Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Ustawienia hydra 26

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Mam dylemat dotyczący ustawień hydry 26. Jeden facet polecił mi program ab+ żeby ustawić fabrycznie bo wtedy jest pełne spectrum ale oryginalny program daje mi 57w na 90 l wody . Dużo ludzi widzę że z ledami podchodzi nawet do 1w/1l A co za tym idzie musiałbym modyfikować ab+. Dając więcej niebieskiego i RB wg tego faceta traci się spectrum i nie jest to dobre A nie chodzi tylko o watty.  A jakie jest wasze zdanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hydre 32 (przy akwa 80l) i lecę na ustawieniach Sexbyego, tyle że podzielonych przez 5, czyli jakieś 13%mocy lampy na razie, z zredukowanym do 2% w szczycie dnia cool white.
2 dni po zmianie seriatopory grymasily I od strony lampy miały mniej wyciągnięte polipy, teraz po 14 dniowym zakończonym trybie aklimatyzacji zauważyłem że są puszyste, może minimalnie przy zapalaniu t5 wciągają.
Generalnie będę bardzo powoli zwiększał moc, myślę że do 25% i zmniejszał czas świecenia t5 do 3-4h, ale raczej od t5 nie odejdę, gdyż bardzo ładnie likwidują dyskotekę w akwa, no i troszke boję się utraty koloru od spodu sps.
Ale czas to zweryfikuje, póki co kh wróciło do normalnego spożycia co mnie bardzo cieszy[emoji16]

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie musisz obserwować korale, jeśli rosną i nie grymaszą, to nie kombinuj...jeśli mają oznaki prześwietlenia lub braku światła to modyfikuj... Hydra ma masę dostępnych gotowych programów wystarczy poszukać. A co do tych 1w/l to spokojnie ledy ledom nie równe...zresztą są akwaria z ssz na t5 ze znacznie mniejszą ilością światła i korale wyglądają zdrowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomilem ab+. Zobaczę jak to pójdzie.  Dużo ludzi zagranicznych jedzie na saxby albo ab+ i z powodzeniem nawet acropory mają więc myślę że temat do ogarnięcia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam Saxby-ego po małych modyfikacjach i dla mnie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NAP napisał:

Ja też używam Saxby-ego po małych modyfikacjach i dla mnie jest ok

Dla mnie za dużo białego musiałbym zmniejszyć A ab+ ma staly poziom 20% zobaczymy czy to wystarczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, na jakiej wysokości powiesiliście wasze hydry ?  Ja do tej pory u siebie miałem 30 cm od lustra wody, ale wlasnie wczoraj podniosłem o jakies 15 cm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, japko napisał:

na jakiej wysokości powiesiliście wasze hydry

A jakiej głębokości masz zbiornik? Wydaje mi się, że to zdecydowanie za wysoko . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22cm nad lustrem. Głębokość od lustra do dna akwa 37cm.
Tez myślę dać wyżej tyle że lampa daje po oczach [emoji849]

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiszą 27cm nad lustrem wody i to jest maksymalna wysokość na jaką pozwalają uchwyty DD dedykowane do Hydry i faktycznie przy tej wysokości dwie lampy oświetlają całą powierzchnię akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Reefbos napisał:

A jakiej głębokości masz zbiornik? Wydaje mi się, że to zdecydowanie za wysoko . . .

Mam małe akwarium 55l wym 45/34/36 czyli dosyć płytko. Musze jeszcze raz sprawdzic wysokość ale wydaje mi sie ze wczesniej miałem ustawione na jakieś 12 cali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, japko napisał:

45/34/36 czyli dosyć płytko

36 to głębokość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Reefbos napisał:

36 to głębokość?

Tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przykręcić moc niż podnosić lampę wyżej?

Będziesz tracił sporo światła a co za tym idzie i mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem raz jeszcze, obecnie mam na wysokości 37 cm od lustra wody i powiem Wam, że pewnie tak zostanę. Do tej pory zmniejszałem moc, ale czytając ten temat uświadomiłem sobie że zmniejszając moc zmieniam też widmo światła, dlatego tym razem zwiększyłem wysokość pozostawiając oryginalne ustawienia (AB+ JayC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.