Skocz do zawartości
Roman.P

Klasyfikacja "życia"

Rekomendowane odpowiedzi

A takie ogłoszenie : sprzedam dwa błazenki na żywy pokarm dla mureny lub skrzydlicy :) ? albo sprzedam dwa litry wody z działającego akwarium za 100 zł (gratis para błazenków) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny punkt który jest nie sprecyzowany w regulaminie.

Umieszczam zdjęcie szczepek - bo chcę sprawdzić czy urosną przez miesiąc. Cóż zawsze to można określić jako zdjęcia makro posiadanego w akwarium życia. Bo przecież w aktualizacjach własnych wątków niektórzy lubują się właśnie w ujęciu z bliska bo wstyd pokazać całość gdyż jest nieidealna. Wolno czy nie wolno?

Idąc tym torem znam przypadek gdzie zdjęcie zbiornika z zaznaczonymi kółkami musiało być usunięte. Ale przecież regulamin nie zabronił nigdzie kolorowanek na własnym zdjęciu. Zabrania sprzedaży poza targowiskiem - ale jak odpowiedzieć na pytanie pokaż który koral leci bez kółkowania zdjęcia ?

To przykład paranoi w jaką wpędziliście moderatorów.  I podpowiem nie tyle właściciele a sami użytkownicy bo to nie właściciele zgłaszają takie zdjęcia tylko Wy sami bo dlaczego On ma lepiej niż ja. Potrzebne są jasne zasady.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, chwialek napisał:

To przykład paranoi w jaką wpędziliście moderatorów.  I podpowiem nie tyle właściciele a sami użytkownicy bo to nie właściciele zgłaszają takie zdjęcia tylko Wy sami bo dlaczego On ma lepiej niż ja. Potrzebne są jasne zasady.

Trąbiłem od samego początku że to nie wina właściciela, a użytkowników że ten dział został zamknięty. Ludzie nie potrafili dostosować się do prostego regulaminu i wstawić choćby zdjęcie (żeby było śmiesznie to użytkownicy chcieli żeby sprzedający wstawiał zdjęcie sprzedawanego koralowca). Opisy były lakoniczne pisane na kolanie, 80% ogłoszeń było złych wiem bo byłem modem :P już nie wspominając podchodów robionych przez sklepy :P w edytowanych ogłoszeniach pojawiały się kolejne informacje sprzeczna z regulaminem, a moderator nie był w 100% tego upilnować :P czyli jak inaczej rozwiązać ciągle powtarzający się problem? po prostu zabrać możliwość i mieć spokój bo były ciągle GB, a moderator to był ten kat najgorszy z najgorszych heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz=

30 minut temu, =Fresz= napisał:

to nie wina właściciela

Wiesz kto odpowiada za ustalenie zasad panujacych na forum prywatnym ? Właściciel.
Dlatego pytamy zanim coś się nawywija. Bo moderatorzy też chyba nie znają jednoznacznej odpowiedzi na postawione przez nas pytania. Bo regulamin tego nie określił.

PS - sam zgłaszałeś protest na czatboxie o zdjęcia podstawek na ogólnym zdjęciu baniaka. A jeśli takie zdjęcia nie są zabronione to chyba są dozwolone.

Precyzyjności opisu też nie określa regulamin np nie precyzuje czy urządzenie jest sprawne w 100%, czy jest modyfikowane i w jakim celu...  gdzie wg zdjęć widać iż coś jest nie tak. Otóż moderator puszcza ogłoszenie bo jest zgodne z regulaminem jest cena miejscowość tag. Powinna być interwencja czy nie? Z poziomu użytkownika regulamin zabrania takiej interwencji - posty w ogłoszeniu powinny być tylko autora  ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem moderatorem (reszcie tez to nie przeszkadza, więc co mi tam), ale co tu interpretować i doprecyzowywać?

" 15. Od dnia 01.09.2019 wycofana została możliwość sprzedaży życia, kupna, zamiany na forum NR,(za wyjątkiem sprzedaży akwarium w komplecie z życiem tylko w całości) ..."

"Życie" jest żywe, więc żywe fito, wrotka, kiełże, glony, skała itp są "życiem" i co do zasady nie powinny być na forum wystawiane. Sucha skała, mrożonki, suchy pokarm, algi nori, zakonserwowane fito (typu easy booster) są martwe, więc "życiem" nie są.

A teraz dorzucanie tutaj innych tematów typu zdjęcia szczepek sprawi, że ten temat, podobnie jak i wszystkie poprzednie, zmieni się w pyskówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Słony leszcz napisał:

sprawi, że ten temat, podobnie jak i wszystkie poprzednie, zmieni się w pyskówkę.

To rola moderatorów by tak się nie stało. A nasza by dyskutować na argumenty. Wątek zdjęć specjalnie przytoczyłem aby nie tworzyć 100 tematów o nieścisłościach nadinterpretacyjnych... Nie moderatorzy ten element znaditerpretowali a właśnie szarzy użytkownicy.

37 minut temu, Słony leszcz napisał:

"Życie" jest żywe,

Bakterie są żywe ?  Easy Reef Booster - jest fitoplanktonem ? Artemia, mysis - jest pokarmem czy życiem czy różnicę robi forma opakowania? Sól probiotyczna - żyje? Gotowa woda morska... Właśnie nie jest to aż tak jednoznaczne.

Glon jest rośliną algi nori wolno kupić/sprzedać a glonów z przeznaczeniem dla wymagającego pokolca który nie chce się przestawić na martwy glon już nie ?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chwialek napisał:

Bakterie są żywe ?  Easy Reef Booster - jest fitoplanktonem ? Artemia, mysis - jest pokarmem czy życiem czy różnicę robi forma opakowania? Sól probiotyczna - żyje? Gotowa woda morska... Właśnie nie jest to aż tak jednoznaczne.

Glon jest rośliną algi nori wolno kupić/sprzedać a glonów z przeznaczeniem dla wymagającego pokolca który nie chce się przestawić na martwy glon już nie ?

A gdzie tu niejednoznaczności? Przecież sam doskonale znasz odpowiedzi na te pytania. A kupić można wszystko, ale nie koniecznie na tym forum. Bakterie... niby żywe, ale jeśli to produkt rynkowy (special blend, stability itp...), a nie własna jakaś produkcja, to bym je bardziej do "sprzęt, chemia" zaliczył. Tak samo sól probiotyczna. Z tym że to właśnie takie dzielenie włosa na czworo. Zrobisz listę co jest życiem, a co życiem nie jest, i zaraz 100 przykładów kolejnych dostaniesz wątpliwych. Zaraz Ci ktoś wyskoczy z "A co jak na cyrkulatorze są glony wapienne?" Droga donikąd.

Żeby nie było, nie jestem fanem decyzji o zakazie sprzedaży życia na targowisku, pomimo wielu ułomności uważam, że był to ważny element forum. Ale właściciele jasno (czasami wręcz brutalnie) dali do zrozumienia, że sobie tego na forum nie życzą. To czemu teraz mają służyć takie dyskusje, że może by jednak na glony zezwolili, albo na plankton, albo na skałę...? Ustępstwo było - sprzedaż całości przy likwidacji akwarium oraz "oddam za darmo". Nie wydaje mi się, żeby była intencja na więcej i raczej spodziewam się, że to dokładnie o to chodziło, żeby także glonami, fito, kiełżami, skałą itd nie handlować na forum. Podejrzewam, że właśnie po to jest totalny zakaz, żeby uniknąć dalszych dyskusji i doprecyzowań, co wolno, a czego nie, w jakich ilościach itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mnie przekonałeś aby nie pytać lepiej się domyślać, podejrzewać i na własny sposób interpretować, a jakoś to będzie. Mieć wiedzę dla siebie, bo po co pisać skoro i tak się zna własną interpretację odpowiedzi.

Z mojej strony EOT - o co chciałem zapytać w temacie to zapytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Słony leszcz napisał:

Ale właściciele jasno (czasami wręcz brutalnie) dali do zrozumienia, że sobie tego na forum nie życzą. To czemu teraz mają służyć takie dyskusje, że może by jednak na glony zezwolili, albo na plankton, albo na skałę..

Nie jestem nikogo adwokatem, ale proszę  nie przesadzaj że  właściciel zrobił to brutalnie.

Było o tym wiele razy i zapowiedziane o wiele wcześniej.

Napiszę  tyle nie zostały sprecyzowane jasno wytyczne kupna sprzedaży co do życia, ale już mogę powiedzieć że nie powinno być pod tym względem problemu, tylko dajcie nam trochę czasu postaram się to wyjaśnić. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, chwialek napisał:

Umieszczam zdjęcie szczepek - bo chcę sprawdzić czy urosną przez miesiąc. Cóż zawsze to można określić jako zdjęcia makro posiadanego w akwarium życia. Bo przecież w aktualizacjach własnych wątków niektórzy lubują się właśnie w ujęciu z bliska bo wstyd pokazać całość gdyż jest nieidealna. Wolno czy nie wolno?

Idąc tym torem znam przypadek gdzie zdjęcie zbiornika z zaznaczonymi kółkami musiało być usunięte. Ale przecież regulamin nie zabronił nigdzie kolorowanek na własnym zdjęciu. Zabrania sprzedaży poza targowiskiem - ale jak odpowiedzieć na pytanie pokaż który koral leci bez kółkowania zdjęcia ?

@@Beti prośba jeszcze tylko doprecyzowanie tej kwestii. To nie związane z targowiskiem ale funkcjonowaniem forum. Kółko nie zawsze musi oznaczać sprzedaży. A dodatkowo poza forumowe wykorzystanie tutejszej galerii też nie jest zabronione - chyba. Dla części osób może to być baza/magazyn zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że forum znajduje się na prywatnym podwórku, to my wszyscy je tworzymy. Wiele argumentów jest słusznych i dziękujemy tym, którzy wypowiadają się konstruktywnie w temacie. Rzeczywiście trzeba pewne rzeczy uściślić, ale nie oszukujmy się, nikt z nas nie zatrudni prawnika, który napisze regulamin zabezpieczający każdą ewentualność (i skasuje za to grubą kasę). Niestety, jeszcze takiego regulaminu nie ma, ale już pojawiaja się komentarze jak można by go obejść. 

Natomiast nie rozumiem problemu targowiska. Z jednej strony pojawiło sie mnostwo komentarzy, że można sprzedawać gdzie indziej , że jest band, że sa inne fora czy facebook, i jakie to niby fajne, a z drugiej strony są ciągłe narzekania na temat tego że targowisko na NR zostało ograniczone. Nie wspomne o tym, że głównym argumentem przeciwko, był brak możliwości "oddawania" bo inaczej życie "do kibla". Okazało się że był to mocno nietrafiony argument.

Dajcie nam trochę czasu, popracujemy nad uszczelnieniem regulaminu.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

Nie jestem nikogo adwokatem, ale proszę  nie przesadzaj że  właściciel zrobił to brutalnie.

Beti,  spoko. "Brutalnie" w sensie, dosadnie, jednoznacznie, a nie chamsko czy coś:-) Było kilka wypowiedzi w stylu "tak będzie i koniec, a jak się komuś nie podoba, to droga wolna".

2 godziny temu, chwialek napisał:

Ok mnie przekonałeś aby nie pytać lepiej się domyślać, podejrzewać i na własny sposób interpretować, a jakoś to będzie. Mieć wiedzę dla siebie, bo po co pisać skoro i tak się zna własną interpretację odpowiedzi.

Ja nie przekonuję, że lepiej jest się domyślać. Stwierdzam fakt, że niczego nie trzeba się domyślać, jest to już napisane w regulaminie - zakaz handlu życiem, jakimkolwiek. Po prostu nie rozumiem, po co wciąż tę samą dyskusje na nowo wywlekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2020 o 16:07, Słony leszcz napisał:

Po prostu nie rozumiem, po co wciąż tę samą dyskusje na nowo wywlekać...

Ano dlatego że pewnych form "życia" nie kupisz w sklepie a nie wszyscy mają konta na portalach społecznościowych lub chcą kupić coś od kogoś o którym się nic nie wie na OLX.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Roman.P napisał:

Ano dlatego że pewnych form "życia" nie kupisz w sklepie a nie wszyscy mają konta na portalach społecznościowych lub chcą kupić coś od kogoś o którym się nic nie wie na OLX.

Ja to rozumiem, tylko że właściciel forum jasno sprawę postawił, że nie chce handlu życiem tutaj. I po tych wszystkich awanturach raczej decyzji nie cofnie. To po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozumiem aczkolwiek nie muszę się zgadzać z decyzją właścicieli. Ale jak napisałem w pierwszym poście chodzi o to niby życie marginalne które praktycznie jednoznacznie stanowią pokarm lub elementy filtracji zostały jednoznacznie zaszufladkowane.  Nie szukam sposobu na obejście zakazu handlu koralami, rybami itd.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie można sprzedawać życia to po co na targowisku - sprzedam życie zabezpieczone hasłem.  A w zapytaniu o hasło odpowiedź  - "nie można  i sporo cię ostatnio ominęło".  Mam rozumieć, że sprzedaży życia już nie ma na forum  czy jest ale to tylko forum dla "elity morskiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, markus86 napisał:

To jak nie można sprzedawać życia to po co na targowisku - sprzedam życie zabezpieczone hasłem.  A w zapytaniu o hasło odpowiedź  - "nie można  i sporo cię ostatnio ominęło".  Mam rozumieć, że sprzedaży życia już nie ma na forum  czy jest ale to tylko forum dla "elity morskiej"

Tak dokładnie brzmiała odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@markus86 nie ma elit, po prostu dział życie został zamknięty. Zapraszam do lektury regulaminu (były zmiany) i wszystko będzie dla Ciebie jasne... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.