Skocz do zawartości
lukanus

Mały sump do małej kostki z panelem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moja solniczka ma już prawie rok, kostka 40/40/40 z panelem 10 cm. W panelu Tunze 9001 i siporax  4L. Wszystko śmiga, niektóre korale SPS troszkę słabo rosną (troch za słabo karmiłem, już to zmieniłem), parametry wody prawie książkowe oprócz Mg-1500. Jeszcze się wszystkiego oczywiście uczę i chciałbym podziałać trochę z sumpem. Jako, że lubię cały czas coś dłubać zastanawiam się jak to ogarnąć. Z racji tego, że nie mam komina pozostaje mi tylko co? Albo rurki przelewowe albo pudełko. Nie wiem jak to ugryźć. Sporo się już oczytałem ale dalej nie wiem jak. Miejsce na sump mam w szafce i taki by panował 30/40/30 wys. Była by tam dolewka ok 9L(teraz mam 5L w butelce), komora wlotowa, chcę zrobić DSB wraz z refugium i komora pompy. Zwiększył bym ilość wody w obiegu oraz zwiększył bioróżnorodność całego systemu. Tylko jak, żeby to miało ręce i nogi i nie zalało salonu. Pasowało by dalej zostawić panel z siporaxem i pienidłem  tylko nie wiem czy to poszło by na jednej pompce tzn. panel i sump. Jak macie jakieś porady to chętnie skorzystam. 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób z panelu komin wywierć w nim dziury a cały sprzęt do sumpa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja jest, tylko mam w akwarium życie i raczej w takim stanie nie da się tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też o to chodzi. Myślałem żeby zrobić coś samemu ale ze zwykłej U rurki o względnie małym przekroju aby się nie zapowietrzalo. Mam już prawie gotowy system automatycznego wyłączenia pompy obiegowej w przypadku zbyt dużego poziomu wody w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad takim sumpem i takim przelewaem jak na zdjęciach. Co o tym sądzicie. Czy komora pompy może tak wyglądać? Czy musi być na całej szerokości. Szkoda trochę niewykorzystanego miejsca. W sumpie będzie tylko wlot, DSB z refugium, pompa powrotu z czujnikiem dolewki, termometr a reszta czyli cały siporax i pienidło zostawię w panelu. 

20200106_094933.jpg

Screenshot_2020-01-04-09-20-55.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem taki przelew z rurek diy w starym akwarium, i nie polecam. Szkoda na to czasu, jest głośny i ciągle się zapowietrzał. Przy takim małym akwarium ja bym zamówił nowe szkło z kominem  I całość przełożył. Koszt będzie niewielki i będzie działać jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Właśnie nigdzie nie znalazłem opinii o tym "przelewie" więc miałem taki zastosować. Lipa. Chciałem małym kosztem dołożyć troszkę życia i wody do całego systemu. Nad rozbudową swoją drogą myślę, ale już dużo większe oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.