Skocz do zawartości
pdz

Jak odłowić babkę

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jak odłowić babkę ? Robi mi w akwarium górę z aragonitu, równałem, ona z powrotem robiła, więc myślę, że dosypię nieco aragonitu ale i ten przemeblowała.

Jak ją odłowić ? Nie wiem czy siatką (muszę kupić) dam radę czy jednak pułapka ?

Jeżeli pułapka , to jakaś DIY czy kupić , jaką ?

Jak najlepiej zwabić babkę ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja u mnie odlawiam skutecznie wszystko pułapka z butelki [emoji6]

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak Ci to przeszkadza? Większość babek w końcu będzie budować zamki z piasku, ze swoją już nie walczę, niech ma tak jak chce, przynajmniej piach jest czysty :)Przez chwilę miałem dwie babki w zbiorniku odłowiłem je siatką. Przygłodziłem ryby dwa dni, a potem wsadziłem przy jej norce siatkę z rozpuszczoną kostką lasonogów, 10 minut i była w wiadrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie czyści, zrobiła górę i tyle, zasypuje korale, które akurat są w pobliżu.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja starałem sie odłowić chromis margaritifer to jedyne co przyniosło rezultat to najmniejszy haczyk na ryby, najcieńsza żyłka i 10 minut roboty. Inne sposoby na tego cwaniaka nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, MichalCz napisał:

Jak ja starałem sie odłowić chromis margaritifer to jedyne co przyniosło rezultat to najmniejszy haczyk na ryby, najcieńsza żyłka i 10 minut roboty. Inne sposoby na tego cwaniaka nie działały.

Lol :) 

Wędkarz akwarystyczny :) 

A tak serio to próbuj tak jak kolega Ejdżej88 pisze lub próbuj wieczorem z latarką łowić - wtedy ryby są bardzo ospałe.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale mówiłem poważnie.

Z ta rybą był taki problem że jak podchodziłem do akwa to od razu się chowała w skały. Wszystko co włożyłem do zbiornika typu pułapki to przez 2 dni nie wychodziła. Aż tu na forum wyczytałem o haczyku i żyłce. Zadziałało w ciągu 10 minut. Ale zrobisz jak uważasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tapajos32 napisał:

Nie no świetny pomysł kaleczyć ryby haczykiem wędkarskim......

Nic rybie nie będzie. Zwykły mini haczyk bez zadziorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy haczyk na ryby ma zadzior bo taka jest mechanika jego działania - ergo nawet jeśli nie ma zadzioru to i tak porani rybę - rana po haczyku stanie się wrotami zakażenia , pomijając stres i ból zdadany rybie ….

Zauważyłem ze na forum pojawiają się dziwne porady kiedyś był temat o tym żeby używać molinezji jako indykatora dojrzewania akwarium teraz łowienie ryb w akwarium haczykiem ….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Sądzę, że jak podbierak/siatka nie da rady to zrobię pułapkę DIY , na pewno nie haczyk , chyba , że dedykowana pułapka , w przyszłości mam zamiar odłowić 2 ryby jak podrosną i będą za duże na mój zbiornik.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odłowiłem kiedyś babkę rurką dł około 12cm  średnicy 5cm z jednej strony zaślepioną na stałe obwiązaną żyłką i zasypaną w piasku obok norki babki. Gdy babka wlazła do rurki kawałkiem plexi zasłoniłem wylot i żyłką wyciągnąłem babkę z rurką na powierzchnię.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.