Skocz do zawartości
kkrrystian

Lampa Led do 64l (40x40x40)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :) W końcu mam zamiar konkretnie ruszyć z swoją kostką:) Ponieważ szkło stoi puste od lipca, ale nie przeskoczymy niektórych rzeczy :) Mała dziecko = obowiązki i wydatki :) Ale wróćmy do tematu :) Cały czas chciałem robić samemu oświetlenie, ale nie wiem jak to będzie wyglądało estetycznie i cenowo wyjdzie mnie pewnie około 500-600 zł i powiedzcie mi czy do 1000 zł kupie jakąs fajną lampę do takiej kostki ? Bo nie wiem sam czy lepiej już robić samemu czy lepiej dołożyć do 1000 i mieć fajną lampe ale czy efekty będą na takiej lampie. W akwarium będzie parka błazenków, jakaś mała kolorowa rybka i krewetkai jakieś grzybki i LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za lekko ponad 1000zł kupisz AL Prime Hd. Do takiej kostki to będzie więcej niż dosyć. Lampki te naprawdę są ładne i fajnie świecą... Ewentualnie szukaj używek, czasami coś fajnego można wyrwać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno kupiłem okazyjnie ai prime HD za 550zl już z uchwytem. Wcześniej miałem lampę DIY/B/CW 15000K/ UV /V  sterowane aqma.

Jest przepaść między tym co było a jak jest teraz, jeszcze nie skończyła się aklimatyzacja ale od samego początku widać że wszystko w akwarium zadowolone a kolory naprawdę nieporównywalne. A sama funkcjonalność i możliwość ustawiana tej lampy to też naprawdę rewelacja :)

a jakbyś jednak chciał budować DIY to daj znać odsprzedam Ci elektronikę po taniości :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Dareklisc napisał:

Nie tak dawno kupiłem okazyjnie ai prime HD za 550zl już z uchwytem. Wcześniej miałem lampę DIY/B/CW 15000K/ UV /V  sterowane aqma.

Jest przepaść między tym co było a jak jest teraz, jeszcze nie skończyła się aklimatyzacja ale od samego początku widać że wszystko w akwarium zadowolone a kolory naprawdę nieporównywalne. A sama funkcjonalność i możliwość ustawiana tej lampy to też naprawdę rewelacja :)

a jakbyś jednak chciał budować DIY to daj znać odsprzedam Ci elektronikę po taniości :)

 

widocznie miałeś jakieś słabe to diy,zle dobrane diody i może jakość


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maiłem lampę DIY świeciła fajnie, zmieniłem bardziej ze względów estetycznych na Hydrę. Ale nie widziałem lampy DIY, która świeciła porównywalnie do AI, PS lub Radiona, a te 3 brałem pod uwagę był jeszcze Maxspect, ale temat odpuściłem. Diody diodami, ale optyka w lampach fabrycznych tych producentów bije na głowę różne kolimatory dostępne w sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka wasza rada ? Lepiej kupić taką Ai Prime HD? Myślałem też nad Kessil A160. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen ogólnie rzecz biorąc byłem zadowolony z swojej lampy, jednak po podłączeniu AI jest zdecydowanie lepiej. Dobór diod do lampy DIY napewno zadecydował ale jak się niema wcześniej porównania z innymi lampami to ciężko zrobić tak żeby za 1 razem było ok :) byłem w trakcie robienia 2 lampy na aqma chciałem odwzorować hydrę 26 ale trafiłem okazję z ai prime to odpuściłem temat już w trakcie realizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie jeszcze KESSIL A160WE TUNA BLUE mi bardzo podoba sie światło z tych lamp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgar napisał:

zobacz sobie jeszcze KESSIL A160WE TUNA BLUE mi bardzo podoba sie światło z tych lamp 

Na 99% zamawiam ta Ai Prime 16HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.