Skocz do zawartości
Roman.P

Klasyfikacja "życia"

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę moderatorów o doprecyzowanie co jest "życiem" w akwarium a co nim nie jest i uwzględnienie tego w regulaminie targowiska.

Fito i wrotka - życie czy pokarm?

Asteriny - życie czy pokarm dla pewnego gatunku krewetek?

Makroglony - życie czy pokarm dla pokolcy lub system filtracji?

Ożywiona lub "żywa" skała - to życie czy system filtracji? Zwłaszcza jeśli są na niej resztki koralowców.

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Roman.P napisał:

Proszę moderatorów o doprecyzowanie co jest "życiem" w akwarium a co nim nie jest i uwzględnienie tego w regulaminie targowiska.

Fito i wrotka - życie czy pokarm?

Asteriny - życie czy pokarm dla pewnego gatunku krewetek?

Makroglony - życie czy pokarm dla pokolcy lub system filtracji?

Ożywiona lub "żywa" skała - to życie czy system filtracji? Zwłaszcza jeśli są na niej resztki koralowców.

 

@Roman.P

ale  nie rozumie dlaczego pytanie do moderacji?:D przecież to nie my zrobiliśmy zakaz sprzedaży życia, i to nie my decydujemy czy można sprzedać glony,czy wrotke i w jakim dziale.

Tak samo nie moderator decyduje o zmianie regulaminu tylko właściciel, owszem moderacja może zaproponowac zmiany ale zatwierdza ich właściciel lub też administracja.

Nie tak dawno pisałam na czatbox że zajmę  się tym i będzie rozmowa na ten temat,ale jest ten okres świąteczny, i myślę że  odpowiedź padnie w tym tyg.

Glon- to filtracja 

Wrotka-pokarm

Fito-pokarm

to moje zdanie

Może jeszcze @Tester się wypowie

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieprecyzyjne adresowanie pytania. Oczywiście do Właścicieli i Adminów. Aczkolwiek zdanie i opinia "zielonych" też ma znaczenie.

Zapraszam do dyskusji na ten temat. Tylko bez GB.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałam i rozumie  zakaz sprzedaży ,kupna życia i bardziej tu chodziło o ryby, bezkregowce (krewetka,ślimak itp) koralowce.

glon,fito,wrotke tu nie było to sprecyzowane, ale fakt do jakiego działu to zatwierdzić  aby wystawić na targowisku.

Szczerze od września nikt nawet nie próbował sprzedać lub kupić  glonów  choćby w innym dziale,a sprawdzam teraz targowisko w 99% bo zawsze można coś przeoczyć ale raczej nie było 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Beti napisał:

 

Szczerze od września nikt nawet nie próbował sprzedać lub kupić  glonów  choćby w innym dziale.

Aby nie robić sobie problemów glony zdobyłem przez Facebooka pomijając nano reef. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A asteriny i skała?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, @Pawel napisał:

Aby nie robić sobie problemów glony zdobyłem przez Facebooka pomijając nano reef. 

Zgadza się miałeś do tego prawo, tak samo mogłeś kupić  w sklepie. 

Raczej tu trzeba rozwiązać problem od strony NR


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

Raczej tu trzeba rozwiązać problem od strony NR

O to właśnie chodzi. :clapping


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Roman.P napisał:

A asteriny i skała?

hmmm tu nie powiem? 

Co do skały-

Skala to skala i szczerze puszczamy takie ogłoszenia, są na targowisku.

Tak samo puszczamy sprzedaż życia korale,ryby ale w całości z akwarium. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, @Beti napisał:

Skala to skala i szczerze puszczamy takie ogłoszenia, są na targowisku

Wyobraź sobie takie ogłoszenie. Sprzedam żywą skałę porośniętą koralowcami.

Ktoś sprzedaje skałę a nie koralowce. ^_^


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roman.P napisał:

Wyobraź sobie takie ogłoszenie. Sprzedam żywą skałę porośniętą koralowcami.

Ktoś sprzedaje skałę a nie koralowce. ^_^

A to nie..

wg zamieszczonego zdjęcia jeśli skala jest czysta do zatwierdzenia.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że temat nie jest łatwy do interpretacji i we wszystkim musimy kierować się zdrowym rozsądkiem.

Na przykład:

Skala  = gola skala z definicji. Jeśli trafi się na niej jakiś polip to nie ma problemu o ile skalą w danym ogłoszeniu nie jest kawałek wielkości piłeczki pingpongowej.

A w ogóle to w tym wszystkim nie chodzi o to żeby moderatorzy byli policjantami i ścigali przestępców tylko żeby forumowicze sami przestrzegali zasad które akceptują przy zapisywaniu się na forum. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki był powód zakazu kupna/sprzedaży życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum, życia nie kupiłem, na Bandzie tak. Subiektywnie po zamknięciu działu sprzedam życie, jest mniej offów nabijaczy postów z nowych kont, którzy chcą wyrobić tylko limit postów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie duzo ludzi ucieklo do aqua-ref  ;)

Tam handelek kwitnie az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat . 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

Przyznam, że temat nie jest łatwy do interpretacji i we wszystkim musimy kierować się zdrowym rozsądkiem.

Na przykład:

Skala  = gola skala z definicji. Jeśli trafi się na niej jakiś polip to nie ma problemu o ile skalą w danym ogłoszeniu nie jest kawałek wielkości piłeczki pingpongowej.

A w ogóle to w tym wszystkim nie chodzi o to żeby moderatorzy byli policjantami i ścigali przestępców tylko żeby forumowicze sami przestrzegali zasad które akceptują przy zapisywaniu się na forum. 

 

Żeby przestrzegali, to muszą te zasady rozumieć. A niestety ciągle są wątpliwości, jak co interpretować. 

Gdyby zakaz dotyczył tylko ryb i koralowców nie byłoby problemu. Wszyscy wiedzą, co to ryba i koralowiec. Cała reszta może być pokarmem, włącznie z krewetkami i ślimakami, na przykład dla mureny czy rawki. No ale tak dobrze, to zapewne nie będzie. Więc może warto zrobić listę tego, co jest dozwolone i nie będzie problemu z rozumieniem regulaminu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Nik@ napisał:

Więc może warto zrobić listę tego, co jest dozwolone i nie będzie problemu z rozumieniem regulaminu.

Właśnie  miałam dokładnie taki pomysł aby w regulaminie targowiska w pkt 15 zrobić  podpunkt z taką  listą  lub wyraźnie napisać czego dotyczy zakaz.

Każdy  będzie  wiedział  i nie będzie problemu ze zrozumieniem.

Oczywiście jeszcze jest pytanie w jakim dziale ma być  taka sprzedaż (glonów, wrotki itp) lub kupno, czy w pozostałych czy utworzyć nowy.

Tu też  nie nasza decyzja ale spróbujemy co uda się  zrobić w tym temacie. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, @Pawel napisał:

Aby nie robić sobie problemów glony zdobyłem przez Facebooka pomijając nano reef. 

A ja zapytałem, dostałem odpowiedź i też nikt nie robił problemów. Właśnie o makroglony.

No, ale skoro fejsbuk taki wspaniały, tyle można "zdobyć" pomijając nano-reef - to dziwię się że jeszcze tu jesteś...

2 godziny temu, tedeus63 napisał:

Obiektywnie duzo ludzi ucieklo do aqua-ref 

 

2 godziny temu, tedeus63 napisał:

Obiektywnie duzo ludzi ucieklo do aqua-ref  ;)

Tam handelek kwitnie az milo

A wiesz może ile osób - nie pytam już o nicki :) Ale ile osób jesteś w stanie wskazać że odeszło?

@Beti - moim zdaniem to bardziej kwestia okazjonalności i sposobu, bo np. ja mógłbym co tydzień kilka porcji glonów na targowisko wrzucić, tak samo kilka osób ma stałe hodowle fito czy zoo - a nie o to chyba chodziło. Problem, bo przez paru handlarzy zrobił się syf i sporo osób oberwało rykoszetem.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti @TesterLiczę, że wraz z administracją zgłębicie temat doprecyzujecie odpowiednio regulamin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Roman.P napisał:

Zapraszam do dyskusji na ten temat. Tylko bez GB.

@Roman.P @Nik@- kończy się jak zwykle...

Dlatego może przypomnę pytanie, a właściwie prośbę ...

 

8 godzin temu, Roman.P napisał:

Proszę ___________ o doprecyzowanie co jest "życiem" w akwarium a co nim nie jest i uwzględnienie tego w regulaminie targowiska.

Fito i wrotka - życie czy pokarm?

Asteriny - życie czy pokarm dla pewnego gatunku krewetek?

Makroglony - życie czy pokarm dla pokolcy lub system filtracji?

Ożywiona lub "żywa" skała - to życie czy system filtracji? Zwłaszcza jeśli są na niej resztki koralowców.

Na czatboxie jakiś czas temu pytałem również o ślimaki które mogą być pokarmowe...
Kraby pokarmowe.
Żywą skałę z demontażu - która stanowi podbudowę pod korale. Skałę suchą - zdemontowaną z systemów - choć tu chyba nie ma wątpliwości czy to życie.

@Roman.P głupsze przemyślenie ale również mogące wykorzystać proponowaną lukę interpretacyjną.
Korale jako wsad do reaktora wapnia tu również w zasadzie martwe - więc czy można napisać wklejając zdjęcie zbiornika z kółkami robię cięcie i wyrzucam cena 40zł za zaznaczony fragment ... Bo przecież do reaktora chyba nie nadają się korale zdziesiątkowane nieznanymi patogenami - choć tu mam wątpliwość bo ph reaktora może okazać się zabójcze dla tych patogenów i wówczas "gruz" korali mógłby w nim skończyć... osobiście bym tego typu gruzu nie zastosował rafa wraz z jej mieszkańcami to naprawdę twardy osobnik - jeśli korale tyle przetrzymają to to co je zabiło musi być twardsze. Stąd pytanie czy zakup żywego gruzu jest dozwolony?

 

 


Prośba prywatna do osób wypowiadających utrzymajcie poziom i trzymajcie się tematu, nie chodzi o GB, żale, usuwanie kont itd. Odpowiedź prędzej pojawi się gdy dyskusja będzie na poziomie a nie pyskówki z próbą wymuszenia statystyk likwidacyjnych.

PS  targowisko = źródło problemów rozwiązanie zamknięcie.  Co nas czeka dalej ? Optymistyczne myśli 2020r :)

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek co nas czeka  w 2020 ?

Zamkną forum bo to już przechodzi w paranoje .

Ave 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chwialek @Roman.P  już zrobiliśmy wszystko,  co tylko się dało, kiedy moderowalismy to forum, aby regulamin został doprecyzowany. Nie został. Zamiast tego zostało zamknięte targowisko dotyczące życia, aby wyeliminować problem. Problem jednak pozostał.  Nadal są dziury w regulaminie. Nie wiem, po co wciąż próbujemy walczyc:) Co z tego, że pokazujemy te dziury? Co z tego, że uświadamiamy, że ludzie nie są w stanie szczerze podpisać się od tym, że będą przestrzegać regulaminu, skoro jego zasady są nadal nie do końca jasne?  

Niby likwidacja części targowiska miała załatwić problem, jednak Moderatorzy, którzy są na posterunku teraz, wciąż nie mają wlasciwych regulacji, aby sprawnie zarządzać na codzien tym forum. Muszą się gimnastykować i kierować się ciągle "zdrowym rozsądkiem". Wiele osób ten zdrowy rozsądek odbiera, jako wielką niesprawiedliwość, demonstracje "władzy", czepialstwo z osobistych antypatii lub chwilowe widzimisię.

Pomijam już ewidentne bledy w sztuce, które się zdarzają, jak na przykład ukrywanie własnych postów przez moderatora (apeluje do tego moderatora o to, by tego więcej nie robił), ale chodzi mi teraz bardziej o regulamin, którego mają się trzymać zarówno biali, jak kolorowi. Niech on będzie wreszcie jasny dla wszystkich.

Powiecie "dajcie dobre pomysły"? Była masa pomysłów, ale żadne z naszych nie przypasowaly. 

Teraz jest kolejny pomysł: zróbcie listę, której zakaz nie obejmuje. Makroglony, fitoplankton, drobny zooplankton, jak wrotek, kiełże, mysis, dzikie wezowidla, wieloszczety, gąbki, żywa skala bez koralowców, piach zywy zawierający mikroorganizmy czy woda z podmiany powinny się moim zdaniem na tej liście znaleźć obowiązkowo. Niezależnie, czy do sprzedaży, czy oddania. To wszystko stanowi albo element filtracji, albo żywy pokarm.

Edit: chyba, że podejście ma być takie, ze można sprzedać wyłącznie to, co jest sprzętem, czyli polączenie plastiku z metalem, szkło i wszystko inne, co zostało wyprodukowane przez człowieka, czego nie stworzyła natura. Ale to by nastręczyło kolejnych problemów: czy bakterie to sprzęt, czy nie? Sól to sprzęt, czy nie? Pokarm w płatkach/granulkach/algi suszone.  Człowiek ich nie stworzył, tylko przetworzyl/odwzorował skład, więc ta droga ja bym nie szła. 

 

 

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze tak laicko zapytam, gdzie  ktos kto dopiero założył akwarium ma starac sie o zycie do niego, zakladajac ze specjalistyczny sklep daleko a morszczakow w okolicy sporo. Jaki dzial na forum pozwala na kontakt typu „ kto z mojego miasta chce oddac lub sprzedac korale-chetnie wezme”

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To ze tak laicko zapytam, gdzie  ktos kto dopiero założył akwarium ma starac sie o zycie do niego, zakladajac ze specjalistyczny sklep daleko a morszczakow w okolicy sporo. Jaki dzial na forum pozwala na kontakt typu „ kto z mojego miasta chce oddac lub sprzedac korale-chetnie wezme”
Są takie tematy na forum ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.