Skocz do zawartości
Veduril

Wybór świetlówek T5 - 96L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam na imię Michał i jestem nowy na tym forum, choć nie jednokrotnie przeglądałem wiele tematów nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

A więc, planuję założyć zbiornik 96l - 60x40x40 jestem w trakcie zbierania sprzętu. Jeśli chodzi o obsadę przeważać stanowczo będą LPSy, prawdopodobnie znajdzie się również kilka rybek oraz korali miękkich, start na suchej skale.

Zakupiłem lampę 3x24w T5 i stąd pytanie czy kombinacja świetlówek 2x Ati Aquablue Special 24w i 1x Purple Plus 24w powinna się sprawować czy też nie koniecznie. Kombinacja doboru świetlówek taka, ponieważ bardzo podoba mi się kolorystyka fioletu oraz lodowatej bieli i własnie nie koniecznie niebieskiego. 

Proszę o pomoc i dziękuję z góry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym wziął zamiast Purple tą Coral Plus i za Aquablue tą Blue Plus ;) Takie połączenie da Ci światło podobne do tego Actinic czyli takie jak byś chciał.

54a4af17c5ca0bc8a364285b50ff949f.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłucham się rady :), bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanko, czy przy takiej obsadzie czyli przewaga LPS  lampa 3x24w T5 wystarczy na zbiornik 96l czy też będę musiał później myśleć o dołożeniu jeszcze czegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie starczy 3x24w. Polecam 2x Blue plus i 1x coral plus, fajne fluo i piękne kolory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak to 3x24w przy LPSach wystarczy. Żeby Ci ładnie rosły te LPSy i miały piękne kolory polecam przy okazji Fauna Marin LPS grow+color. Na prawdę są po nim różnice ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, =Fresz= napisał:

Tak to 3x24w przy LPSach wystarczy. Żeby Ci ładnie rosły te LPSy i miały piękne kolory polecam przy okazji Fauna Marin LPS grow+color. Na prawdę są po nim różnice ;) 

Często tym karmisz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2 razy w tygodniu. Sypię sobie trochę granulek do małego pojemniczka, nalewam trochę wody z akwarium żeby zmiękły i po tym wyłączam w akwarium cyrkulację i pipetą przy samych mordkach podaję po kilka granulek. Jak zacząłem podawać to kolory ich zrobiły się dużo intensywniejsze i np przy acanach pojawiło się więcej kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, =Fresz= napisał:

2 razy w tygodniu. Sypię sobie trochę granulek do małego pojemniczka, nalewam trochę wody z akwarium żeby zmiękły i po tym wyłączam w akwarium cyrkulację i pipetą przy samych mordkach podaję po kilka granulek. Jak zacząłem podawać to kolory ich zrobiły się dużo intensywniejsze i np przy acanach pojawiło się więcej kolorów.

u mnie acany to jakiś żard wgl się nie trzymają ale cała reszta LPSów ma się mega dobrze aktualnie karmie co 3 dzien (5 kropel amino mix 5 kropel energy 5 łopatek power food oraz raz na 2 tyg 3 amp prodibio reef booster i z dwie kostki artemi to już do japy przy wyłączonym obiegu) ale chciałem własnie coś innego wytestować spróbuje tego FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.