Skocz do zawartości
Kiks

Maxspect nano-tech bio -media

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy MAXSPECT NANO-TECH BIO-MEDIA w kaskadzie fzn3 to dobry pomysł? 

Edytowane przez Kiks (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dołączę się do pytania. AF Bio fill tak samo?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde złoże będzie dobre, w sumie wszystko zależy od wyobraźni i zasobności portfela. Śmiało mogę polecić kulki maxspecta, ceramike z seachema i sery. Tych trzech używam i jestem zadowolony. Siporax warto poukładać by nie gromadził się w nim syfek. Kulki trzeba przedmuchać itd. W kaskadzie warto jeszcze zastosować watę by mechanicznie odflitrować syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, natan2012 napisał:

Każde złoże będzie dobre, w sumie wszystko zależy od wyobraźni i zasobności portfela. Śmiało mogę polecić kulki maxspecta, ceramike z seachema i sery. Tych trzech używam i jestem zadowolony. Siporax warto poukładać by nie gromadził się w nim syfek. Kulki trzeba przedmuchać itd. W kaskadzie warto jeszcze zastosować watę by mechanicznie odflitrować syf

Czyli śmiało można dodać ile wejdzie? Nie przedawkuje  się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kiks napisał:

Czyli śmiało można dodać ile wejdzie? Nie przedawkuje  się?

Moim zdaniem nie zwłaszcza, że im mniejsze akwarium tym trudniej o parametry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami przycinamy klientom do kaskady czy filtra wewnętrznego bloki 

a tak polecamy również te media w formie podstawek, które łatwiej (zwlaszcza bez nóżek) zmiescic w malych filterkach

f3e6ee671c70018f3dc99d0164eb97b1.jpg

 


www.maxspect.pl  - Centrum Serwisowe FREY - Dystrybucja Maxspect 
www.salarias.pl - Internetowy Sklep Akwarystyczny Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał ile wejdzie. Niech sobie przeliczy na litraż. Ja jak miałem za dużo kulek, to miałem zerowe parametry NO3 i PO4. Pomogło wyjęcie kilku kulek. 112l, kaskada TIDAL i mam chyba 6 kulek, a parametry stabilne ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slavkos napisał:

Ja bym się wstrzymał ile wejdzie. Niech sobie przeliczy na litraż. Ja jak miałem za dużo kulek, to miałem zerowe parametry NO3 i PO4. Pomogło wyjęcie kilku kulek. 112l, kaskada TIDAL i mam chyba 6 kulek, a parametry stabilne ;)

 

Co jeszcze było w kaskadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kiks napisał:

Co jeszcze było w kaskadzie?

Tylko kulki i są nadal. Aktualnie tylko kulki + silicate clear bo z okrzemkami mam problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ważył bloczki bio z Maxspecta? Zastanawiam się co się bardziej opłaca 1kg kulek czy dwa bloczki? ( Myślę, że kształt nie powinien mieć znaczenia choć wydaje się, że bloczki mogą mieć więcej miejsc beztlenowych dla bakterii denitryfikacyjnych ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arek77 napisał:

Czy ktoś ważył bloczki bio z Maxspecta? Zastanawiam się co się bardziej opłaca 1kg kulek czy dwa bloczki? ( Myślę, że kształt nie powinien mieć znaczenia choć wydaje się, że bloczki mogą mieć więcej miejsc beztlenowych dla bakterii denitryfikacyjnych ).

Ponowie swoje pytanie, może ktoś z nocnych marków ma wyrobione zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam 1 blok przycięta w filtrze tunze 3161. Wybrałem blok , bo łatwiej go raz na jakiś czas przeczyścić szczoteczką w wodzie z podmiany. Jak dla mnie robi to robotę. Jest to jedyna moja filtracja. U Ciebie są koszyki więc spoko mogą być kulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulki chyba się nie zapychaja tak bardzo jak bloki i lepszy przepływ jest.Ja używam kulek i mam i 3kg na 600l i zarybione konkretnie w male rybki akwarium.wyjąLem wymieniłem się z kolega na kulki nowe to No3 poleciało do góry i zielono w akwarium się zrobilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Arek77 napisał:

Zastanawiam się co się bardziej opłaca 1kg kulek czy dwa bloczki?

Jeżeli chodzi o powierzchnie filtracyjną do ceny to kulki się bardziej opłaca kupić.

Edytowane przez Krzysiek K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.