Skocz do zawartości
atk

Glony, cyjano, dino czy inne ustrojstwo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od 3-5 dni coraz bardziej atakuje mi skały, jest to jakby glon nitkowaty, jakieś niteczki, bąbelkow nie widać. Zaatakowane głównie skały. korale i ryby ok, piasek względnie również. 

Co to jest? Jak z tym żyć i co z tym zrobić? 

Pozdrawiam 

IMG_20191225_212532.jpg.be86add9089ba7ed912c21c6298abe61.jpgIMG_20191225_212617.jpg.4179c706b503a0cf84fd697eb19a0959.jpgIMG_20191225_212556.jpg.7cb6ed98908f05c79fbebe66e763250a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, jak cyjano. 

Odpowiedź jest niestety tak skromna, jak informacje wejściowe o zbiorniku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano na 100% ,i na piasku też jest.

Jaka cyrkulacja, jak długo świecisz itp... napisz opisz itp...bakterie  dajesz?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pisane bez sensu na szybko... Więc jeszcze raz:

Zbiornik 420L w obiegu 150x46x46 + sump + małe refugium że spaghetti + odpieniacz Nyos Quantum 160 + 4kg kulek maxspect, bakterie bio gro 123 - 75ml co tydzień. 

Walcze cały czas z no3, bo wg wskazań salifert i nyos wynik 25. Po4 bliskie 0 mierzone hanna na fosfor. Zacząłem karmić suchym i nie płucze mrożonek bo wg wszystkich doświadczeń ludzi bez po4 nie zejdę z no3. 

Lałem nitraphos minus 12ml codziennie i bez jakichkolwiek  efektów poza większym osadem na szybach. 

Dwa tygodnie temu icp wyszło dobrze poza małymi brakami w Mg, B, Br i Stront. 

Blisko 2 tygodnie temu dołożyłem od kolegi około 8L makroglonow spaghetti (wspominał coś ze może przez zachwianie biologii wyskoczyć cyjano) oraz odessałem połowę piasku (było go zdecydowanie za dużo) . W międzyczasie doszło trochę korali... 

Teraz pytanie jak z tym żyć, dać powoli czas aby bakterie zrobiły swoje czy rozpocząć jakąś kuracje? 

Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik świeży? Ja bym lał bakterie i czekał. Myślę, że biologia zrobi robotę. Na no3 możesz spróbować vsv. Choć taka duża ilość glonów w refugium powinna dać radę z azotanami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik wystartował z końcem sierpnia 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, atk napisał:

bo wg wszystkich doświadczeń ludzi bez po4 nie zejdę z no3.

Święta prawda :)

możesz lać cuda i nic to nie da.

2 godziny temu, atk napisał:

Teraz pytanie jak z tym żyć, dać powoli czas aby bakterie zrobiły swoje czy rozpocząć jakąś kuracje? 

Możesz przedmuchac skałę wata do sumpa, czas niestety tutaj będzie głównym sposobem, wstrzymalabym podmiany wody i lać bakterie, ale nie przesadnie by do zakwitu nie doszlo.

Po zdjęciach skał obstawiam ze cyrkulację masz słabą lub słabo ustawioną, światło też można trochę skręcić na mniejsze np biały.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Betiświatło zmieniłem bo było za biało na moim maxspect r5 300, ustawienia mam A: 35 B:80 C: 80 D: 50.

Jakiś sposób na zwiększenie po4 do zejścia no3? Lać nadal nitraphos minus? 

Przedmucham skałę, ale to ustrojstwo mocno się trzyma, w sumpie mam rollermat :)

Cyrkulacja wydawała mi się rozsądna sow-15 i sow-8 naprzeciw sobie w rogach, bo jak zwiększe to lpsy urywa... 

IMG_20191226_132553.jpg.60ddb99bf58a4824a88d3d7717837cb1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz jeszcze biały i ogólne też niebieski,

13 minut temu, atk napisał:

 Lać nadal nitraphos minus? 

Nieeeeee stop nic to nie da, zacznij karmic trochę suchym pokarmem i kontroluj po4 powinno sie podnieść i po tym czasie można lać,ale też nie na raz najlepiej pompa niech podaje np 6x na dobę.

zwiększ trochę cyrkulację.

z ciekawosci co to za skała? 

Ładny zbiornik :) korale bajka

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Betiskała to była sucha Marco rocks odżywiana z basenu moczonego w CrazyCoral + jedna jakaś żywa fajna okrągła co jest pośrodku. 

Nitraphos minus rozumiem że do sumpa pompą ? 

Dziękuję, do pełni szczęścia jeszcze kilka cukiereczków lps (cynarina, scolymia apple, euphyllia paraancora Gold, goniopora, acanthophyllia) mi brakuje ale już mega cieszy oko :) a jak parametry będę miał stabilne i no3/po4 w normie i wszystko dojrzeje to myślę o jakichś sps :)

IMG_20191226_140721.jpg.e6dcef758fd3f94b8e7b0e14f01f2b99.jpgIMG_20191226_140707.jpg.d074f9605fb97aa95433afc5bb1e4ce0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, atk napisał:

Nitraphos minus rozumiem że do sumpa pompą ? 

Dozownik jak do ballinga tylko 1 pompa np z At lub Blau Single Dosing Pump itp

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2019 o 10:58, pawellb napisał:

Zbiornik świeży? Ja bym lał bakterie i czekał. Myślę, że biologia zrobi robotę. Na no3 możesz spróbować vsv. Choć taka duża ilość glonów w refugium powinna dać radę z azotanami. 

Vsv jak ma cyjano? Tak rozwali zbiornik... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożywką dla bakterii ;). To tylko zwiększy biologie, która jest bardzo wskazana przy wszelkiego rodzaju plagach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.