Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dziś zrobiłem aranżację mojego przyszłego zbiornika, zapraszam do oglądaniad396295c409dc05c88088dd60d4db306.jpgabb54f4f7e30a88a1519f818500d7951.jpga10590b6317956c87b7f709d0d102be6.jpg40999d209e5295fb1e6bfb0e9f9557c0.jpgd01ff053ceb17e81b31d886ea8611aa4.jpg4194052553896a468128fdde65011d6e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsuń od bocznych ścianek. Czyścik to ma wejść nie między szybę i skałę, ale między szybę i korale które tam kiedyś będą. A dwa - te "rogi" na górze w środku trochę bez sensu. Jak je obsadzisz koralami, to zaciemnią Ci praktycznie całą środkową skałę, w tym te półki które tam masz niżej. Patrz na układ skały od góry, bo wtedy zobaczysz faktyczne powierzchnie dla korali. Od przodu wygląd, czy ładnie itd.., nie ma znaczenia, bo to docelowo i tak ma koralami zarosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone "rogi" nie pasują do ogólnego widoku. Jeśli już chcesz je zostawić to daj je na dół. ;)Oczywiście zrobisz jak się tobie podoba. Może tak daj skałę:

Screenshot_20200113_111928.thumb.jpg.a028df68419359d7e4fbf9d1925058e2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już patrzałem z tymi rogami na dole nie pasowało mi coś, może jak będe ustawiał w zbiorniku pozamieniam kolejność

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to one tak teraz się rzucają w oczy. Za jakiś czas zarosną życiem i :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie skały, skała została zakupiona w znanym sklepie w szczecinie, Zakupiłem suchą skałę którą postanowiłem przemyć bieżącą wodą, ku mojemu zdziwieniu gdy skała dostała wody zaczęła śmierdzieć jak by leżała bardzo długo pod ziemią, śmierdzi taką jakby stęchlizną, czy to jest normalne? I czy to tak ma być.?
Dziś zamierzam poklejoną skałę wrzucić do beczki zalać ro i posolić dać pompki i niech dojrzewa w beczce zanim będe miał akwarium.Problem jest w tym że skała którą kleiłem też przepłukałem z większego syfu ale ta skała była bezwonna, nie chcę na starcie popsuć sobie skały.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę skały 

 

Może sucha, ale kiedyś była wyjęta np z akwarium i padło tam życie i śmierdzi ? chyba że jest to czysta skala aż  biała? 

Czy to jest ta skala z powyższych postów?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała wygląda tak, a ta z powyższych postów jest bezwonna41f0385b0b48a3a55abb4692370a95ed.jpg974241d0591edfe545fae57fb7c69421.jpg3cd4f2aae618dd949ccc1ef5fc93c7fa.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myjka cisnieniowa, dobrze umyć i do beczki, niech się kręci , za 2tyg wyciąg i zobaczysz czy pachnie nadal :P

Edit

Miałam na myśli samą wodą,  bez mycia środkami do samochodów :D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie będe jej wrzucał nie będe ryzykował, na niej były jakieś korzenie, może leżała gdzieś w ogrudku , szkoda by było zepsuć sobie 46kg na starcie, a jak zacznie coś oddawać do wody to wtedy sobie nie poradzę dodam że będe zakładał solniczkę 1 raz , wczoraj zakupiłem 5kg takiej samej skały lecz w innym sklepie po przepłukaniu bezwonna, ale dziękuję za rady

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Alcoholik napisał:

Nie nie będe jej wrzucał nie będe ryzykował

Rozumie, wg mnie nic jej nie ma wystarcza ją dobrze umyć. 

A jeśli  twierdzisz że śmierdzi i sie nie nadaje do akwarium to zwróć ja do sklepu w ramach reklamacji, otrzymasz fachową poradę. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalna sucha skała, mam taką samą na sklepie (to była kiedyś żywa jak twierdzi producent) więc są na niej resztki życia glonów korali :)
Z takiej skały u znajomego wyszła favia tak o po prostu.
Skałę wystarczy dobrze wyszorować pod prysznicem lub myjką ciśnieniowa a później do RO na 2 tyg niech się kręci, z RO do akwarium i normalnie dojrzewa jak każda inna np Nature Ocean czy Marco Rocks
Swoją drogą uważam że jest sporo lepszą skałą niż te wymienione powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 3 tygodnie po zalaniu skały solanką, i moczenia w beczce. Parametry:
Zasolenie-35
No3-100 salifert
Po4-1,0 zoolek
Bakterie leje 3 rodzaje
Teraz mam do was pytanko czy kombinować z obniżeniem parametrów czy pozostawić i zacząć coś robić jak już wszystko będzie w akwarium?90991da5045e777719164e7ec453c720.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, Alcoholik napisał:

Teraz mam do was pytanko

Jak ja przygotowywałem skałę to po około dwóch miesiącach zaczęły spadać  nutrienty, a po około trzech była gotowa do włożenia do akwarium. Jednak ja dodatkowo podmieniałem wodę w beczce z podmianki z akwarium. Ja do akwarium bym na razie jej nie wkładał, poczekał bym, aż skała dobrze się wypłucze z organiki i przestanie sypać nutrientami. W innym wypadku możesz mieć bujne dojrzewanie. 

Przez siedem miesięcy przygotowywałem skałę Pukani. W akwarium dojrzewanie było bardzo łagodne, brak glonów na skale, skała bardzo szybko obrosła wapiennymi. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alcoholik napisał:

Witam 3 tygodnie po zalaniu skały solanką, i moczenia w beczce. Parametry:
Zasolenie-35
No3-100 salifert
Po4-1,0 zoolek
Bakterie leje 3 rodzaje
Teraz mam do was pytanko czy kombinować z obniżeniem parametrów czy pozostawić i zacząć coś robić jak już wszystko będzie w akwarium?90991da5045e777719164e7ec453c720.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

W tym filmie jest zawarta ciekawa informacja bakterie najszybciej rozwijają się przy niższym zasoleniu i wyższej temperaturze. Może warto spróbować, jak dobrze pamietam z głowy facet zaleca 18-20ppt zasolenie i temp 28-30 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, będe czekał

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po upływie 2 tygodni od ostatniego postu postanowiłem zrobić małą aktualizację.
Wczoraj odwiedziłem Waldka, użytkownika forum, (gorąco pozdrawiam idziękuje za rady i za glony).
Wyruszając w drogę zabrałem ze sobą refrektometr w celu porównania, cóż się okazało muj przyrząd był totalnie rozkalibrowany.
W domu gdy mierzyłem zasolenie pokazywał 35 jak wróciłem do domu po zmierzeniu pokazał niecałe 20.
Testy na No3 miałem ponad 100 na salifercie.
Uzupełniłem zasolenie teraz 33 dziś zmierzyłem No3 ok 50 salifert.
Zrobiłem prowizoryczny reaktor glonowy w celu zbijania No3 który wygląda tak jak na zdjęciach:352e629005dfe5f2d7dd05a6f9631964.jpgc2e6be9ca8ce43b86ef2fd348fb2ad4c.jpg9b3b136d29f680bafd13bd7c0c4286f3.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.