Skocz do zawartości
grzegorz.k

Chemiclean a NP reducing biopellets

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy można stosować kuracje chemicleanem przy obiegu z reaktorem peletek.

Czy oby nie ucierpią bakterie w reaktorze lub nie zajdzie jakaś nieporządna reakcja?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wstrzymaj się z chemią. Jest teraz nowość fitoplantkton red i on ponoć świetnie sobie radzi z cyjano, produkt niemiecki i już można go kupić w PL. Jutro powinien być u mnie i zobaczę jak działa (mam w kilku miejscach zieloną odmianę cyjano). Co do cyjano to jeżeli nie masz potężnej plagi która włazi na koralowce to przeszkadza on tylko naszym oczom ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, =Fresz= napisał:

Wstrzymaj się z chemią. Jest teraz nowość fitoplantkton red i on ponoć świetnie sobie radzi z cyjano, produkt niemiecki i już można go kupić w PL. Jutro powinien być u mnie i zobaczę jak działa (mam w kilku miejscach zieloną odmianę cyjano). Co do cyjano to jeżeli nie masz potężnej plagi która włazi na koralowce to przeszkadza on tylko naszym oczom ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

:clowning


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, =Fresz= napisał:

Wstrzymaj się z chemią. Jest teraz nowość fitoplantkton red i on ponoć świetnie sobie radzi z cyjano, produkt niemiecki i już można go kupić w PL. Jutro powinien być u mnie i zobaczę jak działa (mam w kilku miejscach zieloną odmianę cyjano). Co do cyjano to jeżeli nie masz potężnej plagi która włazi na koralowce to przeszkadza on tylko naszym oczom ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Wstrzymuje się już prawie rok. Nie ma tragedii ale mnie drażni. Przy mocno zarośniętym zbiorniku ciężko jest ustawić odpowiednią cyrkulację a przy wielkich rybach 72h zacienienie to też nienajlepszy pomysł. Chemiclean kiedyś już stosowałem i wiem że nie ma skutków ubocznych, tylko nie pamietam czy wtedy miałem biopellety.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, =Fresz= napisał:

Wstrzymaj się z chemią. Jest teraz nowość fitoplantkton red i on ponoć świetnie sobie radzi z cyjano, produkt niemiecki i już można go kupić w PL. Jutro powinien być u mnie i zobaczę jak działa (mam w kilku miejscach zieloną odmianę cyjano). Co do cyjano to jeżeli nie masz potężnej plagi która włazi na koralowce to przeszkadza on tylko naszym oczom ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

hahahaha zawsze wierzysz w to co piszą :D???

PS.w akwa 1000l chyba by trzeba lac butelkę dziennie według zaleceń przez 4 miesiące po 49 zł butelka to piękna suma się robi :D

7 minut temu, grzegorz.k napisał:

Wstrzymuje się już prawie rok. Nie ma tragedii ale mnie drażni. Przy mocno zarośniętym zbiorniku ciężko jest ustawić odpowiednią cyrkulację a przy wielkich rybach 72h zacienienie to też nienajlepszy pomysł. Chemiclean kiedyś już stosowałem i wiem że nie ma skutków ubocznych, tylko nie pamietam czy wtedy miałem biopellety.

 

odstaw biopalety np do wiaderka i niech sie tam kręcą tam tydzień na wodzie z akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
 
odstaw biopalety np do wiaderka i niech sie tam kręcą tam tydzień na wodzie z akwarium
Nie zwróciłem uwagi jaki ma zbiornik hehe to rzeczywiście odstawiaj pelety i lyj chemię ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, =Fresz= napisał:

Wstrzymaj się z chemią. Jest teraz nowość fitoplantkton red i on ponoć świetnie sobie radzi z cyjano, produkt niemiecki i już można go kupić w PL

zrób jakiś temat odnośnie tego wynalazku jak zaczniesz dozować bo ciekawi mnie ten produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
zrób jakiś temat odnośnie tego wynalazku jak zaczniesz dozować bo ciekawi mnie ten produkt
Nie omieszkam :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

  • PlanktonPlus Phyto-Red

PlanktonPlus Phyto-Red 1L

  • Ilość:szt.
  • 50,00 zł
  • dodaj do koszyka
 
 

PlanktonPlus Phyto-Red 1L

Phyto-Red –przeciw cyjanobakteriom

 --- NOWOŚĆ ---

 

Żywy fitoplankton skutecznie wypierający na drodze konkurencji pokarmowej cyjanobakterie.

Phyto-Red stymuluje tworzenie się mikrofauny oraz namnażanie zoo i mikroplanktonu.

 

- innowacja oparta na badaniach laboratoryjnych

- nowe, specjalne szczepy bakterii eliminujące cyjanobakterie

- zwiększa wydajność biologiczną zbiornika

- nowy skład

- weryfikowana czystość

- 100% żywego planktonu

- 0% chemii - 100% natury

- w 100% ekologicznie produkowany bez dodatków chemicznych.

 

IDEALNY również przy rozruchu nowego zbiornika- Phyto-Red wyraźnie stymuluje proces powstawania stabilnej i zdrowej biologii bakterii i mikrofauny.

 

DOZOWANIE:

Codziennie należy podawać 50-100 ml Phyto-Red na każde 100 litrów pojemności zbiornika (w zależności od nasilenia plagi cyjanobakterii)bezpośrednio do akwarium, najlepiej wieczorem, na początku fazy wygaszania oświetlenia. Przed przystąpieniem do podawania należy na godzinę wyłączyć odpieniacz i ewentualnie działające urządzenia do dozowania ozonu i UVC( lub mocno zredukować w nich przepływ).

 

PRZECHOWYWANIE:

- przechowywać w lodówce

- w schłodzonej formie przydatność do użytku co najmniej 12 tygodni

- codziennie krótko wstrząsnąć

 

WAŻNA WSKAZÓWKA:

W celu długotrwałej eliminacji cyjanobakterii codzienne stosowanie należy kontynuować przez okresco najmniej 3, a jeszcze lepiej 4 tygodni.

 

"Phyto-Red" zastępuje dotychczasowy "Plankton Synechococcus".

 

Produkowany i laboratoryjnie kontrolowany w Niemczech.

 

Zdjęcia przed i po zastosowaniu Phyto-Red:

 

1543427236.jpg?1576676102676

 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce 
Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Grzegorz. Też mam teraz cyjano. leję ocet, dużo octu. I czekam. Po zeszłorocznych upałach wszystkie SPS poszły się walić. Może czas na inne hobby się przestawić. 


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej Grzegorz. Też mam teraz cyjano. leję ocet, dużo octu. I czekam. Po zeszłorocznych upałach wszystkie SPS poszły się walić. Może czas na inne hobby się przestawić. 

Albo zamiast kilku koralowców zamontować klimatyzacje w domu ;) ups i takie tam, każdy odczuje ulgę. Klimat w domu sie poprawi, głowa spokojniejsza i zwierzaki nie ucierpią.

Klima kosztuje mniej więcej tyle co nowa lampa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, tomcio napisał:

Też mam teraz cyjano. leję ocet, dużo octu.

Przecież tym octem dokarmiasz cyjano ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tomcio napisał:

Hej Grzegorz. Też mam teraz cyjano. leję ocet, dużo octu. I czekam. Po zeszłorocznych upałach wszystkie SPS poszły się walić. Może czas na inne hobby się przestawić. 

Hej Tomasz, nie poddawaj się, wbijaj po SPSy do mnie, to co mam dostaniesz i walczymy dalej :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2020 o 00:29, tomcio napisał:

 Po zeszłorocznych upałach wszystkie SPS poszły się walić. Może czas na inne hobby się przestawić. 

Nie marudź... chcesz szczepki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak po kuracji i podmianie uspokoić odpieniacz żeby nie przelewał? Skręcenie nic nie daje, czytałem gdzieś że ma jeszcze kolejne 48h bez kubka chodzić ale to nie wywali tego syfu i lekarstwo działa nadal, może rozrzedzone podmianą ale działa.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.