Skocz do zawartości

Historia edycji

Łukasz_dg

Łukasz_dg

19 godzin temu, katani napisał:

Komora na pompę 15cm wystarczy spokojnie. Jakie wysokie będą przegrody w sumpie? żeby woda się bezgłośnie przelewała powinny być co 1,5-2 cm niżej.

Ok czyli komora pompy zostaje.

Natomiast co do wysokości przegród to trochę chyba przegapiłem te lekcję. Chciałem żeby było 25 cm ale w takim układzie dam chyba odpieniacz/szczepkarium 27,następnie szczepkarium/refugium 25 cm i refugium/powrót 23 cm. Będzie to tak działać ?

19 godzin temu, katani napisał:

PS. Skała fajnie ułożona. Widzę, że pod SPS będzie.

Dzięki, co do SPS na pewno będa jakieś mniej wymagające bo swiatło chyba będę miał trochę słabe, natomiast zbiornik póki co planuje głównie pod lpsy i zoa :)

10 godzin temu, montymick napisał:

W sumpie przy przelewach dołem nie potrzebujesz tych dolnych pasków szkła. Montuje się je przy DSB aby piasek nie wylatywał. Wystarczy , że dach przegrodę z przerwą od dna sumpa.

Ok, skoro nie potrzeba to chyba nawet lepiej, będzie lepiej zbierało syf z dna.

10 godzin temu, montymick napisał:

Natomiast co do skały to ci powiem artysta jesteś ! Miodzio !

4 dni nad tym myślałem, teraz jeszcze dorabiam otwory pod podstawki. Nic mnie tak nie irytowało jak klejenie czy fragowanie korali pod wodą. Zrobie zdjęcie jak skończę

10 godzin temu, azgar napisał:

Zgadzam sie

Łukasz musisz sporo ceramiki dać do systemu bo ta skałą jest taka sobie a tak to kibicuje kiedy na pewno wpadnę pozdrawiam :)

Będzie ceramika i około 10/20 kg (zobaczę ile się zmieści) żywej skały z obecnego zbiornika.

A na odwiedziny zapraszam :)

 

EDIT:

Wstawiam zdjęcie jednej częsci skały z wyjmowanymi podstawkami. Jest 23 miejsca zaznaczone kropkami, jak będzie za gęsto, nie musze wszystkiego wkładać.

20200108_181755.jpg.7c8eeddbd978f281a583d826277d9744.jpg20200108_180405.jpg.1185efe805bdb990ee07867bc2ea6d34.jpg

Łukasz_dg

Łukasz_dg

14 godzin temu, katani napisał:

Komora na pompę 15cm wystarczy spokojnie. Jakie wysokie będą przegrody w sumpie? żeby woda się bezgłośnie przelewała powinny być co 1,5-2 cm niżej.

Ok czyli komora pompy zostaje.

Natomiast co do wysokości przegród to trochę chyba przegapiłem te lekcję. Chciałem żeby było 25 cm ale w takim układzie dam chyba odpieniacz/szczepkarium 27,następnie szczepkarium/refugium 25 cm i refugium/powrót 23 cm. Będzie to tak działać ?

14 godzin temu, katani napisał:

PS. Skała fajnie ułożona. Widzę, że pod SPS będzie.

Dzięki, co do SPS na pewno będa jakieś mniej wymagające bo swiatło chyba będę miał trochę słabe, natomiast zbiornik póki co planuje głównie pod lpsy i zoa :)

5 godzin temu, montymick napisał:

W sumpie przy przelewach dołem nie potrzebujesz tych dolnych pasków szkła. Montuje się je przy DSB aby piasek nie wylatywał. Wystarczy , że dach przegrodę z przerwą od dna sumpa.

Ok, skoro nie potrzeba to chyba nawet lepiej, będzie lepiej zbierało syf z dna.

5 godzin temu, montymick napisał:

Natomiast co do skały to ci powiem artysta jesteś ! Miodzio !

4 dni nad tym myślałem, teraz jeszcze dorabiam otwory pod podstawki. Nic mnie tak nie irytowało jak klejenie czy fragowanie korali pod wodą. Zrobie zdjęcie jak skończę

4 godziny temu, azgar napisał:

Zgadzam sie

Łukasz musisz sporo ceramiki dać do systemu bo ta skałą jest taka sobie a tak to kibicuje kiedy na pewno wpadnę pozdrawiam :)

Będzie ceramika i około 10/20 kg (zobaczę ile się zmieści) żywej skały z obecnego zbiornika.

A na odwiedziny zapraszam :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.