowa woda.
Mam myśl żeby zmienić go na hydor 250. Co myślicie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.