Skocz do zawartości
pdz

Pompa dozujaca - jaka , ile kanałów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam aquatrend. Kosztuje trochę ale wpisuje się dawkę np 24ml i ustawia ilości dawek np 24 a komputer sam rozbija na małe dawki. Można dokupić dolewka,  czujjnnik temp,  ph i drugi moduł. Jest mega wygodna a nie wiem jak jebao ale ze to co czytałem każda dawkę z osobna sie wpisuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika gotowa, wszystkie graty oprócz pomp .... leżą w magazynie w Chinach :-/


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Elektronika gotowa, wszystkie graty oprócz pomp .... leżą w magazynie w Chinach :-/
I za szybko nie przyjdą. Licz tak za 3 miesiące że do Ciebie trafią.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, =Fresz= napisał:

I za szybko nie przyjdą. Licz tak za 3 miesiące że do Ciebie trafią.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Trudno, wybrałęm kiepski moment na zakup z Chin.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pompy jadą , cały czas w drodze , leję z ręki , na początku po 10 , później po 15 i obecnie 15 ml.

Mg 1380 , Ca 420 , kH 7,4 , No3 25 , PO4 było 0,14 i powoli wzrosło do 0,38 , włożę do skarpety absorber.

Korale ładnie się bujają, ładnie się pompują, spore przyrosty w niektórych, Sarco się dzieli a zoa odżyły z na oko pustych skałek.

Co o tym myślicie ? Coś korygować czy nadal lać po równo ?

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych Jebao Doser 3.4 z WiFi wydaje się bardzo ciekawą opcją.
Do podstawowego Ballinga 4 pompy wystarczą w zupełności, a nawet w takim ustawieniu - 3 na macro (razem z Ca zmieszane różne micro) i czwarta na bakterie.
Ewentualnie wersja rozszerzona z 2 modułów:  3 na macro, 4 na micro (Red Sea Colors A B C D) i jedna na bakterie Microblift Special Blend.

Lub zamiast bakterii jakieś żarcie dla korali, chociaż takie wynalazki wolę podawać ręcznie kilka razy w tyg, aby się nie marnowały, bo do tanich nie należą. Spot feeding zawsze w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechały pompki, dzisiaj biorę się za składanie do kupy. Będzie 8 kanałów, potrzebne jest - 3 na Balling , 2 na dodatki , 1 na fito , 2 na zapas


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie potrzebował. Jebao 3.4 po 6 mcach już awaria. Jeden kanał nie podaje żądanej dawki. Działa tylko w trybie ręcznym.

Także średnio z kulturą pracy


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.