Skocz do zawartości
Dexter2k13

Dokładne pompy dozujące

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zautomatyzować podawanie preparatów do metody probiotycznej w moim zbiorniku. Zastanawiam się czy są jakieś pompy dozujące czterokanałowe które by były na tyle precyzyjne aby podawać po 5 kropli roztworu ? Obliczyłem  sobie , że 5 kropli to ok 0.2 ml. Czy ktoś coś takiego stosował w podobnych gabarytami zbiorniku do mojego (ok 500L obieg) Czy ktoś wie jaka pompa dozująca sobie poradzi z takim wyzwaniem? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno produkty z PS - są dostępne u pani Jadwigi " Morskiej" :) 

Co do innych produktów to nie wiem.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% Doster AT-1 ja taką mam i jest właśnie od 0.2ml


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, NAP napisał:

Fajny, Tylko, że 2tyś troche szkoda mi na taką pierdołę. Zastanowię się nad tym At-1 Doster. Ale nie pali mi się, chociaż codziennie podawać te kropelki po 2,5 miesiąca mi sie znudziło :) Dziękuję za odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dexter2k13 napisał:

ylko, że 2tyś troche szkoda mi na taką pierdołę.

oj tam wkleiłem pierwszy leszy link...tu taniej...ewentualnie używkę można

https://www.coralhouse.pl/pacific-sun---kore-5th-starter-edition~p33556

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A włąsnie rozmawiałem z Panem Konradem ze sklepu coral house, Polecał mi własnie ta pompę co pisała wyżej @Beti i możliwe , że na nią się zdecyduję. Ale mam na to czas, nie pali mi się pod nogami :) Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral Box WF-04 WIFI    dokładność 0.01 ml .   Zależnie od gęstości płynu i średnicy końcówki  kropla to  około 0.04 - 0.06  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kropelkować? Nie łatwiej rozcieńczyć roztwór RO żeby podawać powiedzmy koło 5-10ml zamiast 0.2ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Gr4b3Q napisał:

po co kropelkować?

no właśnie po to by nie rozcieńczać...tak przekornie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT 1 V2 Plus. kosztuje koło 600zł ale ma dozowanie od 0,1ml. MOzesz do niego podłączy termometr dolewkę i sonde ph. Posiadam, jestem zadowlony. Raz przy montaży kalibrowałem, 5 ml trzeba wlać. podaje płyn w formie kropelkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT 1 V2 Plus zdecydowanie , cena i jakoś super 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrs napisał:

AT 1 V2 Plus. kosztuje koło 600zł ale ma dozowanie od 0,1ml. MOzesz do niego podłączy termometr dolewkę i sonde ph. Posiadam, jestem zadowlony. Raz przy montaży kalibrowałem, 5 ml trzeba wlać. podaje płyn w formie kropelkowej.

 

Godzinę temu, fidelart napisał:

AT 1 V2 Plus zdecydowanie , cena i jakoś super 

o dzięki wielkie, właśnie chciałem zakupić nową automatyczną dolewkę, bo moja jest mocno leciwa. Fajnie dzięki. Chyba już wiem na co postawię. Możecie jeszcze powiedzieć jak jest z dokładnością tych pomp? Mógłbym ją skalibrować aby 2x dziennie podawała po 0.1 ml? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dexter2k13 napisał:

 

o dzięki wielkie, właśnie chciałem zakupić nową automatyczną dolewkę, bo moja jest mocno leciwa. Fajnie dzięki. Chyba już wiem na co postawię. Możecie jeszcze powiedzieć jak jest z dokładnością tych pomp? Mógłbym ją skalibrować aby 2x dziennie podawała po 0.1 ml? 

do 24 dawek mozesz dać na dobrę od 0,1ml. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, piotrs napisał:

do 24 dawek mozesz dać na dobrę od 0,1ml. 
 

To nieprawda. Dawka 0,1ml powoduje zapowietrzanie się. Walczę z tym już ponad rok. Najmniejsza stabilna dawka jaką udało mi się uzyskać to 1,6ml podzielona na pół. I to tylko na jednym kanale. Inne zaczynają stabilnie działać od 2ml podzielone na pół. Nawet pompy za kilka tysięcy nie dają 100% pewności. Przy takich dawkach jedynie pompy infuzyjne sobie radzą. Wyjątek stanowi zestaw zakończony wtryskiem ale tu już mowa o dziesiątkach tyś zł. 

Najtańsza pompa infuzyjna na allego jaką udało mi się znaleść to 800zł za używkę

Problemem są niewielkie gazy wytwarzane przez płyny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fidelart napisał:

Ja dozuje 1ml i nie zapowietrza sie nic

Zależy jeszcze na jaką wysokość podnosisz płyny. U mnie jest zasysanie na wysokość 40cm i tłoczenie metr. W przypadku kiedy nie podnosi się płynów na wysokość zbiornika głównego, problem zwykle nie jest zauważalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To warto napisać w jakich warunkach tak się dzieje :)

 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto również zastanowić się jak dokładną kalibrację pomp jesteśmy w stanie przeprowadzić. Bo nie zawsze chodzi o samo ustawienie 0.2ml tylko czy tyle faktycznie poda pompa. Oraz co się stanie z baniakiem gdy pompa się zawiesi... To tylko elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2020 o 00:11, dla syna napisał:

To nieprawda. Dawka 0,1ml powoduje zapowietrzanie się. Walczę z tym już ponad rok. Najmniejsza stabilna dawka jaką udało mi się uzyskać to 1,6ml podzielona na pół. I to tylko na jednym kanale. Inne zaczynają stabilnie działać od 2ml podzielone na pół. Nawet pompy za kilka tysięcy nie dają 100% pewności. Przy takich dawkach jedynie pompy infuzyjne sobie radzą. Wyjątek stanowi zestaw zakończony wtryskiem ale tu już mowa o dziesiątkach tyś zł. 

Najtańsza pompa infuzyjna na allego jaką udało mi się znaleść to 800zł za używkę

Problemem są niewielkie gazy wytwarzane przez płyny. 

To że ty masz kiepską pompę nie znaczy że tak wszystkie działają  . Dozuję już dwa lata  po kropli  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SU1 napisał:

To że ty masz kiepską pompę nie znaczy że tak wszystkie działają  . Dozuję już dwa lata  po kropli  . 

Czyli jednak jesli ustawi się na pompie 0.2ml to poda te 0.2 ml zawsze? Czy jest ktoś w stanie przeprowadzić coś ala test z dokładnością dawki na pompie at1 v2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ma dokładność 0.01  to  czemu  ma nie podać , 0.2 . 
Fito dawkowałem  0,48   w 6 dawkach na dobę   więc jednorazowo szło 0,08  . A teraz  SIM Trace  rozrzedzony RO   6 dawek dobowych po  0,16 .

ps: mowa oczywiście  o wifi coral box 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SU1 napisał:

To że ty masz kiepską pompę nie znaczy że tak wszystkie działają  . Dozuję już dwa lata  po kropli  . 

Mówię tu o dozowniku AT1 plus. Problem został potwierdzony przez serwis fabryczny niemożliwy do zrealizowania. Autor tematu ma sumpa, więc problem może go nie dotyczyć ale fakt jest taki że pompy jakie są zastosowane w tym modelu mają problem z dozowaniem bardzo małych dawek w szczególności kiedy płyn jest podnoszony stosunkowo wysoko. Wg serwisu pompa jest sprawna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.