Skocz do zawartości
sith114

"Hydra 64" w odmianie DIY.

Rekomendowane odpowiedzi

@niknik
Można włączyć napisy a jak klikniesz zębatkę to opcja >tłumaczenie automatycznie > język polski. :)
Nie jest to super tłumaczenie ale z kontekstu można coś zrozumieć. 

Edytowane przez MIchal N (wyświetl historię edycji)

zbiornik 90x50x50 komin zewnętrzny sump 60x40x40 zalany 25.09.21
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się dzieję ;)
vVjvk1N.jpg

b5nz9ZW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu, jeden panel zlutowany przetestuje dzisiaj wieczorem czy wszystko tak jak miało być.
W sumie nie ma co się spinać i składać na szybko trzeba zrobić porządnie bo i tak ciągle wychodzi, że coś trzeba dokupić do lampy. Bo założenia założeniami, a potem jak człowiek zaczyna składać to d*pa :D Już dzisiaj przy składaniu tej ramki prawię zostałem zmuszony na wyjazd do castoramy bo wiertła brakowało :D 

D6JlHWI.jpg

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się pro! Mam taki sam ściągacz do izolacji :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fannadil napisał:

Zapowiada się pro! Mam taki sam ściągacz do izolacji :-P

W sumie daje rade jak się ustawi odpowiednio to robota nawet idzie ;) 

Platforma testowa przymierzona, zaraz ostateczna rozgrywka z kolorami ;)
RTfoHJZ.jpg

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co sądzicie o diodach 6500? Czy nie powinny to być diody 10 000 - 20 000nm?

 

Pozdrawiam/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GAMMIS napisał:

Witam

A co sądzicie o diodach 6500? Czy nie powinny to być diody 10 000 - 20 000nm?

 

Pozdrawiam/

Powiem Ci z obserwacji własnej i oglądania tego co jest na rynku. Często używane są mieszanki ledow białych o niższym i wyższym K ja po zmianie z 4x 6500K na 2X 6500K i 2x 15000k jestem zadowolony przynajmniej z efektu wizualnego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ mam belkę własnej produkcji opartą o 3W LED-y z Chin

 8 x UV 395 nm, 12 x Blue 460-470 nm, 12 x Royal Blue 445 nm, 8 x White 10 000, 8 x White 20 000

Kanał 1: 4xB + 4xRB,

Kanał 2: 4xB + 4xRB,

Kanał 3: 4xB + 4xRB

Kanał 4: 8xUV

Kanał 5: 4x10 000 + 4x20 000,

Kanał 6: 4x10 000 + 4x20 00 0

Czas świecenia 10 godz. dziennie w proporcjach niebieski 80% mocy z 72W, białe 35% mocy z 48W + UV(395) 10% z 24W.

Niestety korale jakieś takie niemrawe głównie Zooantus, caulastrea fluo była ładna i zeszła. Makroglon i pozostałe korale trzymają się przyzwoicie.

Zastanawiam się nad wymianą chińskich ledów B, RB i UV na EPILED i BRIDGELUX

RB na Royal Blue 450-452nm - 12 szt.

B na Blue 460-465nm - 12 szt.

UV na Cyan 490-500nm - 4szt, Aktynika 420-425nm - 4szt.

Białe na razie zostawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak ja do tej pory przez tydzień świecę jakimś marnym panelem z jebao ak 70.

A moja lampa powoli się kończy robić ledy  brałem od leleszka z allegro i jak na ten moment jestem zadowolony. Ale czy lampa się sprawdzi i w jakim stopniu zobaczymy za jakiś czas będę miał 60 ledów po 3W - wg sprzedawcy, 2,4W nominalna moc maksymalna.  Czyli 144W do użycia nad akwa 125l. ;)

Tak to wygląda ułożone.
co8Bbzk.png

I takie diody:
D5cRgwF.png

Ogólnie jestem zdania ze żeby robić takie lampy samemu trzeba mieć smykałkę do majsterkowania i lubić taką elektroniczną robotę ;) Bo za pierwszym razem idealnie nigdy nie wyjdzie.
 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, GAMMIS napisał:

Czy możesz opisać kolory?

 

Serdeczne dzięki.

Nie rozumiem co byś chciał wiedzieć więcej niż to co pokazałem ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2020 o 18:11, sith114 napisał:

Nie rozumiem co byś chciał wiedzieć więcej niż to co pokazałem ;)
 

no czy ładne, brzydkie, LGBT itp?

zacny projekt :)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Coltrane napisał:

no czy ładne, brzydkie, LGBT itp?

zacny projekt :)

A to pewnie brzydkie :clowning
QceSF29.jpg

I przykręcone co prawda jeszcze bez pasty ale dzisiaj już będą siedziały na stałe ;)
4oJurAk.jpg

Plan jest taki że dzisiaj radiatory finalnie przykręcone na pastę > montuje 2x140mm wiatraki > przewlekam przewody na 2 stronę i testowo na jakiś kantówkach montuje nad akwarium ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

@sith114 Już bliżej niż dalej...Pokaż jak to świeci.

Z prezentacja najgorzej, ale jak już będzie na miejscu to będę bawił się suwakami w telefonie :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kablologia powoli się układa ;)
Najgorsze w sumie w calej pracy te wiercenie... bo otworów trochę jest, a po nocy to się nie da więc się ciągnęło i ciągnęło.

Fb2LLG0.jpg

Zostało chyba 5 otworów i zaczynamy podłączać Aqme ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa zaświeciła nad akwarium...

 

Teraz parę wniosków dla siebie samego i może tych co chcieliby sami bawić się w budowę:

- jeśli nie lubicie majsterkować nie róbcie tego bo mi momentami już brakowało cierpliwości mimo, że 99% czasu była to dla mnie przyjemność
- dajcie sobie czas lepiej porobić po 1h dziennie przez 2 tygodnie niż napierdzielać cały weekend, tym bardziej, że ciągle wychodzi, że brakuje tego czy tamtego...
- wydaję mi się, że jeśli jest taka możliwość lepiej dać całe sterowanie w lampę niż używać osobnej skrzyneczki. Bo mi wyszło 2x10 zyłowy przewód żeby poprowadzić zasilanie na ledy + na wentylatory do lampy, a tak jeden przewód 2/3 żyłowy od zasilacza łatwo wtedy zrobić jakieś złączę i nie ma zabawy z ciągnącymi się kablami.
- przetestowanie innych driverów niż ldd 700l bo to piszczące g... i wcale jakoś super w moim przypadku kondensatory nie poprawił sytuacji.

Ja mam jeszcze do poprawy parę rzeczy montażowych i zawieszenie lampy nad akwa bo na ten moment leży na kantówkach. Ale o zdjęcia nie pytajcie bo dobrnąłem do tego 1% gdzie prędzej podejdę do tej lampy z siekierą niż aparatem.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

I tak fajna sprawa. 

Ja to bym sobie to zamówił :

https://a.aliexpress.com/_dY8GjBy

Lub to :

https://a.aliexpress.com/_d8e24U2

I z bani :D Nawet x2 więcej żeby w zapasie miec hehe. 

Akurat te panele led to najprzyjemniejsza robota jeszcze teraz bym zamówił już gotowe płytki np z Chin. A polutowanie tego to akurat zależnie od skilla ale powiedzmy jeden wieczór pijąc piwko i słuchając czegoś fajnego na youtubie ;) Gorsze rzeczy to takie co wychodzą w trakcie tu tego nie masz tu coś braknie tu można by zrobić tak. A to wiertło jednak mam jedna sztukę i trzeba zapierdzielac do casto. Taka proza życia :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, planowanie leży widzę :D

Ale fakt. Kurcze aż mnie kusi zamówić sobie takie 2 panele na wzór radiona, znajomego poprosić o wypalenie ładnej nierdzewki i przycięcie radiatora... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, FajnyRadziu napisał:

Panie, planowanie leży widzę :D

Ale fakt. Kurcze aż mnie kusi zamówić sobie takie 2 panele na wzór radiona, znajomego poprosić o wypalenie ładnej nierdzewki i przycięcie radiatora... 

Coś w tym jest, ale jak człowiek chce szybko i potem się odbija od niedzieli bo sklepy zamknięte to się zaczyna freestyle jazda bez trzymanki z zawiązanymi oczami :clowning

 

W sumie gdyby nie to ze chciałem w końcu mieć przyzwoita moc nad akwarium. To reszta to i tak tylko faza beta i to wczesna. Dopracujemy to i tamto ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsze plany z lampa uporządkować to:
RAFTBSz.jpg
Jutro przed pracą zajadę do elektryka po przeloty i plan na jutro uporządkować skrzyneczkę ;)


Zawieszenie i obudowania dziada ;)

oyMXJWo.jpg

Uprzedzając pytania podkład pod panele służy za "koronę" co by rybki nie miały myśli samobójczych ;)

W sumie przez pierwsze parę godzin dzisiaj lampa chodziła na jakieś 50% mocy, lekko ciepły radiator, ale po odpaleniu wentylatorów temperatura szybko spadła. Także przy zakładanej mocy świecenia będzie bez problemowo, bo wentylatory też nie chodzą na 100% tylko jakieś 70%.

Na ten moment harmongoram świecenia wygląda tak:

ryuPdUy.png

Docelowo pewnie dojadę do 90% na niebieskim/UV i około 60% na białych.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała elektronika u góry ma taką wadę że jak lampa wpadnie do wody to trochę kicha :-D a jak jeszcze coś grzebiesz i te 230v... Mi np lampa wpadła na samym początku jak leżała na akwarium, oczywiście jak w miarę pewnie jest zakotwiczona w miejscu to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)
Przeczytałem oba Twoje tematy dotyczące budowy tej lampy.
Odwaliłeś kawał solidnej roboty! Z niecierpliowscią czekam na finisz całego projektu.

Mogę zapytać jak wysterowałeś wentylator na mniejsze obroty? W oprogramowaniu aqmy nie widzę takiej opcji.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hanatek napisał:

Cześć :)
Przeczytałem oba Twoje tematy dotyczące budowy tej lampy.
Odwaliłeś kawał solidnej roboty! Z niecierpliowscią czekam na finisz całego projektu.

Mogę zapytać jak wysterowałeś wentylator na mniejsze obroty? W oprogramowaniu aqmy nie widzę takiej opcji.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawa jest dosyć prosta przetwornica zasilająca Aqme jest ustawiona na 8V, i zawsze mogę ja podkręcić chyba jak dobrze pamietam do max 12V

4 godziny temu, fannadil napisał:

Cała elektronika u góry ma taką wadę że jak lampa wpadnie do wody to trochę kicha :-D a jak jeszcze coś grzebiesz i te 230v... Mi np lampa wpadła na samym początku jak leżała na akwarium, oczywiście jak w miarę pewnie jest zakotwiczona w miejscu to nie ma problemu.

Tez fakt ale suma sumarum ma wisieć i nie nurkować :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.