Skocz do zawartości

Historia edycji

pdz

pdz

38 minut temu, Hoom napisał:

Może gra być nie warta zachodu . Dodatkowa pompa kosztuje 50£ , dwa filtry powiecmy sobie na watę i węgiel około 30£  Musiał bym dodać do tego koszt energi za pompę . Ten wydatek w dwa lata mi sie nie zwróci  i eko nie będzie 

Ja wody z odpadu nie zostawiam sobie bo mam masę deszczówki . 

A jaki masz dach ? Dom blisko drzew ? Jest mech itp. ?

Myślę, że oprócz TDS to jeszcze istotne jak czysty jest dach, z blachy raczej łatwo spływa syf ale z dachówki już nie, na dachówce dochodzi jeszcze w okolicy lasu mech itp. i zapewne to może mieć wpływ na trwałość wkładów, nie wiem czy blacha lub dachówka betonowa/cerami czna nie oddaje czegoś do wody.

Nie wiem tez jaki jest koszt wody w Anglii, w Polsce w porównaniu do innych opłat to grosze.

Pewnie musisz to przekalkulować.

Jak dużo tej wody potrzebujesz, jak duże akwarium, bo to też istotne przy kalkulacji.

pdz

pdz

29 minut temu, Hoom napisał:

Może gra być nie warta zachodu . Dodatkowa pompa kosztuje 50£ , dwa filtry powiecmy sobie na watę i węgiel około 30£  Musiał bym dodać do tego koszt energi za pompę . Ten wydatek w dwa lata mi sie nie zwróci  i eko nie będzie 

Ja wody z odpadu nie zostawiam sobie bo mam masę deszczówki . 

A jaki masz dach ? Dom blisko drzew ? Jest mech itp. ?

Myślę, że oprócz TDS to jeszcze istotne jak czysty jest dach, z blachy raczej łatwo spływa syf ale z dachówki już nie, na dachówce dochodzi jeszcze w okolicy lasu mech itp. i zapewne to może mieć wpływ na trwałość wkładów, nie wiem czy blacha lub dachówka betonowa/cerami czna nie oddaje czegoś do wody.

Nie wiem tez jaki jest koszt wody w Anglii, w Polsce w porównaniu do innych opłat to grosze.

Pewnie musisz to przekalkulować.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.