Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałam, że nasze hobby produkuje sporo śmieci, bo tak jest. Nie porównuje do odpadów radioaktywnych, bo po co. To, że te śmieci są ułamkiem nie umniejsza temu, że są produkowane.

Faktem jest, że więcej śmieci przynoszę codziennie że sklepu. Mineralna, kiełbasa, wędzona makrela, nawet bio banany, wszystko zapakowane jest w plastik.

Ten plastik moim zdaniem nie stanowiłby problemu, gdyby był w całości odzyskiwany i zamiast ladowac w oceanie czy na śmietnisku był wielokrotnie przetwarzany. Lepiej byłoby dla środowiska, gdybyśmy mieli w obiegu ten plastik, niż wycinali kolejne drzewa na papier i kartony, choć one produkowane są pewnie w większości z odpadów, niz z celowo ściętego drzewa, nie wiem.

Gdybyśmy nie kupowali ryb do akwarium, to one by pewnie i tak ginęły. Widziałam na jakimś filmie piękne, tluste sohale na targu...martwe na kostkach lodu i czekające na przyrzadzenie z nich potrawy. Ktoś też wrzucił filmik o przydaczniach, ogromnych, które w sklepach kosztują ponad tysiąc złotych, a które na tych targowiskach są żywcem wycinane z muszli i sprzedawane na jedzenie dla ludzi.

Bardziej im się chyba opłaca sprzedawać te zwierzęta dla celów akwarystycznych, niż jako mięso, ale gdybyśmy przestali kupować, to niekoniecznie by mniej łowili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SU1 napisał:

 Nie chodzi o to że nie do okiełznania , to po prostu  masakrycznie nie ekonomiczne pod każdym względem  . To był tylko bajer i szpan firmy że umieją  .

Jesteś w bardzo dużym błędzie ta technologia to przyszłość hamowana przez kraje produkujące kopaliny.

3 minuty temu, Nik@ napisał:

Pisałam, że nasze hobby produkuje sporo śmieci, bo tak jest. Nie porównuje do odpadów radioaktywnych, bo po co. To, że te śmieci są ułamkiem nie umniejsza temu, że są produkowane.

Faktem jest, że więcej śmieci przynoszę codziennie że sklepu. Mineralna, kiełbasa, wędzona makrela, nawet bio banany, wszystko zapakowane jest w plastik.

Ten plastik moim zdaniem nie stanowiłby problemu, gdyby był w całości odzyskiwany i zamiast ladowac w oceanie czy na śmietnisku był wielokrotnie przetwarzany. Lepiej byłoby dla środowiska, gdybyśmy mieli w obiegu ten plastik, niż wycinali kolejne drzewa na papier i kartony, choć one produkowane są pewnie w większości z odpadów, niz z celowo ściętego drzewa, nie wiem.

Gdybyśmy nie kupowali ryb do akwarium, to one by pewnie i tak ginęły. Widziałam na jakimś filmie piękne, tluste sohale na targu...martwe na kostkach lodu i czekające na przyrzadzenie z nich potrawy. Ktoś też wrzucił filmik o przydaczniach, ogromnych, które w sklepach kosztują ponad tysiąc złotych, a które na tych targowiskach są żywcem wycinane z muszli i sprzedawane na jedzenie dla ludzi.

Bardziej im się chyba opłaca sprzedawać te zwierzęta dla celów akwarystycznych, niż jako mięso, ale gdybyśmy przestali kupować, to niekoniecznie by mniej łowili.

Jedna katastrofa tankowca powoduje większe szkody na rafie niż wszyscy akwaryści morscy.

Taki pożar jak obecnie w Australii to zanieczyszczenia spalinami z domów jednorodzinnych całej europy przez 30 lat.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!! Trochę ( a właściwie dość mocno ) odbiegacie od tematu.

To nie jest topik o ekologii ogólnie, a w odniesieniu do naszego hobby :)

Nie nakręcajcie się tak :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, waldek123blau napisał:

Jesteś w bardzo dużym błędzie ta technologia to przyszłość hamowana przez kraje produkujące kopaliny.

Niestety jestem praktykiem w dziedzinie samochodowej  , do tego w miarę śledzę nowinki technologiczne i to z dość bliska . I niestety , niestety  cienko to widzę  , Choć nie powiem  bardzo chciał bym powiedzieć co innego . 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, montymick napisał:

Panowie!! Trochę ( a właściwie dość mocno ) odbiegacie od tematu.

To nie jest topik o ekologii ogólnie, a w odniesieniu do naszego hobby :)

Nie nakręcajcie się tak :) 

Czemu? Mam serdecznie dość tych bredni które ciągle słyszę z TV czy radia o ociepleniu klimatu, o naszym póstoszeniu Ziemi i zachowaniach nie ekologicznych  Przecież to totalna bzdura!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, montymick napisał:

Panowie!! Trochę ( a właściwie dość mocno ) odbiegacie od tematu.

To nie jest topik o ekologii ogólnie, a w odniesieniu do naszego hobby :)

Nie nakręcajcie się tak :) 

Racja , co do naszego hobby a ekologii , Konsumpcja przyjemności . Zero ekologii , same straty  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SU1 napisał:

Niestety jestem praktykiem w dziedzinie samochodowej  , do tego w miarę śledzę nowinki technologiczne i to z dość bliska . I niestety , niestety  cienko to widzę  , Choć nie powiem  bardzo chciał bym powiedzieć co innego . 
 

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wrócić do tematu akwarystyki morskiej w ujęciu ekologicznym. 
Moim zdaniem, dużym plusem rozwoju akwarystyki morskiej jest dokładniejsze poznanie fizjologii, rozwoju i rozmnażania organizmów morskich. Dzięki codziennej obserwacji w domach przez zapaleńców którzy poznaną wiedzę są w stanie przełożyć na całe ekosystemy, mamy szanse efektywnej ochrony istniejących i wspomagania rozwoju zniszczonych siedlisk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, waldek123blau napisał:

Piszę o Toyocie Miray i np Hundayu Nexo a tu masz np ogłoszenie na naszym olx auta z napędę wodorowym:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-super-stan-1-8-t-bezwypadkowa-bez-wkladu-ID6BRDNs.html#f93ce8aed2

Mirai jeszcze nie widziałam na drodze w Polsce, jest to już gdzie tankować? 

Ale jest też polski akcent, samochód zasilany wodorem o nazwie Premier. W całości wykonany w naszym kraju, ale chyba nadal w fazie prototypu. W 2016 roku o nim było głośno, a teraz cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadario napisał:

Pozwolę sobie wrócić do tematu akwarystyki morskiej w ujęciu ekologicznym. 
Moim zdaniem, dużym plusem rozwoju akwarystyki morskiej jest dokładniejsze poznanie fizjologii, rozwoju i rozmnażania organizmów morskich. Dzięki codziennej obserwacji w domach przez zapaleńców którzy poznaną wiedzę są w stanie przełożyć na całe ekosystemy, mamy szanse efektywnej ochrony istniejących i wspomagania rozwoju zniszczonych siedlisk. 

Nooo W końcu jakiś pozytyw :) 

Dyskusja " na bogato" - super!


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nik@ napisał:

Mirai jeszcze nie widziałam na drodze w Polsce, jest to już gdzie tankować? 

Ale jest też polski akcent, samochód zasilany wodorem o nazwie Premier. W całości wykonany w naszym kraju, ale chyba nadal w fazie prototypu. W 2016 roku o nim było głośno, a teraz cisza.

Fabryka Ursus produkuje autobusy zasilane wodorem. W Polsce pierwsze publiczne punkty tankowania wodoru (w Warszawie i w Gdańsku) zamierza zainstalować LOTOS do końca 2021 r.  W Berlinie są takie stacje

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś szacunkowe dane odnośnie ilu na świecie ( oczywiście "mniej -więcej" ) jest akwarystów morskich?

Ile skały koralowej rocznie jest pozyskiwanej z kopalni??

Ile ryb i masy koralowej rocznie "przemiata" się w handlu?

Spotkał się ktoś z takimi lub podobnymi danymi?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Byście zobaczyli co statki z ekologią robią i jak trują... No ale wszyscy kupujemy chińczyki i banany dobre a jakoś wozić to trzeba. 
No i baterie to porażka a nie ekologia jak ktoś napisał. Sama produkcja i utylizacja w życiu nie zwróci się nawet po dekadzie jeżdżenia. 
Zgadza się robią zrzuty tego co kibelki zebrały prosto do mórz i oceanów. Znajomy który pracuje na promie opowiadał.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, montymick napisał:

A są jakieś szacunkowe dane odnośnie ilu na świecie ( oczywiście "mniej -więcej" ) jest akwarystów morskich?

Ile skały koralowej rocznie jest pozyskiwanej z kopalni??

Ile ryb i masy koralowej rocznie "przemiata" się w handlu?

Spotkał się ktoś z takimi lub podobnymi danymi?

Jest to znikoma ilość w porównaniu z tym ile ryb czy owoców morza spożywamy i odławiamy rok w rok ze wszystkich mórz i oceanów.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się robią zrzuty tego co kibelki zebrały prosto do mórz i oceanów. Znajomy który pracuje na promie opowiadał.
 

To akurat pikuś, ile tego jest? Patrz co rzekami dostaje się do mórz i oceanów, szczególnie w takich krajach jak indie i chiny.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dadario napisał:

Pozwolę sobie wrócić do tematu akwarystyki morskiej w ujęciu ekologicznym. 
Moim zdaniem, dużym plusem rozwoju akwarystyki morskiej jest dokładniejsze poznanie fizjologii, rozwoju i rozmnażania organizmów morskich. Dzięki codziennej obserwacji w domach przez zapaleńców którzy poznaną wiedzę są w stanie przełożyć na całe ekosystemy, mamy szanse efektywnej ochrony istniejących i wspomagania rozwoju zniszczonych siedlisk. 

Znasz kogoś kto siedzi i poznaje fizjologię i rozwój organizmów morskich? Ile osób, które jest w stanie poprawnie napisać słowo caulastrea czy catalaphyllia jardinei dzieli się swoją wiedzą - o prowadzeniu jakichkolwiek sensownych badań nie wspominając? Zdecydowana większość posiadaczy akwariów morskich ma je, ponieważ są ładne, egzotyczne i, mimo wszystko, troszkę ekskluzywne i w tym wydaniu hobby to nie ma nic wspólnego z ochroną naturalnych siedlisk i na pewno nie jest ekologiczne :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, waldek123blau napisał:

Fabryka Ursus produkuje autobusy zasilane wodorem. W Polsce pierwsze publiczne punkty tankowania wodoru (w Warszawie i w Gdańsku) zamierza zainstalować LOTOS do końca 2021 r.  W Berlinie są takie stacje

I znów to tylko pokaz możliwości finansowany z funduszu EKO . W polsce nie ma stacji a sam wóz kosztuję  wielokrotnie więcej niż konwencjonalny . 
Wiem jak to działa bo mój syn pracuje w firmie w której m/i budują roboty  ( taki co zakładasz ubiorek i sterujesz na odległość )  , pytam po co , a bo dali kasę i budujemy  . 

ps: kilogram wodoru to jakieś 60 pln , ogniwo ( takie że wóz toczy się a przy wyprzedzaniu cienkusa  musisz się pomodlić  ) to koszt ponad 50 tyś  . 
Jednym słowem kupujesz po dofinansowaniu wóz którego zbudowanie kosztowało kopę energii i za hu  nie było to eko  a jedzie jak flinstonowy na pedała  . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zielony mintaj napisał:

Znasz kogoś kto siedzi i poznaje fizjologię i rozwój organizmów morskich? Ile osób, które jest w stanie poprawnie napisać słowo caulastrea czy catalaphyllia jardinei dzieli się swoją wiedzą - o prowadzeniu jakichkolwiek sensownych badań nie wspominając? Zdecydowana większość posiadaczy akwariów morskich ma je, ponieważ są ładne, egzotyczne i, mimo wszystko, troszkę ekskluzywne i w tym wydaniu hobby to nie ma nic wspólnego z ochroną naturalnych siedlisk i na pewno nie jest ekologiczne :)

No moja żona mówi że hobby akwarystyka morska jest bardzo ekologiczne! Jestem zapalonym wędkarzem i zwykle w wolnym czasie jeździłem na ryby przywożąc do domu sporo kilogramów a od momentu gdy ustawiłem w domu pierwsze morskie szkiełko nie mam czasu jeździć na ryby tyle pracy jest w domu. żona mówi że dzięki temu cała masa ryb przeżyła!

4 minuty temu, SU1 napisał:

I znów to tylko pokaz możliwości finansowany z funduszu EKO . W polsce nie ma stacji a sam wóz kosztuję  wielokrotnie więcej niż konwencjonalny . 
Wiem jak to działa bo mój syn pracuje w firmie w której m/i budują roboty  ( taki co zakładasz ubiorek i sterujesz na odległość )  , pytam po co , a bo dali kasę i budujemy  . 

Technologia wodorowa to przyszłość i czy chcesz czy nie za jakiś czas opanuje cały świat.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, waldek123blau napisał:

No moja żona mówi że hobby akwarystyka morska jest bardzo ekologiczne! Jestem zapalonym wędkarzem i zwykle w wolnym czasie jeździłem na ryby przywożąc do domu sporo kilogramów a od momentu gdy ustawiłem w domu pierwsze morskie szkiełko nie mam czasu jeździć na ryby tyle pracy jest w domu. żona mówi że dzięki temu cała masa ryb przeżyła!

I do tego nie spaliłeś paliwa jeżdżąc na wędkowanie - więc ekologia pełną gębą ;)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie sobie myślę, że biorąc pod uwagę skalę tego hobby, to wydaje się ona znikoma w porównaniu z odławianiem ryb w celach konsumpcji. Więcej ryb zjemy w trakcie roku, niż kupimy do akwarium i tylko.my akwaryści. Inni też jedzą ryby. Kurcze, nawet achillesy jedzą :(

Może w większości spożywane są inne ryby, niż te, które hodujemy, ale polow ryb spożywczych przy pomocy wlokow ponoć dodatkowo degraduje rafę, wyrywając z dnia koralowce i łapiąc inne zwierzęta w sieci, które nie będą spożywane. Ciekawe, co się dzieje z tymi rybami, które nie idą na talerz? Są wyrzucane z powrotem do wody?

Z zielonym mintajem się zgadzam, wiele osób nawet, jeśli prowadzi swoje obserwacje i dzieli się nimi, ze znajomymi czy na forum, to dzieje się to jedynie w wąskim kręgu osób. Może to pomoc zwierzakom przetrzymywanym w akwariach, bo następni akwaryści będą lepiej rxygotowani, ale nie ma chyba żadnego przełożenia na ich życie w naturze. Musiałaby się wydarzyć jakaś globalna katastrofa, wtedy moglibyśmy mówić o pozytywie, że mamy jakiś tam częściowy depozyt gatunków w akwariach.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego nie spaliłeś paliwa jeżdżąc na wędkowanie - więc ekologia pełną gębą 

No wiadomo! A i żadnych śmieci nie zostawiłem nad wodą!

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, waldek123blau napisał:

Technologia wodorowa to przyszłość i czy chcesz czy nie za jakiś czas opanuje cały świat.

Nawet nie wiesz jak bardzo chciał bym żebyś miał rację  , naprawdę  . Ale to fizycznie niemożliwe . No chyba że węgiel i ropa zdrożeje kilkukrotnie .Jech i znów zonk bo wtedy zdrożeje prąd , więc pozyskanie wodoru również i tak w kółko  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SU1 napisał:

Nawet nie wiesz jak bardzo chciał bym żebyś miał rację  , naprawdę  . Ale to fizycznie niemożliwe . No chyba że węgiel i ropa zdrożeje kilkukrotnie .Jech i znów zonk bo wtedy zdrożeje prąd , więc pozyskanie wodoru również i tak w kółko  . 

Czekaj cierpliwie a się doczekasz


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, waldek123blau napisał:

Czekaj cierpliwie a się doczekasz

Do tego ogniwo co ledwo rusza wozem to koszt ponad 50 tyś  , i nie będzie tańsze  bo platyna drożeje i jest jej mniej niż potrzeba  już dziś . 

Jak dla mnie najbardziej ekologiczny sprzęt to civic  1,6 125 hp  z 92   roku który na gazie przejedzie jeszcze z 20 lat  ,W razie co  przerobie na metan i będę trawę z kosiarki do beczek pakował i inne domowe odpadki . Mając w  "poważaniu"  EKO logję wymyśloną dla bicia kasy  . 
Jech tylko po co go sprzedałem  :banghead . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielony mintaj z naszego podwórka (daleko od naturalnej rafy, raczej ciągle z podejściem estetycznym i do tego niezamożnym) to dla przykładu nano-kaczor (kontrowersyjny człowiek, wiem), Ant i jego hybryda montipory digitata, Przemek i jego badania nad światłem słonecznym, Witold Sosnowski i jego błazenki.  Zasięg być może nie globalny ale wpływu na wiedzę nie można im odmówić. 
Skoro my mamy ich, to co mają powiedzieć akwaryści z wybrzeży oceanicznych, gdzie doświadczenie, budżet i możliwości są niewspółmiernie większe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.