Skocz do zawartości
Pikal

Pytania dot. przeprowadzki

Rekomendowane odpowiedzi

@Pikal

Ale Ty nerwowy chłopie jesteś :)

proces przechodzenia dojrzewania akwarium morskiego...

zdjęcie z 16 lutego to okrzemki lub początki już cyjano,a zdjęcie z wczoraj to raczej cyjano nie dino, to wszystko to rzecz normalna w procesie dojrzewania zbiornika ( nawet po przenoszeniu )

Jednym dojrzewanie przejdzie łagodnie innym trudniej bo każde akwarium jest inne.

Proszę Cię o jedno, nie słuchaj opowieści jak nic nie pomoże  za tydzień dwa lej chemię...nic bzdurnego, to wszystko w młodym zbiorniku przyszło i samo odejdzie, czas i cierpliwość popłaca:)

Akrawium na tym etapie przechodzi burzliwy okres dojrzewania, biologia ( ta słaba jeszcze) robi co może A Ty ją rozwalisz chemią, bo zbiornik jest za młody aby wytrzymał, chemia ale nie do zbiornika na tym etapie. 

12 godzin temu, Pikal napisał:

Czy jeśli dojrzeje to mogę bez problemu dorzucić ją do głównego zbiornika? Czy skoro mam teraz dojrzewanie w głównym zbiorniku po przeprowadzce to mogę ją wrzucić po prostu żeby już dojrzewała skoro i tak jest dojrzewanie? Czy może zostawić ją w drugim zbiorniku i lepiej będzie jak dojrzeje poza głównym akwarium?

Możesz dołożyć skalę, tak wszystko jest na etapie dojrzewania.

 

13 godzin temu, Arek77 napisał:

Ja bym poczekał jeszcze z dwa tygodnie  i wtedy sięgnął po chemię

co Ty mu doradzasz @Arek77 proszę  Cię, sam dopiero co zaczynasz z morskim, środki tego typu w młodym zbiorniku tylko destabilizuja cały system.

Sam piszesz że się nie mogłeś uporać z dino , robiłeś co mogłeś i zeszło z dnia na dzień,  ale chemię nie dawałeś, ale koledze proponujesz ...:nonoto albo tak? albo jak?

Zrozumcie że tego typu plagi na tym etapie  to norma w takim zbiorniku, do jednych zawita cyjano czy dino do drugich nie.

Oczywiście przyczyn może być wiele, coś poszło nie tak itp wiele opowiadać i pisać można. 

Co innego np w 2-3 letnim akwarium jest dość długo cyjano, można próbować chemię ale w takim zbiorniku jest na tyle mocna biologia że zbiornik da sobie radę, chodź daleka jestem od chemi.

Cierpliwość....

 

 

 

Ps. ta lampa ma tak być nisko ?

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lampy, rzeczywiście jest sporo za nisko, jestem na etapie tworzenia korony, to właśnie na niej zawieszę lampę. Co do mojej nerwowości to owszem martwię się o to wszystko, w zasadzie to nigdy nie przechodziło mi tak intensywnie dojrzewanie w poprzednim zbiorniku 30litrow , stad może te nerwy. Ale skoro mówisz ze to normalna rzecz i czas tu załatwi sprawę to wierze Ci ;) nerwosol czy pozitiwum do śniadania codziennie i będzie okej ;D


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pikal napisał:

czas tu załatwi sprawę to wierze Ci ;) nerwosol czy pozitiwum do śniadania codziennie i będzie okej ;D

Więcej wiary...będzie dobrze i bez gwałtownych ruchów 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beti, a czy lać w tym przypadku wódkę ?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pikal napisał:

Beti, a czy lać w tym przypadku wódkę ?

Wódka nie jest dobra metodą na cyjano tak uważam. 

Zostaw ten zbiornik daj mu czasu, dobra cyrkulacja i czekać,  możesz odsysac. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wódka w tym przypadku może być nie lada pożywką dla cyjano, ja bym jak radzi @Beti odsysał na bierząco i wspomógł się dobrymi bakteriami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa jedzie na prodibio biodigest, Wrzuciłem już dodatkowe 8kg skały. Bakterie lać standardowo co 2 tygodnie czy może jednak częściej ?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to już kolejne tygodnie walki z cyjano, zacząłem od kilku dni stosować fitoplankton i zamówiłem właśnie „mocniejszy” odpieniacz. Mocniejszy znaczy tutaj ze pojechałem po całości - Tunze 9012. Domyślam się, że przy 112 litrach będzie to znacznie za bardzo wywalało z wody nie tylko osad mechaniczny ale i pozostałe dobrodziejstwa... dlatego planuje odpalać odpieniacz na czasówkę. Czy ten fitoplankton to dobry pomysł przy dojrzewającym zbiorniku i cyjano?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci z perspektywy kogoś kto walczy z cyjano chemiclean od ~43 h ale na dojrzałym zbiorniku. Na tym etapie nie myśl nawet o chemi bo zrobisz krok do przodu a pięć w tył. Jeszcze wiele będzie się działo w tym akwarium a im mniej tam będziesz grzebał tym lepiej ( to też z doświadczenia:D). Jeśli chodzi o fito mi podczas dojrzewania zakwitlo i może nie był to zakwit mocny ale odpieniacz sobie nie radził musiałem uruchomić UV żeby ograniczyć. Sam musisz wyciągnąć wnioski dawać czy nie. 

Tunze 9012 zdecydowanie do tego litrażu za mocny ja w podobnym mam 9004 i jak jest na maxa potrafi wyjałowić. 

Edytowane przez Coronholio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Coronholio napisał:

Tunze 9012 zdecydowanie do tego litrażu za mocny ja w podobnym mam 9004 i jak jest na maxa potrafi wyjałowić. 

A jeśli uruchomię go maksymalnie 8 h dziennie?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia i raczej nikt Ci nie da jednoznacznej odpowiedzi. Będziesz musiał się trochę pobawić, zdławić, wyregulować. Testy,obserwacje,testy,obserwacje i wnioski:D za jakiś czas Ty się podzielisz swoim doświadczeniem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moze troche offtop ale mam takie przemyślenia... kiedys mialem spine z jednym gosciem. wystartowalem z nowym zbiornikiem, wyskoczylo cyjano. wrzucilem kilka fotek na fb i zaczeli mnie jechac ze glab jestem bo bagno pokazalem. akwarium mialo wtedy miesiąc. gosc twierdzil ze dojrzewanie to mit, on stawia zbiorniki i wprowadza obsade w tydzien. drugi twierdzil ze on w ciągu dnia robi wszystko a u mnie takie bagno bo glab jestem... czytam o dojrzewaniu, przegladam forum, fb i inne fora. kazdy pisze o plagach, czekaniu i juz nie wiem co myślec. wiem ze na zeo mozna szybciej, od jakiegoś czasu sa tez bakterie Colombo ktore podobno bardzo przyspieszaja start. ale w tydzien czy w dzien postawic zbiornik z docelowa obsadą, bez plag?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da ... W programie discovery "projekt akwarium" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Coronholio napisał:

Pewnie że się da ... W programie discovery "projekt akwarium" :) 

tam gdzie pakuja silikonowe korale?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem zgodnie z moją aktualna wiedzą... Sam postawiłem dwa zbiorniki, widziałem dwadzieścia, czytałem o dwustu ale tylko w tym  programie stawiali w jeden dzień :D łamerykanskie bakterie łamerykanski styl... wszystko największe,najlepsze,najszybsze:lol:

Edytowane przez Coronholio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Coronholio napisał:

Nie mam pojęcia i raczej nikt Ci nie da jednoznacznej odpowiedzi. Będziesz musiał się trochę pobawić, zdławić, wyregulować. Testy,obserwacje,testy,obserwacje i wnioski:D za jakiś czas Ty się podzielisz swoim doświadczeniem B)

Tak więc zrobię, potestuje, czas pokaże. Podzielę się doświadczeniami za jakiś czas. A czy przy Twojej pladze cyjano masz nieprzyjemny zapach wody?

3 minuty temu, Coronholio napisał:

Odpowiedziałem zgodnie z moją aktualna wiedzą... Sam postawiłem dwa zbiorniki, widziałem dwadzieścia, czytałem o dwustu ale tylko w tym  programie stawiali w jeden dzień :D łamerykanskie bakterie łamerykanski styl... wszystko największe,najlepsze,najszybsze:lol:

Ciekawy wątek, dołączam się do Was, chętnie poszperam w necie i znajdę ten odcinek i z ciekawości obejrzę :)


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem teraz niuchnać... 47h po chemicleanie bez zapachu a wcześniej był delikatny zapach ale tylko jak się nos "włożyło". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z Twojego doświadczenia, czy do swojego 80x35x50 wrzucasz węgiel aktywny ? I jak wygląda u Ciebie wypełnienie filtra ?

odnośnie serialu Tanked „Projekt akwarium”nigdzie nie mogę tego znaleźć...

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ciągle węgla w obiegu, stosuje tylko jak jest potrzeba (np. po kuracji) albo jak mi się wydaje że jest potrzeba (jak przyjeżdża szwagierka i robi nam w chacie douglasa i lakiernie) drugi koszyk awaryjnie na np.phosguard, i miejsce na wate. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha z tym Douglasem to ze śmiechu leżałem na podłodze :rofl:


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2020 o 15:08, Beti napisał:

Wódka nie jest dobra metodą na cyjano tak uważam. 

Zostaw ten zbiornik daj mu czasu, dobra cyrkulacja i czekać,  możesz odsysac. 

No więc tak... zostawiłem, odsysałem, dolewałem bakterii, wraz z bakteriami czyszczącymi, dolewałem bezpieczne ilości fito. I nic, jak jest cyjanuś tak jest dalej, plusem to że nie osadza się na szybach, natomiast na skałach, pseudogorgoniach i piasku(gluty) dalej jak było tak jest, i jest tego tak samo baaardzo dużo. Parametry w miarę stabilne. PO4 0,5 ppm, NO3 2,5mg/l. 
Co robić, używać ChemiClean?

Nie chce być wulgarny dlatego powiem ze wyglada to bardzo brzydko, Beti, Ty jesteś tu specjalistką, poratuj proszę :(

159BB7B1-F4FB-45AF-ACD9-0A53C08E05CF.jpeg

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pikal napisał:

Co robić, używać ChemiClean?

Akwarium ma ile 2mies ? Jest, bylo i jeszcze może być długo cyjano, to tez nie schodzi tak szybko.Daj temu czasu.

Co mogę Ci doradzić to cierpliwość.. :)

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 miesiąca około od przeprowadzki


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy problemu, to nie cyjano, to pieprzone dino...

268B64D4-D4D8-498E-B264-8D58A76A9FFD.jpeg

09A1AB96-1596-4EE0-A911-E5C04155CA00.jpeg

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.