Skocz do zawartości
Pikal

Pytania dot. przeprowadzki

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłeś test z wodą utleniona? 

Cyjano + woda utleniona = intensywne bąblowanie

Dino + woda utleniona = zero widocznej reakcji.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cyjano rozwinięte na maxa.

Dino ma bąbelki..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Beti napisał:

To cyjano rozwinięte na maxa.

Dino ma bąbelki..

Nie zgodzę się. Miałem dokładnie to samo i to było dino. 

Wystarczy wziąć odessać z wodą do butelki i wystawić na słońce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na jedno i drugie, ale w większości na dino.

36 minut temu, Tester napisał:

Robiłeś test z wodą utleniona? 

Cyjano + woda utleniona = intensywne bąblowanie

Dino + woda utleniona = zero widocznej reakcji.

Nie natrafiłem jeszcze na opis takiego testu, mógłbyś go opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Tester napisał:

Robiłeś test z wodą utleniona? 

Cyjano + woda utleniona = intensywne bąblowanie

Dino + woda utleniona = zero widocznej reakcji.

Czytałem Bartku wiele Twoich postów, wlałam przed chwilą wodę utlenioną, zero reakcji, nie bąblowało, uruchomiłem odpieniacz, bąble jakbym wlał szamponu...   zobaczcie jakie frędzle fruwają, maja jakieś 8 cm długości - rekord na forum ? :( czytałem post walkera, stosować 5ml utlenionej codziennie i testować jego metodę ?

D37A0895-2A83-4002-A424-27B60A45ED5C.jpeg

29 minut temu, Beti napisał:

To cyjano rozwinięte na maxa.

Dino ma bąbelki..

Beti, na tych glutach na czubku są bąble 


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pikal napisał:

Beti, na tych glutach na czubku są bąble 

Przepraszam ale zdjęcie nie jest idealne.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, wrzucam zdjęcie z normalnego aparatu, te z iPada rzeczywiście okropnie i nie wyraźnie wyglada

D58DED8A-C183-4476-AE0B-B401CF9034B0.jpeg

0A51EEDA-1262-42E8-916D-0D87ED9AC533.jpeg

Drugie foto po przedmuchaniu skały

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie bo napisałem u siebie w temacie (a miałem kropla w krople to samo po powrocie do domu). Dmuchanie skały, szczotkowanie skały, odsysanie piachu z syfem, wymiana waty 2x dziennie, woda utleniona, wyłącznie pasma białego i obniżenie mocy lampy (ponowna aklimatyzacja). 

Po kuracji wodą różne bakterie w ilościach uderzeniowych, nowy piasek i zaszczepienie go bakteriami strzykawką. 

Odpukać wszędzie czysto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, FajnyRadziu napisał:

W skrócie bo napisałem u siebie w temacie (a miałem kropla w krople to samo po powrocie do domu). Dmuchanie skały, szczotkowanie skały, odsysanie piachu z syfem, wymiana waty 2x dziennie, woda utleniona, wyłącznie pasma białego i obniżenie mocy lampy (ponowna aklimatyzacja). 

Po kuracji wodą różne bakterie w ilościach uderzeniowych, nowy piasek i zaszczepienie go bakteriami strzykawką. 

Odpukać wszędzie czysto. 

Okej, a powiedz czy podawać fioletowe widmo i UV ? Na chwile obecna ustawiłem tak:

304A6802-681A-4D88-A7F2-01A685B9A3E7.png


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Many 1974 napisał:

Mi to wygląda na jedno i drugie, ale w większości na dino.

Nie natrafiłem jeszcze na opis takiego testu, mógłbyś go opisać.

Bardzo często Dino i cyjano występują razem.

A co do testu to robisz dokładnie tak jak opisalem. Weź w naparstek H2O2 i dodaj ciut cyjano. I natychmiast pojawia się bąbelki - jak w szampanie. 

Dino nie ma tego efektu


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te widma zostawiłem. 

Używałem AB+ zmodyfikowanego ale jest dość silny więc użyłem piratów ponownie ale bez czerwonego światła i białego z aklimatyzacją. Powoli wracam do białego. 

elsDP1ur.jpg

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jeszcze raz sprawdzę metodę opisana przez Bartosza... 


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się ten syf pojawiał nawet w kilka h po szczotkowaniu. Testera artykuł ostatni o dino bardzo pomaga oraz ten o równowadze PO4 i no3. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, ponownie nic nie zabąblowało, w takim razie sprawa jest jasna.

FB81AD44-6540-4F5A-ABBA-3ED3E609578B.jpeg

5C6F8935-6511-4219-9E6D-AD7848AD79C6.jpeg


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak pisałem, od razu poznałem wroga :D

Grunt to stosować wszystko od razu, bez półśrodków. Ludzie walczą miesiącami wg mnie i nie tylko mnie robiąc podstawowe błędy jak tylko h2o2, tylko zaciemnienie lub tylko odsysanie. A równowagi w zbiorniku brak, dino i tak nie ginie a potem powraca i namnaża się jeszcze bardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam ze to cyjano. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już zgłupiałem 


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

Bardzo często Dino i cyjano występują razem.

A co do testu to robisz dokładnie tak jak opisalem. Weź w naparstek H2O2 i dodaj ciut cyjano. I natychmiast pojawia się bąbelki - jak w szampanie. 

Dino nie ma tego efektu

Dzięki, cenna informacja dla mnie, o której nie wiedziałem:)

 

52 minuty temu, Beti napisał:

Dalej uważam ze to cyjano. 

Przy tak dużym zagęszczeniu, cyjano by utworzyło jednolity kożuch, taka jest jego strategia, odizolować dokładnie całość od światła i tlenu, i czerpać korzyści od rozkładającej się materii.

Edytowane przez Many 1974 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, FajnyRadziu napisał:

Te widma zostawiłem. 

Używałem AB+ zmodyfikowanego ale jest dość silny więc użyłem piratów ponownie ale bez czerwonego światła i białego z aklimatyzacją. Powoli wracam do białego. 

elsDP1ur.jpg

Fajne masz te ustawienia, te piki góra dół to do odetchnięcia korali ? Masz możliwość przesłania mi tych ustawień ? ;)

Godzinę temu, Tester napisał:

Robiłem jeszcze raz jak na filmie, reakcji brak, nie bąblowało, aczkolwiek po kilku minutach bardzo małe ilości bąbelków się pojawiły. Gdyby nie korona to wziąłbym to do laboratorium do siebie to by mi koleżanki sprawdziły pod mikroskopem, sądzę, że wtedy nie byłoby już wątpliwości

znalezione w literaturze u Testera na reefhub:

https://www.reef2reef.com/threads/dinoflagellate-identification-guide.671466/

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2020 o 04:22, klossowski napisał:

Masz borsuka w 100l?:blink:

Tak, ma się świetnie. Drażnią mnie takie uwagi. „Bo Borsuk to musi mieć co najmniej 200l” tak? A co... powiedział Ci to? Jakoś nikomu nie przeszkadza los ludzi, którzy np. musza wynajmować czy kupić mieszkanie 30m2 i tam mieszkać z cała rodziną... bo człowiek jest zły, meczy zwierzęta w klatkach, na wybiegach, w strasznie małych akwariach po 1000-2000 litrów, przecież ich naturalnym domem są niezliczone litry wody w oceanach! Skoro może pływać swobodnie o to co kaman?! I tutaj zaraz wyleje się fala hejtu obrońców zwierząt,  którzy sami trzymają ryby na uwięzi.

 

tak mam i serio... żyje, zaprzyjaźnił się z BRZYDALEM (ale jak to?! Brzydal musi mieć większy litraż!) i razem jak kolega z kolegą papusiają, wypróżniają się, pływają jak kolega z kolegą czy tam koleżanka z koleżanką - żeby nie było...

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dino poszło w zapomnienie... co zrobiłem, ze po kilku dniach nie było ani śladu ? Usunąłem cały piasek z akwarium. Teraz w zasadzie jest czysto, ale oczywiście zawsze coś, zawsze k. COŚ! Zdaje się ze z dino występowały również okrzemki, te drugie jeszcze delikatnie zalega na szybie (dół), tragedii nie ma, wydaje mi się że i tutaj da radę. Pojawiło się wreszcie trochę glonów, Boże... nigdy nie byłem tak szczęśliwy że widzę rosnące glony w akwarium! Wreszcie dino się od nich odlepiło...niech rosną kochane moje gloniuniuniuś i niech papusiają nutrienty, może wreszcie zaj*bią te k*restwo... ile to można?! Od stycznia męczarnia wreszcie się zakończyła i tu ukłony dla tych (m.in. Beti) którzy uznawali przewagę natury nad chemią i polecali uzbroić się w cierpliwość.

Aha.. dodam jeszcze, że prodibio to g*wno. Na dojrzewanie to się w ogóle nie nadaje (bynajmniej w moim przypadku). Leje ML SB i Nite Out II, po kilku dniach od razu woda zaczęła wręcz pachnieć wodą morską, wcześniej nie szło wytrzymać... :thumbup: oczywiście lałem przed wywaleniem piasku, w największym chyba wówczas stadium dino.

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.