Skocz do zawartości
rafaghub

Jaka sol do młodego akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na start mialem kupiona Instant Ocean,ale juz nie konczy

Jaka dobra sol proponujecie do młodego akwarium 3 miesiace?

może zostać przy Instance Ocean?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sól Instant Ocean :)) Nie za bogata, w sam raz aby na początek nie mieć problemów z plagami. Potem zawsze można zmienić na inną jak się akwarium rozbuja. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Af reef salt, używałem od początku przez 1.5 roku i nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://reefhub.pl/sol-akwarystyczna-test-porownawczy/  mnóstwo ciekawych informacji

Obecnie używam Tropic Marine i bardzo polecam, zero plag itd. ale to raczej do "starego" akwarium. Jedynie mogę dodać, że na soli nie warto oszczędzać. Miałem przygodę z Blue Tresure , duże wahania parametrów i mocno się zbrylała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Sawiksaw napisał:

A co powiecie o soli hiker ocean??? 

Gdzieś było na grupie fb że jest bardzo bogata i należy mieć już pewną masę koralową żeby problemów nie było

 

Obecnie używam tropical reef plus, bardzo dobra sól lecz nie wiem jak by start na niej wyglądał bo jest dość bogata 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropic Marin Pro Reef to najlepsza sól jaka istnieje, ewentualnie ATI  w płynie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, rafaghub napisał:

Witam

na start mialem kupiona Instant Ocean,ale juz nie konczy

Jaka dobra sol proponujecie do młodego akwarium 3 miesiace?

może zostać przy Instance Ocean?

No przecież każdy poleci Ci taką sól, jakiej sam używa, ewentualnie taką jaką promuje. Ja na przykład jadę na red sea niebieskiej, zadowolony jestem, polecam:-)

A poważnie, to jeśli się już kończy stara sól, to najlepiej kup taką samą. Raz, że sól lepiej zmieniać stopniowo, przez jakiś czas mieszać starą i nową przy podmiankach, powoli co raz więcej nowej dawać, żeby nie było gwałtownej zmiany. Więc, żeby zmienić sól, będziesz potrzebował jeszcze trochę starej. A dwa, to jak się nic złego nie dzieje, to po co kombinować ze zmianą soli? Jesteś niezadowolony z obecnej soli? Jakieś problemy masz z nią związane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 15:32, rafaghub napisał:

Witam

na start mialem kupiona Instant Ocean,ale juz nie konczy

Jaka dobra sol proponujecie do młodego akwarium 3 miesiace?

może zostać przy Instance Ocean?

Moim zdaniem zostań przy tej co miałeś chociaż ja też dopiero chłonę wiedzę ,wystartowałem 3 tygodnie temu z morskim ale raczej bym nie mieszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.