Skocz do zawartości
Zyziu23

Wytrącił się węglan wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Akwarium jest zalane od miesiąca, od tygodnia w wodzie dużo białego drobnego pyłku, na pompach i tylnej szybie i kominie. Woda wygląda jakby ktoś w niej palił papierosa. Wywnioskowałem że to wytrącenie węglanu wapnia. Może ktoś z doświadczonych akwarystów mi wytłumaczyć jak to się stało, skoro nic nie dozuje?. W sumpie jest tylko matrix, bio block maxspect i węgiel od seachem. Niestety po testy na magnez i wapń pojadę dopiero jutro. KH mierzone dzisiaj 8.6 zasolenie 1.022. Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzyj palcem skałę pod wodą i zobacz czy nie "pyli"

Przy starcie któregoś akwa miałem podobnie, skała syntetyczna puszczała i musiałem ją wywalić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś tam coś  poza suchą skałą, po co mierzysz kh ca mg, to akwarium wygląda jakby cykl azotowy jeszcze nie ruszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie płukałeś skały i piasku to normalne, wata do sumpa/komina, codziennie wymieniać i się woda w końcu wyklaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez testu na Ca ciężko cokolwiek powiedzieć. Może to być pył ze skały/podłoża, zakwit bakteryjny albo Ca tak jak podejrzewasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dla syna napisał:

pył ze skały/podłoża

celował bym w to stwierdzenie...

@Zyziu23 Było to od samego początku? co to za skała? Czy ją wypłukałeś w RODI? Co to za podłoże wydaje się iż zastosowałeś tam jakiś suchy piach, żwir, aragonit. To niestety pyli - daj włókninę filtracyjną na cyrkulatory lub skarpetę pod spływ.
Cierpliwości.
PS - jakieś takie białe to światło a nie widać jeszcze brak okrzemek - więc obstawiam iż baniak jeszcze biologicznie nie ruszył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem tylko bakterie Fritz turbo start 900 i Ammonium chloride . Jak dmuchne na skale i żwir cyrkulatorami to jest masakra pełno tego jest na skale i w piasku. Na początku było zaraz po zalaniu, później woda się wyklarowala, było ok przez jakiś czas, aż nagle pewnego dnia skala zaczęła dymić. Światło jest białe bo tylko pod takim mogłem wykonać zdjecie

Żwir to Aragonit 2-3mm a skala to Nature Ocean  Base Rock 

Była płukana i moczyła się w Rodi 2dni

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Zyziu23 napisał:

Dałem tylko bakterie Fritz turbo start 900 i Ammonium chloride

Po jakiego to dawałeś i jaką ilość ??? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to :

 

15 minut temu, AnT napisał:

Po jakiego to dawałeś i jaką ilość ??? 

 

Jedni wrzucają kawałki żarcia lub kawałki krewetek aby przyspieszyć cykl azotowy,  ja użyłem Amonnium Chloride od Dr. Tim's Aquatics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj robiłem testy Ca 400  Mg 1200. Testy Colombo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic się nie wytrąciło, daj watę na falownik parę dni i zejdzie. Słabo wypłukałeś skałę, jak piasek był płukany to też pewnie srednio i ci sie drobinki uniosły. Nie ma tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobię, dziwne trochę bo objawy jakby się wytrącił, do tego dzisiaj akwarium wygląda jakby zaczęło się dojrzewanie. Zobaczymy co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z akwa już wszystko ok, okazało się że jednak to był zakwit bakterii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.