Skocz do zawartości
R3BEL

Tropic Creations ROLLER CLEAN 100?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was ma dokładnie ten model rollermata? Niestety każdy model (włączając w to dosyć mały Theiling Rollermat Compact) nie  mieści się w moim sumpie, a z drugiej strony to ciągłe czyszczenie/wymiana skarpety czy też wymiana co chwilę pasków włókniny filtracyjnej staje się być mało wygodne. Jeśli ktoś ma to niech podzieli się opinią i jeśli to nie problem wstawi jakąś fotkę bo w necie niestety za wiele nie można znaleźć.

RC100.jpg


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 mam od chyba 2 może 3 msc ,ja jestem zadowolony chociaż niektórzy narzekają ze zrywa taśmę, ze silnik  wyskakuje .Moim zdaniem nie właściwe założenie rolki(włókniny) powoduje takie efekty/problemy .Cena rolki w porównaniu z innymi tego typu rolermatami jest śmiesznie niska po drugie to nasz Polski produkt :) a po trzecie szybka , prosta i intuicyjna wymiana rolki, nie ma potrzeby wyciągać calego filtra z sumpa lecz tylko sam środek .

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Masz może jakieś fotki jak prezentuje się on gabarytowo w Twoim sumpie? Pomimo tych niewielkich wymiarów, które są wszędzie podawane na stronach jakoś ciężko jest mi w stanie sobie go wyobrazić, bo wychodzi na to, że jest to małe pudełeczko ;)


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zdjęć ale i tak by ci nic nie dały :P filtr jak filtr ,znasz wymiary to możesz sobie zmierzyć :p a po drugie jak nie będzie pasowało to masz 14 dni na zwrot .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, R3BEL napisał:

Masz może jakieś fotki jak prezentuje się on gabarytowo

przecież wymiary są podane  - karton nożyczki taśma .. i sobie przymierzysz czy będzie pasował do TWOJEGO sumpa a nie do czyjegoś (no chyba że chcesz zrobić komuś prezent :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od trzech miesięcy i miałem już kilka problemów. 

Kupiłem kilka dni po tym jak pojawił się w sklepach i po dwóch-trzech tygodniach ukręcił się kabel bo wyskoczył silnik. 1 dzień w serwisie i naprawiony bez żadnych problemów. Teraz producent montuje zabezpieczenie i ten problem się nie pojawia. Następnie walczyłem z blokująca się rolką. Od momentu gdy zgłosiłem to do producenta, był ze ze mną cały czas w kontakcie chcąc ustalić przyczynę. Skończyło się wymianą silnika na nowy i teraz roller śmiga bez żadnych problemów. 

Ważne jest odpowiednie wypoziomowanie i dobranie odpowiedniej głębokości. Wymiana rolki jest banalnie prosta, a same rolki kosztują grosze, choć u mnie wymieniam ją co 3 tygodnie.

Też wybrałem go ze względu na wymiary. Komorę mam nie dużą a twistman 200 ext zajmuje nie mało miejsca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba się zdecyduję. Też właśnie nie mam za dużego wyboru co do sprzętu pasującego do mojego sumpa. Dzięki za info.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz założyć skarpetę i codziennie ja czyścić. Wyjdzie dużo taniej i miejsca mniej zajmuje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr1 napisał:

codziennie ja czyścić

to jest właśnie słowo klucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr1 napisał:

Zawsze możesz założyć skarpetę i codziennie ja czyścić. Wyjdzie dużo taniej i miejsca mniej zajmuje.

W tym rzecz, że aktualnie posiadam już skarpetę...

W dniu 27.12.2019 o 21:26, R3BEL napisał:

... a z drugiej strony to ciągłe czyszczenie/wymiana skarpety czy też wymiana co chwilę pasków włókniny filtracyjnej staje się być mało wygodne.

 


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję...

Pytanie do użytkowników tego filterka.... jaki przepływ wody obsługuje u Was to urządzenie?

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R3BEL, @@Pawel, @niwre37 

Z tego tematu wynika, że macie przedmiotowego rollermata.... jaki macie przepływ przez niego? Da radę 6000l/godz.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Arek77 napisał:

@R3BEL, @@Pawel, @niwre37 

Z tego tematu wynika, że macie przedmiotowego rollermata.... jaki macie przepływ przez niego? Da radę 6000l/godz.?

Ja mam ok. 8 tysiecy. Daje rade. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, @Pawel napisał:

Ja mam ok. 8 tysiecy. Daje rade. 

Dzięki za info :czapkizgłów:).

Ja mam pompę 6500l/godz. Ustawioną na ok 80% tak że mniej niż u Ciebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Arek77 napisał:

@R3BEL, @@Pawel, @niwre37 

Z tego tematu wynika, że macie przedmiotowego rollermata.... jaki macie przepływ przez niego? Da radę 6000l/godz.?

Ja tego rollermata już nie posiadam od ponad pół roku, ale wcześniej działał u mnie na pompie 6500l/h, tyle tylko, że przy posiadanej na tamte czasy hydraulice rzeczywisty przepływ był gdzieś w granicach 3000l/h (czyli tyle ile wymaga producent). Tak więc zwróć uwagę na rzeczywisty przepływ, a nie na to jakiej mocy kto ma pompę u siebie, bo u każdego rzeczywisty przepływ będzie inny (w zależności od posiadanej hydrauliki), a to na tej podstawie musisz dobrać sobie odpowiedni rollermat, inaczej będzie Ci przelewał, a Ty będzie wymieniał rolkę co kilka dni.

Od siebie jeszcze dodam, że po tym rollermacie miałem innego, odrobinę większego, też z wymaganym przepływem 3000l/h (Bubble Magus S), a do tego pompę 9000l/h i początkowo nawet przy takiej pompie dawało to radę, ponieważ rzeczywisty przepływ był dużo niższy. Ale po modyfikacji hydrauliki przy rzeczywistym przepływie już ok 5000l/h okazało się, że rolermat nie dawał sobie zupełnie rady i kręcił rolką przy najmniejszym zabrudzeniu (rolka zużywała się po kilku dniach będąc prawie czystą). Aktualnie posiadam pompę 7500l/h, ale skręconą i przy obecnie posiadanej hydraulice rzeczywisty przepływ jest w granicach 5000l/h i dla takiego przepływu dobrałem odpowiedni rollermat (ClariSea 5000, model 3000 byłby za słaby i miałbym ten sam problem co w przypadku BM--s). Tak więc jak widzisz nie patrz na przepływ pompy, a na rzeczywisty przepływ w akwarium.

Powodzenia!

Edytowane przez R3BEL (wyświetl historię edycji)

Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.