Skocz do zawartości
LYSERpL

Problem z dolewką automatyczną- dolewa cały czas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc. Mam problem z dolewką aquatrenda Levelautomatic 3. Cholera dolewa wody aż do alarmu,który odcina dolewkę.Nie odcina dopływu mimo tego,że dioda zgasła a pływak niższy, odpowiedzialny za dolewanie już dawno jest pod wodą. Coś mogę z tym zrobić czy pożegnać się i szukać nowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie kontaktron w pływaku się skleił trzeba by zmierzyć czy przełącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LYSERpL powodów może być kilka:
zawieszony pływak (zrób jak pisał Grzegorz)
zawieszony przekaźnik (przysłuchaj się czy ruszając pływakiem słychać takie "cyk" w skrzynce dolewki)
zbiornik dolewki masz wyżej niż wylot wężyka z dolewki (robi się syfon który dąży do "wyrównania poziomów" zasada naczyń połączonych) [najmniej prawdopodobne skoro "alarm" stopuje wodę]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływak nie jest w żaden sposób zblokowany, pierwsze co zrobiłem to wymoczyłem w occie i wyczyściłem pływaki. Dolny (od dolewania), w momencie gdy opada w dół zapala odpowiednią diodę, która gaśnie, gdy  podniesie sie poziom wody. Niestety to czy dolewka uruchamia pompę nie jest zależne od położenia pływaka, po prostu leje cały czas aż do alarmu na drugim pływaku. 
Nie słyszę cyknięcia przy ruszaniu pływakiem dolnym (przy ruszaniu górnym po prostu włącza się alarm zbyt wysokiej wody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz ze jak dolny pływak jest w górze to gasnie dioda to masz sklejony przekaźnik wewnątrz urządzenia , wymień i po kłopocie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Wyglada na to, że padł przekaźnik... Zwykle jest to do naprawy w warunkach domowych... A jeśli nie chcesz/umiesz to napisz do at to pomogą na pewno... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany po telefonie do serwisu. 
Wystarczyło uderzyć czymś w bok puszki żeby się odkleiło i zaskoczyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, LYSERpL napisał:

 po telefonie do serwisu. 
Wystarczyło uderzyć czymś w bok puszki

BRAWO serwis !!!  sklejający się przekaźnik wystarczy "uderzyć" i nie trzeba nic wymienić ? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

At ma takie rady odsyłałem dolewkę do nich bo miałem podobny problem jak kolega. Co jakiś czas zazwyczaj w nocy dolny pływak nie odcinał dolewania aż do alarmu. Trzeba było wstać i wypiąć z gniazda. At stwierdziło że jest ok że to pewnie od pompy obiegowej. Że jest za blisko i fale magnetyczne czy coś działają na plywaki. Tak jak by pompa działała brąz na tydzien. Dodam jeszcze że odległość pompy od pływaków to ok 20cm.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, silvia napisał:

BRAWO serwis !!!  sklejający się przekaźnik wystarczy "uderzyć" i nie trzeba nic wymienić ? :D 

Zapytałem o to, czy rozkręcić, coś sprawdzić w środku... Nie, mogę im wysłać,ale oni prawdopodobnie też popukaliby w bok. 

 

 

18 godzin temu, Maciek86 napisał:

At ma takie rady odsyłałem dolewkę do nich bo miałem podobny problem jak kolega. Co jakiś czas zazwyczaj w nocy dolny pływak nie odcinał dolewania aż do alarmu. Trzeba było wstać i wypiąć z gniazda. At stwierdziło że jest ok że to pewnie od pompy obiegowej. Że jest za blisko i fale magnetyczne czy coś działają na plywaki. Tak jak by pompa działała brąz na tydzien. Dodam jeszcze że odległość pompy od pływaków to ok 20cm.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
 

U mnie do dolewkę wpiąłem starą jebao, nie miałem innej w tamtym momencie, więc taka obsługuje, odległość komory dolewki od pływaka jest podobna. Pierwszy raz coś takiego się zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.