Skocz do zawartości
mirko20

Marine power reef plus salt

Rekomendowane odpowiedzi

Tropical marine? Po zmianie z red sea niebieskiej nie zauważyłem żadnych zmian ani na plus ani na minus a kończę już wiaderko. Rozpuszcza się w miarę fajnie, woda szybko się klaruje.

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dareklisc napisał:

Tropic marine? Po zmianie z red sea niebieskiej nie zauważyłem żadnych zmian ani na plus ani na minus a kończę już wiaderko. Rozpuszcza się w miarę fajnie, woda szybko się klaruje.

Cos ci sie pomerdalo,to sól Tropicala,polskiego producenta.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @Testera,on jej uzywa i reklamuje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mirko20 napisał:

czy jest dobra?

Ja używam  od 5 miesięcy powiem dobra sól  trzyma fajnie parametry i zwłaszcza Mg nie jest w kosmosie. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam prawie rok, wszystko ok.

Duży plus za świetną rozpuszczalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam na promocji 20kg w Jadwiga morska i używam wszystko ok wcześniej miałam Red Sea ta podstawowa żadnych różnic nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Odświeżę temat,

Jakie poziomy otrzymujemy przy 33 i 35ppt?

Chodzi mi mi głównie o KH, Ca, Mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz do tabelki Aquaforest


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu mowa o Tropicalu, nie o AF

@Heweliuszjest na ich stronie internetowej opisane.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym doskonale ze mowimy o innej nazwie, brandzie ale nie o innym produkcie w srodku. 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Beti napisał:

 

@Heweliuszjest na ich stronie internetowej opisane.

Na stronie jest po podaniu numeru partii, chyba że gdzieś indziej, albo nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS_aquarium-types.png

RS_micromacro.png


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są wiesci, plotki, czy przypuszczenia.

Kiedys  zajmowalem sie dystrybucja Aquaforest na terenie UK, poznniej jako  produkt menedżer  w Evolution Aqua jezdzac po całym UK, oprocz tego targi, zaklady produkcyjne itp itd. Teraz pracuje jako analityk produktu i nadal w branzy. Tajemnica handlowa i kontrakt łaczy mnie juz tylko z obecnym pracodawca. A tak samo jak i wszyscy tutaj  jestem akwarysta. 

Tyle z mojego CV

Podam wszystko na przykladzie świetlówek T5. To ze ktos kupowal czy kupuje ATI, Giesemana, czy Red Sea. moze ale nie musi wiedziec ze zadna z tych firm fizycznie nie uruchamia lini produkcyjnej. Raz ze sie na tym nie zna, dwa ze nie ma kadry, trzy ze sie to nie oplaca. Mozna by wymieniac i wymieniac i opowiadac jaksie robi biznesy. Zleca sie to firmie takiej jak Osram, Narva, Sylvania czy Philips. Tesla tez nie robi dla siebie baterii a korzysta z z firm ktore sie na tym naprawde znaja.

Nie wiem dlaczego Aquaforest w Polsce dosłownie nienawidzi tyle osob. Tego nie ma w zadnym innym kraju. W UK D-D ludzie sobie chwala rodzimego producenta bo maja wsparcie z pierwszej reki. Kupuja Red Sea bo czesc firmy zarejetsrowana w UK, ale juz nikt nie zagłębi sie kto jest wlascicielem. 

 

 

 

 

 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Podam wszystko na przykladzie świetlówek T5. To ze ktos kupowal czy kupuje ATI, Giesemana, czy Red Sea. moze ale nie musi wiedziec ze zadna z tych firm fizycznie nie uruchamia lini produkcyjnej. Raz ze sie na tym nie zna, dwa ze nie ma kadry, trzy ze sie to nie oplaca. Mozna by wymieniac i wymieniac i opowiadac jaksie robi biznesy. Zleca sie to firmie takiej jak Osram, Narva, Sylvania czy Philips. Tesla tez nie robi dla siebie baterii a korzysta z z firm ktore sie na tym naprawde znaja.

To dotyczy większości branż i produktów dostępnych na rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Grzegorz Dyzma napisał:

To nie są wiesci, plotki, czy przypuszczenia.

Kiedys  zajmowalem sie dystrybucja Aquaforest na terenie UK, poznniej jako  produkt menedżer  w Evolution Aqua jezdzac po całym UK, oprocz tego targi, zaklady produkcyjne itp itd. Teraz pracuje jako analityk produktu i nadal w branzy. Tajemnica handlowa i kontrakt łaczy mnie juz tylko z obecnym pracodawca. A tak samo jak i wszyscy tutaj  jestem akwarysta. 

Tyle z mojego CV

Podam wszystko na przykladzie świetlówek T5. To ze ktos kupowal czy kupuje ATI, Giesemana, czy Red Sea. moze ale nie musi wiedziec ze zadna z tych firm fizycznie nie uruchamia lini produkcyjnej. Raz ze sie na tym nie zna, dwa ze nie ma kadry, trzy ze sie to nie oplaca. Mozna by wymieniac i wymieniac i opowiadac jaksie robi biznesy. Zleca sie to firmie takiej jak Osram, Narva, Sylvania czy Philips. Tesla tez nie robi dla siebie baterii a korzysta z z firm ktore sie na tym naprawde znaja.

Nie wiem dlaczego Aquaforest w Polsce dosłownie nienawidzi tyle osob. Tego nie ma w zadnym innym kraju. W UK D-D ludzie sobie chwala rodzimego producenta bo maja wsparcie z pierwszej reki. Kupuja Red Sea bo czesc firmy zarejetsrowana w UK, ale juz nikt nie zagłębi sie kto jest wlascicielem. 

 

 

 

 

 

Nie wiem czy nienawidzi, ja powiem o sobie. Założyłem akwarium 3 lata temu i startowałem na produktach af i dalej tak jest, ale od początku akcja z solą, co wiaderko to inne parametry, butelki typu aminokwasy, vitality - jak nie do połowy puste, to pęknięte zakrętki.

Do prochów balinga nic nie mam ale do component strong już tak - każda ma inną zawartość, nigdy nie trafiłem żeby każda butelka była wypełniona taka sama objętością, jak nie wcześniej się kończy a, to później zostaje nadmiar k...

Chyba to zniechęca do dalszej współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na komentarz tych osób, które niedawno twierdziły, że wystarczy dwie podmiany zrobić na af zamiast na tropikalu, żeby baniak wysadzić:ph34r: Jako że używali produktów obydwu marek, ich obserwacje mogły by być cenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie bronie Aquaforest ani nie bede podwazał wybuchnietych zbiornikow. Wtopy, zaliczała kazda firma bo nie upilnujesz wszytskiego i wszytskich. Opowiesci o wybuchajacych zbiornikach slyszalem od zawsze. 

Wysadzało je DSB, Sol Tropic Marin KH 5, zaedzewiały magnes Tunze, itd itp.

ALE, i podkreslam ALE bardzo mocno. Tak jak długo mam styczność z morsczyzna nigdy nie mialem osobiscie stycznosci z wysadzonym baniakiem.  Wszytsko opowiesci forumowe. Ze ktos cos słyszal, ze komus poleciał cały baniak w jedna noc, kilka dni.  Ludzie kłamia , nie przyznaja sie do własnych porazek, nie przyznaja do bledu.   Owszem zmiana produktu baniak kuleje, od samego wkladania rąk odpieniacz przestaje pienic.

Jak ktos ma wiedze i umiejetnosci to poprowadzi akwarium na kazdym brandzie pod warunkiem ze wie czego potrzebuje system i stara sie to rozkminic. Potrzeby zwierzat a nie nie zrozumiec produkt. Akwarium to bardzo złożona ukladanka, my ja skladamy. Nasza odpowiedzialnosc to co łaczyc z czym i miec otwarta głowę jesli chodzi o produkty i marketing.

 

Akwarium to wiedza a nie wiara w produkty 

 

 

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to mnie Prezesie oświeciłeś , nie świadomy kupiłem właśnie tą sól na start mojego zbiornika. Miałem dylemat na jakich produktach będę prowadził zbiornik. Teraz już wiem , że jak start przebiegnie bezproblemowo , to będą to produkty AF .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Wiem o tym doskonale ze mowimy o innej nazwie, brandzie ale nie o innym produkcie w srodku. 

Czyli chcesz tu wszystkich przekonać że AF a Tropical to jest ta sama sól w środku? tylko inni producenci ? Jeśli dobrze rozumiem. 

Brzmi jak jakiś absurd, ale można to sprawdzić co chętnie uczynię.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Grzegorz może mieć sporo racji. Aczkolwiek daleko byłabym od stwierdzenia, że to te same sole. Raczej jedni korzystają z linii produkcyjnej innych ( tak, z TYCH betoniarek)ale receptura będzie inna. Pytanie jak sprawa będzie wyglądać pod względem kontroli jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dadario napisał:

Myślę, że Grzegorz może mieć sporo racji. Aczkolwiek daleko byłabym od stwierdzenia, że to te same sole. Raczej jedni korzystają z linii produkcyjnej innych ( tak, z TYCH betoniarek)ale receptura będzie inna. Pytanie jak sprawa będzie wyglądać pod względem kontroli jakości. 

O właśnie o to to mi chodzi,  to że korzysta z lini produkcyjniej nie oznacza że są te same parametry soli i można  powiedzieć że ta sól  to idento co Af, myślę ze w tym momencie bylo by pozamiatane dla Tropicala a tysiące ludzi co zaufało producentowi hmm...w tym np ja :) No nic, może czas pomyśleć nad Tropic Marin 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Beti napisał:

O właśnie o to to mi chodzi,  to że korzysta z lini produkcyjniej nie oznacza że są te same parametry soli i można  powiedzieć że ta sól  to idento co Af, myślę ze w tym momencie bylo by pozamiatane dla Tropicala a tysiące ludzi co zaufało producentowi hmm...w tym np ja :) No nic, może czas pomyśleć nad Tropic Marin 

Beti z całym szacunkiem dla ciebie - pleciesz farmazony ( pomyślałem sobie dosadniejsze określenia :) )

6 stycznia napisałaś "Ja używam  od 5 miesięcy powiem dobra sól  trzyma fajnie parametry i zwłaszcza Mg nie jest w kosmosie. "

A teraz z wiedzą, że to (prawdopodobnie) produkt AF to już myślisz o innej soli???

Dziwne.

Szczerze mówiąc sam chciałem "spróbować" tej soli i pewnie tak zrobię, bez względu na świeżo zdobytą wiedzę ( i nie to, że AF jest beee)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.