Skocz do zawartości
Arek77

Żarówka kompaktowa reef Led 36 W - czy ktoś ma ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem lampę led z gwintem E27 o mocy 36 wat. W opisie:Diody  460nm - 5szt   //  14000k - 5szt  //   630nm - 2szt

Oświetlam akwarium o powierzchni 40x40. Święci wg mnie jasno (porównywalnie jak w akwariach, które widziałem na wystawach sklepowych). Planuję obsadę z korali mięķkich ewentualnie ukwiały. 

Czy ktoś stosuje lub stosował taką lampkę?

Jak się nie sprawdzi przy koralach to może będzie ok do refugium?

 

21dc4309461192a7c61477fd774d.jpeg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi się, ukwiały i miękkie miały się pod nią dobrze.  Niestety zadowolony byłem bardzo krótko, po około miesiącu użytkowania łebki diod zaczęły po kolei czernieć .post-23536-0-83531200-1476996585_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie kwestia temperatury? Widac da sie to chyba rozebrać można by walutowac nowe diody i tak w koło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeci już ok 1,5 mies. i żadnej zmiany nie widać. Radiator jest tylko lekko ciepły. Pożyjemy zobaczymy :-). Lampka wisi ok 15 cm nad taflą wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją na forum jako "nówka " wiec nie mam pewności czy i ile świeciła. 

Oby twoja posłużyła długo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek77 z ciekawości mógłbyś wkleić zdjęcie jak to świeci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione aparatem w telefonie ok miesiąc temu (teraz już akwa śpi). 

20191211_140605.jpeg

20191211_140546.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by kogoś jeszcze interesowała ta świetlówka to - wg. wskazania  miernika prądu -   świeci ona z mocą 10,7 W (wysterowana jest na ok 0,9V na diodę). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są diody po 3W bo producent deklaruje te 36 W tylko, że ta lampa nie ma wentylatora i rozgrzewa się týlko do ok 35°. Jak dojdzie do mnie zamówiona lampa to rozkręcę ją i zobaczę co ma w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2020 o 22:15, Arek77 napisał:

Pewnie są diody po 3W bo producent deklaruje te 36 W tylko, że ta lampa nie ma wentylatora i rozgrzewa się týlko do ok 35°. Jak dojdzie do mnie zamówiona lampa to rozkręcę ją i zobaczę co ma w środku.

siema, używsz dalej tej lampy? jak z rzeczywistą mocą?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, katani napisał:

siema, używsz dalej tej lampy? jak z rzeczywistą mocą?

Już nie używam tej świetlówki. Kupiłem lampę LEDZEAL. A ta "żaròwka" ma diody 3 watowe wysterowane na 1W. Całkowita jej moc to 12W - sprawdzane miernikiem mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.