Skocz do zawartości
mirko20

Marine power reef plus salt

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie chce nikogo przekonywac. Kazdy stosuje co uważa i jak chce. Tylko chodzi mi by akwarysci mieli pewna doze świadomości kiedy miotaja nimi rozterki lub zaczyna sie gównoburza. Zalezy mi zeby skonczył sie ciemnogród a forum miało pewien poziom merytoryczny.

BETONIARKA !!! Padlo nie raz na forum i pewnie jeszcze nie raz padnie. Nie chce byc uszczypliwy, zadna osobista wycieczka do nikogo. Ale dla mnie to wyraz wspomnianej wyzej merytoryki, poziom wiedzy czy pewnej ogolnej swiadomosci. Otóż  istnieja mieszalniki sporzywcze, przemysłowe, z najwyzszej jakosci stali ktorych sie do tego uzywa. Połprodukty hygroskopijne wymagaja ""klimatu"" w hali produkcyjnej. To nie jest technologia NASA ale nie sa to tez tanie i proste rzeczy. Partie połproduktow maja pewne widełki parametrów, ale nadal musza isc w koknretnej ilosci i kolejnosci.

Co do parametrow soli wystarczy porownac instrukcje z obu wiaderek, gramatura na zasolenie, sposob mieszania no i cene za kilogram. 

A to ze Tropical dostarcza pokarmy dla AF to tez nie grzech bo kto lepiej znałby sie na pokarmach jak nie firma z 40 letnim doswiadczeniem. 

 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, montymick napisał:

Beti z całym szacunkiem dla ciebie - pleciesz farmazony ( pomyślałem sobie dosadniejsze określenia :) )

6 stycznia napisałaś "Ja używam  od 5 miesięcy powiem dobra sól  trzyma fajnie parametry i zwłaszcza Mg nie jest w kosmosie. "

A teraz z wiedzą, że to (prawdopodobnie) produkt AF to już myślisz o innej soli???

Dziwne.

Szczerze mówiąc sam chciałem "spróbować" tej soli i pewnie tak zrobię, bez względu na świeżo zdobytą wiedzę ( i nie to, że AF jest beee)

A czego Ty chcesz, oczekujesz piszesz mi tu jakieś (sorry) ..., to że używam tej soli 15miesiecy nie oznacza że nie mogę zmienić na inną, bo jeśli się okaże że używam nieświadomie dalej tej samej soli co kiedyś od AF tylko pod inną marką to raczej mogę mieć pretensję tak ? i pomyśleć nad zmianą, choć szczerze dawno nad tym myślałam.

Spokojnie wyjaśniamy,  nie tak nerwowo podejdź bardziej merytoryczne do sprawy ;)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wczoraj dojechały dwa duże wiaderka tej Plus , zmiana z niebieskiej red sea , byle woda nie będzie fioletowa  :rolleyes: Ale ja już tak mam ,że z dwa/trzy wiadra jednej soli i zmiana , po AF ,FM,Colombo,Redsea czas na Aquafo___pfuuuuuuu __________Tropical :D 

A z tymi pokarmami to na pewno racja , ostatnio kupiłem z Tropicala granulki garlic coś tam, bo mi sie kończyły z AF ,gołym okiem widać ,że to to samo. Teraz jestem pewny ,że to ten sam produkt w innym opakowaniu. 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.